Sprzęgła w 7DCT

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Sprzęgła w 7DCT

Post autor: Tolinek »

https://youtu.be/x3kuM4vkD3E

Pod frazą hyundai 7dtc clutch actuator jest tego trochę w goglach i na jutubie. Enjoy ;)
Tomeck
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2022, 19:49
model samochodu: Ceed

Re: Sprzęgła w 7DCT

Post autor: Tomeck »

Witam. Minął ponad rok od założonego tematu. Ktoś z wiekszym przebiegiem podzieli sie informacją ile udało się nalatać km i sprzęgła jeszcze działają bezproblemowo w automacie?
KOGUT
Posty: 56
Rejestracja: 18 lut 2021, 16:17
model samochodu: KIA XCEED

Re: Sprzęgła w 7DCT

Post autor: KOGUT »

55 tys i odpukać bez problemu :D
Kubasinski
Posty: 18
Rejestracja: 07 lut 2022, 19:37

Re: Sprzęgła w 7DCT

Post autor: Kubasinski »

Proceed 2020 1.4 T-GDI - 100k przebiegu, 90% autostrada i zero problemów
conan
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2023, 19:46

Re: Sprzęgła w 7DCT

Post autor: conan »

Niestety, ale potwierdzam problem z szarpaniem podczas ruszania ( xceed 1,4 - 95 tyś ), zgłaszałem w serwisie, ale usterka pojawia się co jakiś czas i trudno ją wykazać. Jestem trochę zmartwiony tym problemem, bo zapewne , gdy usterka pojawi się na dobre, to będzie koniec gwarancji, albo serwis umyje ręce,
wrt503
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2023, 12:50
model samochodu: Hyundai i40 2017 1.7 CRDI 7DCT

Re: Sprzęgła w 7DCT

Post autor: wrt503 »

Witam, to i ja coś dodam od siebie.

Akurat hyundai i40, 2017, 1.7 crdi, ale ta sama skrzynia 7DCT.

Auto kupione w grudniu 2022, gw była do końca grudnia. Przebieg przy zakupie 106k km. Auto serwisoane zgodnie z harmonogramem czyli co 30k km.

To co zauważyłem:
- wibracje na kierownicy na wolnych obrotach,
- szarpanie przy ruszaniu, które na początku po zakupie nie były aż tak wyczuwalne a aktualnie gdzie auto ma 125k km (trasy, poza miastem) to jest dramat.

Zgłaszałem w poprzednim ASO sporo usterek, stwierdzili, że wszystko jest OK, niestety zaufałem im i gorący okres świąteczny to nie miałem czasu jeździć i się z nimi użerać. Wymieniłem jedynie u nich olej w skrzyni, koszt około 700zł.

W styczniu/lutym byłem w innym ASO po przejechaniu 10k km wymienić olej i wszystkie filtry (ostatni serwis był w sierpniu 2022), potwierdzili wszystkie usterki, które zgłaszałem w poprzednim ASO , koszt naprawy wycenili na ponad 20tys :) Z najdroższych: koło zamachowe, podwójne sprzęgło, łożysko sprzęgła - wysprzęglik, widełki wyłączające sprzęgła i inne.

Chciałem pokazać stuki z silnika na filmiku poprzedniemu ASO, ale kierownik machnął ręką, że mam mu nic nie pokazywać, że on pół Polski obłsuguje i się zna :)

Sprawa zgłoszona do Hyundai Polska (w nowym ASO polecili opisać całą sytuację (wyszło ponad 3 A4 tekstu, sporo do opisania było podejścia poprzedniego ASO, zachowań kierownika i pracowników) , bo mogłabyć szansa, że podejdą do tematu jako "goodwill". Hyundai Polska po prawie 1,5-2msc odpisało, że auto po gwarancji, poprzednie ASO usilnie twierdzi, że nic nie było w aucie nawet takiego czego nie zgłaszałem i nic nie mogą zrobić. Mam sobie zapłacić za całą naprawę.


Pozdrawiam
LucekBR
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2020, 09:51
model samochodu: Kia XCeed 1.4 TGDI 7 DCT

Re: Sprzęgła w 7DCT

Post autor: LucekBR »

32 tys 1.4tgdi 7dct szarpie przy ruszaniu. Bylem na wymianie oleju w skrzyni ale teraz jade na sprzeglo. Niech sie bawia. Ma dzialac...
conan pisze: 07 mar 2023, 20:08 Niestety, ale potwierdzam problem z szarpaniem podczas ruszania ( xceed 1,4 - 95 tyś ), zgłaszałem w serwisie, ale usterka pojawia się co jakiś czas i trudno ją wykazać. Jestem trochę zmartwiony tym problemem, bo zapewne , gdy usterka pojawi się na dobre, to będzie koniec gwarancji, albo serwis umyje ręce,
KOGUT
Posty: 56
Rejestracja: 18 lut 2021, 16:17
model samochodu: KIA XCEED

Re: Sprzęgła w 7DCT

Post autor: KOGUT »

LucekBR pisze: 09 kwie 2023, 09:03 32 tys 1.4tgdi 7dct szarpie przy ruszaniu. Bylem na wymianie oleju w skrzyni ale teraz jade na sprzeglo. Niech sie bawia. Ma dzialac...
conan pisze: 07 mar 2023, 20:08 Niestety, ale potwierdzam problem z szarpaniem podczas ruszania ( xceed 1,4 - 95 tyś ), zgłaszałem w serwisie, ale usterka pojawia się co jakiś czas i trudno ją wykazać. Jestem trochę zmartwiony tym problemem, bo zapewne , gdy usterka pojawi się na dobre, to będzie koniec gwarancji, albo serwis umyje ręce,
A ile kosztowała Cię wymiana oleju, bo też się do tego przymierzam? :?:
conan
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2023, 19:46

Re: Sprzęgła w 7DCT

Post autor: conan »

KOGUT pisze: 09 kwie 2023, 16:05
LucekBR pisze: 09 kwie 2023, 09:03 32 tys 1.4tgdi 7dct szarpie przy ruszaniu. Bylem na wymianie oleju w skrzyni ale teraz jade na sprzeglo. Niech sie bawia. Ma dzialac...
conan pisze: 07 mar 2023, 20:08 Niestety, ale potwierdzam problem z szarpaniem podczas ruszania ( xceed 1,4 - 95 tyś ), zgłaszałem w serwisie, ale usterka pojawia się co jakiś czas i trudno ją wykazać. Jestem trochę zmartwiony tym problemem, bo zapewne , gdy usterka pojawi się na dobre, to będzie koniec gwarancji, albo serwis umyje ręce,
A ile kosztowała Cię wymiana oleju, bo też się do tego przymierzam? :?:
Przyłączam się do pytania o koszty wymiany oleju, szczególnie, że w obsłudze nie jest przewidziana wymiana oleju w skrzyni.
modzel00
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2023, 12:17
model samochodu: xceed 1.6 crdi Mhev

Re: Sprzęgła w 7DCT

Post autor: modzel00 »

nie wiem jak może być przy takim mocnym aucie i dużo zależy do stylu jazdy ale przejechałem 1.6 110 km 180 tyś i jest wszystko ok jedyne co było robione wymiana oleju w ASO przy 110 tyś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”