Stinger - doposażenie

forum użytkowników Kia Stinger
Workaholic
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2022, 23:51
model samochodu: Stinger

Stinger - doposażenie

Post autor: Workaholic »

Witam. Czy orientuje sie ktoś w kwestii zmiany/doposażenia niektórych elementów w stingerze bez większych problemów? Głównie chodzi mi o:

1. Liczniki, na te z dużym wyświetlaczem. Z tego co widziałem wtyczka taka sama.

2. Nagłośnienie harman/kardon. Czy konieczne jest ciągnięcie nowych wiązek, zmiana radia i ekranu?

3. Zmiana lewarka skrzyni biegów, tego w kształcie litery T.
pantego
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2022, 15:25

Re: Stinger - doposażenie

Post autor: pantego »

Zmiana lewarka też mnie ciekawi czy jest możliwa, najprawdopodobniej kupię sprowadzonego stingera właśnie z lewarkiem "T" i na odwrót niż Ty wolałbym klasyczny jak w tych z polskich salonów. Wiec jeśli się da to możemy się zamienić :)

Do Twoich pytań dorzuciłbym - Czy da się wymienić ekran na ten najwiekszy z polifta?

A z trematu doposażenia, wiem, że można wymienić sobie światłą tył na polift, podobno pasują bez problemu.
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: Stinger - doposażenie

Post autor: Genocider »

Skoro mowa o zmianach, czy ktoś może zagłębiał się co potrzeba aby przerobić małe seryjne końcówki na te większe poliftowe amerykańskie + koszt?
Ciekawe czy trzeba cały zderzak, czy wystarczy samą dolną część :?:
Workaholic
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2022, 23:51
model samochodu: Stinger

Re: Stinger - doposażenie

Post autor: Workaholic »

Do mnie plynie stinger gt ze Stanów, niestety nie najbogatsza wersja i szukam czy coś da się dołożyć żeby pasowało p&p. Zależało by mi najbardziej na zegarach i nagłośnieniu. A co do gałki to aktualnie posiadam BMW e61 z joystickiem i pasował by mi właśnie ten drugi lewarek w kii :D
covall
Posty: 52
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: Stinger - doposażenie

Post autor: covall »

Jeśli chodzi o lewarek to chyba raczej nie da się zamienić.
Ten owalny posiada jedną wtyczkę, natomiast do tego drugiego w kształcie litery T dochodzi jeszcze linka.
Nie sprawdziłem tego co prawda do końca bo po namierzeniu linki odpuściłem sobie.
Workaholic
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2022, 23:51
model samochodu: Stinger

Re: Stinger - doposażenie

Post autor: Workaholic »

Pewnie musi być dodatkowo elektroniczy wybierak, który steruje, zamiast linki. Dołożenie wybieraka pewnie jest możliwe bo da sie kupić, pozostaje kwestia podłączenia.
covall
Posty: 52
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: Stinger - doposażenie

Post autor: covall »

Dodatkowe info Lampy przednie są zamienne nie trzeba nic kodować czyli Z USA do EU i odwrotnie. Oczywiście tyczy się to Full Led bo to sprawdzałem
Workaholic
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2022, 23:51
model samochodu: Stinger

Re: Stinger - doposażenie

Post autor: Workaholic »

covall pisze: 03 lut 2022, 22:57 Dodatkowe info Lampy przednie są zamienne nie trzeba nic kodować czyli Z USA do EU i odwrotnie. Oczywiście tyczy się to Full Led bo to sprawdzałem
Dobre info. Bo kupiłem lampy full led i będę zmieniał. Dzięki :D
Klosek1204
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2023, 08:49
model samochodu: Kia stinger 2.0 Awd GTline

Re: Stinger - doposażenie

Post autor: Klosek1204 »

Witam . A czy pasują full ledy jeżeli wcześniej był ksenon a ledy były tylko okrągłe , starszy model . Czy trzeba to przerabiać ??
uneasy
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2023, 11:11

Re: Stinger - doposażenie

Post autor: uneasy »

Witam,

Tez przymierzam sie do zakupu Stinger 2018-2019 GT-S. Myslalem nad poliftem ale chyba jednak budzet nie pozwoli. Ale patrzac na polfta w sumie nie wiem czy warto - jedynie ekranik wyglada fajniej. Gdzies znalazlem na googlach ze ktos probowal zrobic retrofit ekranu polifta, ale nie wiem jak sie skonczylo, ale nie bylo to plug and play.

W swoich poprzednich autach zawsze bawilem sie w podobne akcje, aktualnie mam Mondeo mk5 i tam zeby nowsza nwigacje wrzucic trzeba bylo kodowac ja pod nowsze auto. Kia nigdy nie mialem, wiec nawet nie wiem jakie interfacy i programy sa dostepne, ale bez tego raczej sie nie obedzie. Ktos sie orientuje czy sa jakies dedytkowany softy i "kabelki" pod kie do takich zabaw ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”