Konwersji mi trzeba.....

forum użytkowników modelu Optima
Dudek89
Posty: 116
Rejestracja: 01 cze 2019, 21:32

Re: Konwersji mi trzeba.....

Post autor: Dudek89 »

Jeżeli masz telefon z Androidem musisz ściągnąć apke Android Auto. Może jej w sklepie nie być to wtedy wpisz w Google android auto apk i pobierz plik którzy wrzucasz na telefon i instalujesz. Nie mam Androida od 2 lat wiec nie wiem czy już oficjalnie udostępnili.

Jeżeli masz Appla to masz wszystko już gotowe w telefonie.

W samym samochodzie, w menu powinieneś mieć nieaktywna Ikonkę Android Auto/ Car Play. Jeżeli ich nie ma, szukaj w ustaleniach żeby to włączyć - nie mam auta teraz to nie powiem dokładnie gdzie to było. Później podpinasz kabel pod gniazdo USB z przodu (w podłokietniku tak nie działa). I środkowa ikonka na pulpicie nawigacji zmieni się z wyszukiwania chyba na AA/CP.
Marek_b
Posty: 12
Rejestracja: 30 wrz 2021, 14:23
model samochodu: KIA OPTIMA SX

Re: Konwersji mi trzeba.....

Post autor: Marek_b »

Podepnę się pod temat aby nie zaśmiecać. Mam 2015rok Kanada. Mam taki problem z AA, że po podpięciu telefonu i ustawieniu nawigacji po kilkunastu minutach połączenie zostaje zerwane i tak jakby cały czas "łączyło się ponownie". Muszę wtedy wypiąć kabel z usb, wsadzić ponownie i uruchomić AA. I tak w kółko co kilkanaście minut. Jeśli natomiast, dodatkowo otworzę Spotify to połączenie działa bez przerw. W praktyce nie mam możliwości mieć mapy na ekranie i słuchać radia (tego w aucie). Telefon samsung galaxy a52 jeśli to ma jakieś znaczenie...
Vertigo414
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2019, 00:49
model samochodu: Optima 1.6 T-GDi GT Line + TECH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konwersji mi trzeba.....

Post autor: Vertigo414 »

Może dobrze byłoby sprawdzić z innym telefonem i innym kablem aby upewnić się, gdzie leży problem?
Marek_b
Posty: 12
Rejestracja: 30 wrz 2021, 14:23
model samochodu: KIA OPTIMA SX

Re: Konwersji mi trzeba.....

Post autor: Marek_b »

Vertigo414 pisze: 29 kwie 2022, 12:26 Może dobrze byłoby sprawdzić z innym telefonem i innym kablem aby upewnić się, gdzie leży problem?
Ze 2 samsungi i 3 różne modele xiaomi / na różnych kablach - to samo.
sztoku
Posty: 9
Rejestracja: 09 kwie 2023, 22:20
model samochodu: Optima SX

Re: Konwersji mi trzeba.....

Post autor: sztoku »

Udało Ci się coś znaleźć?
Stoje przed podobnym problemem. Ten sam model optimy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”