Jakieś problemy z 7DCT?

forum użytkowników modelu Ceed
Pomierdor
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2021, 11:23
model samochodu: 1.4 tgdi 7dct

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: Pomierdor »

Szukałem trochę po portalach aukcyjnych i różnią się oznaczeniem z naklejki,(inne ma Hyundai a niby to jest to samo)która jest na skrzyni, wzrokowo to samo i sprzęgła też pasują zamiennie (w kilku modelach ale nie wszystkich). Trochę to skomplikowane. Trzeba jeszcze trochę poczekać, bo jeszcze sporo aut ma za małe przebiegi, żeby coś powiedzieć o ogólnej trwałości.
1.4tgdi 7dct
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: lethaljelly »

Box pisze: 25 sty 2022, 21:42
wilhelmhell pisze: 25 sty 2022, 12:17 Ja w korku przez większość czasu używam aktywnego tempomatu (przy małych prędkościach to się nazywa chyba asystent jazdy w korku). Po zatrzymaniu też najczęściej ruszam przyciskiem na kierownicy zamiast gazem.
Działa w korku, jedynie miałem problem z włączeniem. Poniżej 40km/h wyskakiwał kominikat, że warunki nie zostały spełnione.

Jak już włączyłem wszystko bylo ok.
bardzo dziwne, ja mogę włączyć tempomat (smart cruise control) nawet przy 5km/h (ceed hb my2022) niestety troche zamula jak ktoś przed tobą ruszy więc jak ludzie się denerwują to trzeba go troche pogonić żeby się zmiescic na zielonym
wilhelmhell
Posty: 32
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:20
model samochodu: Proceed

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: wilhelmhell »

lethaljelly pisze: 31 sty 2022, 16:43
Box pisze: 25 sty 2022, 21:42
wilhelmhell pisze: 25 sty 2022, 12:17 Ja w korku przez większość czasu używam aktywnego tempomatu (przy małych prędkościach to się nazywa chyba asystent jazdy w korku). Po zatrzymaniu też najczęściej ruszam przyciskiem na kierownicy zamiast gazem.
Działa w korku, jedynie miałem problem z włączeniem. Poniżej 40km/h wyskakiwał kominikat, że warunki nie zostały spełnione.

Jak już włączyłem wszystko bylo ok.
bardzo dziwne, ja mogę włączyć tempomat (smart cruise control) nawet przy 5km/h (ceed hb my2022) niestety troche zamula jak ktoś przed tobą ruszy więc jak ludzie się denerwują to trzeba go troche pogonić żeby się zmiescic na zielonym
Potwierdzam. Przy niskich prędkościach działa 'strzałka' w dół która ustawia Cruise na 30km/h.
Pomierdor
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2021, 11:23
model samochodu: 1.4 tgdi 7dct

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: Pomierdor »

Chciałem sobie wymienić olej w skrzyni, więc podjechałem do dwóch Aso w Łodzi i proponowali mi olej Revanoil DCT&DSG
https://www.ravenol.pl/oleje-atf-profes ... 18913.html
Mówią że oryginalnego nie mają i właśnie taki leją, ale mam wątpliwości, w specyfikacji tego oleju jest, że pasuje do DSG dq250 i dq500 a tam są mokre sprzęgła i mechatronika do sterowania biegami, a u nas jest zwykła skrzynia z suchymi sprzęgłami i zmiana biegów jest realizowana poprzez silniki elektryczne.
https://youtu.be/V120PfzszL0
Na stronie Revanoil do naszej skrzyni powinien być taki
https://www.ravenol.pl/oleje-przekladni ... &results=1
Sam już nie wiem jak to z tym olejem powinno być, przerabiał może ktoś temat wymiany w 7dct
1.4tgdi 7dct
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: kon »

Przerabiałem. Też musiałem poczekać na olej, bo za pierwszym razem jak chciałem wymienić to nie mieli w serwisie oryginalnego.
Jak masz auto na gwarancji to niech ci sprowadzą ten oryginał. Nie wymieniaj na nic innego, bo w razie jakichkolwiek problemów zostaniesz sam. Olej ma być jak do rze pamiętam 70W i ciężko taki u nas dostać.
Pomierdor
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2021, 11:23
model samochodu: 1.4 tgdi 7dct

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: Pomierdor »

No właśnie co to za serwisy co nie mają oryginału?
1.4tgdi 7dct
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: Box »

wilhelmhell pisze: 31 sty 2022, 17:45
lethaljelly pisze: 31 sty 2022, 16:43
Box pisze: 25 sty 2022, 21:42

Działa w korku, jedynie miałem problem z włączeniem. Poniżej 40km/h wyskakiwał kominikat, że warunki nie zostały spełnione.

Jak już włączyłem wszystko bylo ok.
bardzo dziwne, ja mogę włączyć tempomat (smart cruise control) nawet przy 5km/h (ceed hb my2022) niestety troche zamula jak ktoś przed tobą ruszy więc jak ludzie się denerwują to trzeba go troche pogonić żeby się zmiescic na zielonym
Potwierdzam. Przy niskich prędkościach działa 'strzałka' w dół która ustawia Cruise na 30km/h.
Dzisiaj pojeździłem w korku, faktycznie strzałka w dół Cruise 30km/h i auto sobie pyka spokojnie. Niestety nie zmniejszyło to spalania - Proceed GT 204km 12.9L

Dodatkowo włączony Line Asist i można filmy oglądać.
sparrow777
Posty: 111
Rejestracja: 27 lip 2013, 17:21
model samochodu: Kia Pro_Cee'd 1.6 07. 2012-
Kia Xceed 1.5 BLP+ 01.23-10.23
Kia Xceed 1.6 BLP+ 10.23-

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: sparrow777 »

No dobra, a co radzicie w sytuacji kiedy zawsze wjeżdżam przodem do garażu,a wyjeżdżam tyłem,a garaż jest niestety na sporym wzniesieniu.Jak tu nie używać hamulca wyjeżdżając?Od razu można w coś przywalić tak się szybko toczy. Czy tak wyjeżdząjąc zniszczę sprzęgło?Z drugiej strony, jeszcze gorzej byłoby wjeżdżać na półsprzęgle cofając pod górkę, prawda?Co radzicie?
marcinek82
Posty: 202
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: marcinek82 »

Zmienic garaz albo auta nie wstawiac do garazu, ewentualnie zmienic auto. A na powaznie, to taka chwilowa jazda nie spowoduje przeciez spalenia sprzegla, nawet jest o tym w IO albo tej "karteczce" (szybka instrukcja uzytkowania skrzyni 7DCT), ktora wisiala na lewarku przy odbiorze auta. Pozatym parkujac na parkingu tez przeciez auto wjezdza na pol-sprzegle.
sparrow777
Posty: 111
Rejestracja: 27 lip 2013, 17:21
model samochodu: Kia Pro_Cee'd 1.6 07. 2012-
Kia Xceed 1.5 BLP+ 01.23-10.23
Kia Xceed 1.6 BLP+ 10.23-

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: sparrow777 »

Dzięki za szybkie pocieszenie :D , powiem szczerze, ja mam taki podjazd,że kiedyś kuzyn powiedział mi-recepta,zmienić samochód raczej, a nie próbować wyprofilowywać stromiznę-, starszy proceed, przy wyjeżdżaniu tyłem dotyka osłoną podłoża. No to wziąłem sobie Xceeda,faktycznie,ten problem z głowy, ale właśnie znowu gdybym miał nim wjeżdżać tyłem pod górkę do garażu,np. żeby zapakować koła na wymianę, to już naprawdę sprzęgło byloby często "nadpalane" :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”