Kia Sportage V MY 2022.

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Zdzicho
Posty: 50
Rejestracja: 22 maja 2021, 14:33
model samochodu: Sportage

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: Zdzicho »

Witam.
Posiadam IV 7dct - dla mnie rewelacja.
Jazda po autostradzie-gdy napotka górkę nie czuć kiedy zrzuca z 7 na 6 .
Po mieście ani nie przeciąga, ani za szybko nie przechodzi na wyższy bieg.
Opinie osób które nie użytkują na codzień nie są wiarygodne .
Polecam.
Pozdrawiam i życzę Wam żeby szybko wyprodukowane były dla Was.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: nagdob »

W pewnych warunkach praktycznie każdy automat może lekko przeciągnąć bieg, zarówno hydrokinetyczny (AT) jak i dwusprzęgłowy (DSG, DCT itp.), zwłaszcza jak pałujesz gazem do dechy. Ale im większa ilość biegów to oczywiście odczucie jest mniejsze. W Sportage zarówno jedna jak i druga skrzynia chodzą wg mnie bardzo dobrze. A jak komuś to nie leży to ma do wyporu bezstopniowe np. Toyota, Honda, Mitsubishi. Brrrr.... I jakby nie te bezstopniowe skrzynie i wynalazki silników elektrycznych na tylnych osiach itp. to być może wybrałbym Hondę CRV. Padło jednak na Sportage i to ze względu na te właśnie skrzynie i inne wynalazki.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
wolmac
Posty: 34
Rejestracja: 07 maja 2022, 20:20
model samochodu: Sportage NQ5 HEV GT-Line AWD, HK, AE+

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: wolmac »

Tak czytam i czytam ... Jeździłem z DCT (Kia Ceed III) , teraz jeżdżę 6AT. DCT miała zadyszkę z 1 na 2. Poza tym bez uwag. Polecam! 6AT jak najbardziej ok. Płynnie bez uwag. Myślę ,że czepiamy się szczegółów, które nie mają większego wpływu na komfort użytkowania.
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: Kontur »

Mam auto nie całe dwa miesiące. I nie wiem czy generalnie KIA ma takie standardy czy jatrafiłem takie auto. Wiem jedno standard ASO to jest kpina. Byłem w 3 ASO i wszystkie po weryfikacji auta skierowały mnie do ASO gdzie kupilem samochod ( w jednym ASO nawet powiedzieli, że auto nie powinno przejść przegladu zerowego). I zadne ASO nie chcialo wydac dokumentow ze auto bylo w danym ASO....napisalem do KIA Polska ale odpisali typowym templatem....ze maja nadzieje ze bede zadwolony z ich standardow....ale ja juz jestem nie zadwolony. Pojade do serwisu gdzie kupilem auto ( choc to dla mnie kłopot bo nie w miejscu zamieszkania) i jesli nie zrobia to biegły i sąd. I do mediów

Przejechane 2000km
Problemy:
Sciagnie na prawo( aby jechac prosto trzeba miec kierownice w lewo)
Drgania auta powyżej 110km/h
Wyząbkowane opony
Spasowanie karoserii( roznice miedzy drzwiami po 3-4mm jutro wysle zdjecia

I to moze problem wieku dziecięcego;
Profil kierowcy mi sie juz przez ten czas 4 razy resetowa/ kasowal
I nawet jak wylacze w profilu asystenta pasa to i tak po kazdym uruchomieniu auta...musze wylaczac na nowo

Pozdr
Elemele
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2022, 23:25
model samochodu: Sportage V 1.6 T-GDi HEV 230KM 6AT 2WD, Business Line + PNS + AE+, Sparkling Silver

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: Elemele »

Kontur pisze: 13 maja 2022, 23:32 I nawet jak wylacze w profilu asystenta pasa to i tak po kazdym uruchomieniu auta...musze wylaczac na nowo
Wydaje mi się, że akurat to jest celowe i wynika z przepisów unijnych, że każde nowe auto od 2022 roku ma mieć obowiązkowo ten system.
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: marsen »

KONTUR - obyś uzyskał jak najlepszą naprawę w tym ASO. Włączający się asystent pasa ruchu to faktycznie nic w porównaniu z pozostałymi problemami. Mam nadzieję, że to nie jest standard w KIA 😳
Czy pewnych rzeczy nie dało się zauważyć podczas odbioru auta?
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: marsen »

wolmac pisze: 13 maja 2022, 15:04 Tak czytam i czytam ... Jeździłem z DCT (Kia Ceed III) , teraz jeżdżę 6AT. DCT miała zadyszkę z 1 na 2. Poza tym bez uwag. Polecam! 6AT jak najbardziej ok. Płynnie bez uwag. Myślę ,że czepiamy się szczegółów, które nie mają większego wpływu na komfort użytkowania.
Ciekawe jaka będzie moja opinia bo teraz jeżdżę VW z DSG.
Więc moje obawy rosną po tym co czytam 😬
wolmac
Posty: 34
Rejestracja: 07 maja 2022, 20:20
model samochodu: Sportage NQ5 HEV GT-Line AWD, HK, AE+

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: wolmac »

Będzie Pan zadowolony :-) Ja jestem bardzo usatysfakcjonowany tym autem. Przyśpieszenie na trasie podczas wyprzedzania to cos pięknego, tak samo jak światła projekcyjne (pakiet AE+). Start na światłach (0-50) pokazuje potencjał wsparcia silnika elektrycznego. Co prawda może być różnica między AWD i FWD. Na AWD rewelacja. Przy okazji , z tego co wiem w ASO dają w standardzie dywaniki gumowe (ja też takie dostałem). Tutaj mają już w ofercie welurowe
https://allegro.pl/oferta/dywaniki-welu ... 2083916206
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: marsen »

wolmac pisze: 15 maja 2022, 20:37 Będzie Pan zadowolony :-) Ja jestem bardzo usatysfakcjonowany tym autem. Przyśpieszenie na trasie podczas wyprzedzania to cos pięknego, tak samo jak światła projekcyjne (pakiet AE+). Start na światłach (0-50) pokazuje potencjał wsparcia silnika elektrycznego. Co prawda może być różnica między AWD i FWD. Na AWD rewelacja. Przy okazji , z tego co wiem w ASO dają w standardzie dywaniki gumowe (ja też takie dostałem). Tutaj mają już w ofercie welurowe
https://allegro.pl/oferta/dywaniki-welu ... 2083916206
Super, że wspomniałeś o światłach bo to kolejna rzecz o jaką mam obawy. Mam adaptacyjne ale Xenon więc mam nadzieję, że nie będą gorsze. W jakimś teście na YT usłyszałem, że "nie są tak jasne jak u konkurencji".
Co do przyspieszenia to fajnie, że jest tak, jak piszesz bo tu znowu opinia "testera" była zgoła odmienna.
Więc robi się pozytywnie ;)
Pedro
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2022, 07:16
model samochodu: Sportage V 150km MHEV 7DCT FWD "L" Pearl Black

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: Pedro »

Witam,
Mam pytanie. Czy światła przeciw-mgielne doświetlają na zakrętach drogę w wersji "L"?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”