Jakieś problemy z 7DCT?

forum użytkowników modelu Ceed
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: PowerMario1978 »

Witam wszystkich forumowiczów 8-)
Po 10-o letniej przygodzie ze Skodą Octavią czas na nowe auto. Wybór padł na Kia Ceed 1.5 TGDI 7DCT BL+ z Pakietem Bezpieczeństwa.
Do tej pory (poza jazdami testowymi) użytkowałem tylko manuala i trochę się obawiam o trwałość tego automatu a jak wczoraj sprawdziłem w wykluczeniach gwarancji "tarcza sprzęgła wraz z dociskiem i łożyskiem oporowym (dotyczy również skrzyń DCT)" są objęte tylko 24 miesięczną gwarancją dotyczącą wad fabrycznych.
Dlatego chciałbym zapytać czy zdarzały się jakieś problemy z tą skrzynią połączoną z silnikami 1.4/1.5 tgdi ?
A może pochwalicie się swoimi dystansami które osiągneliście bez problemów?

Wiem że skrzynie na suchych sprzęgłach nie lubią pełzania, korków itp. bo szybciej zużywają się sprzęgła, a ja parkuję w garażu naziemnym na 8-mej kondygnacji. Więc codziennie mam trochę ostrych podjazdów i zjazdów przy małych prędkościach i trochę mnie martwi czy taki styl jazdy to nie będzie killer dla sprzęgieł?

Będę wdzięczny za wasze opinie, dystanse i porady ;)
olsztyn
Posty: 15
Rejestracja: 12 lis 2019, 12:49
model samochodu: KIA Ceed 2007 1,4 122 km, M
Kia Ceed II 2015 1,6 135 km, M+BL
XCeed 1.4 T-GDI 7 DCT
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: olsztyn »

Jeżdżę automatem w wersji Kia od 2,5 roku. Co prawda XCeed - ale silniki jak w Ceedzie. Żadnych do tej pory problemów po przejechaniu 2,5 tys km. Używać i niczym się nie martwić. Nie przejmuj się podjazdami - da radę !!
solvir
Posty: 89
Rejestracja: 24 maja 2020, 10:41
model samochodu: Ceed 2020

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: solvir »

tysiac km rocznie? ;)
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: Box »

Tysiąc rocznie na rowerze przejadę, sezon marzec - październik 😀

Ale nie każdy ma auto do codzienniej jazdy. Po 10 latach przejechane 25k km. Takie samochody znajdą szybko nabywców 😀👍
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: PowerMario1978 »

Jeśli pojeździ bez problemu ze 150kkm to byłoby nieźle. W manualu w tym czasie pewnie też trzebaby było sprzęgło wymienić (koszt na pewno tańszy niż w automacie ale za wygodę się płaci) ;)
Natomiast wolałbym uniknąć płacenia za wygodę co 2-3 lata, wtedy już bym wolał odpuścić aktywny tempomat i dalej machać wajchą :)
kitor
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2021, 20:26
model samochodu: CEED

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: kitor »

Ja juz mam nawyk, ze z garażu wyjedzam na jedynce, później przełączam w automat :D

Na razie 20k żadnych problemów, ale to malo kilometrów.
Pomierdor
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2021, 11:23
model samochodu: 1.4 tgdi 7dct

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: Pomierdor »

Przejechane 60 000 km i na razie zero problemów
1.4tgdi 7dct
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: PowerMario1978 »

kitor pisze: 19 sty 2022, 13:59 Ja juz mam nawyk, ze z garażu wyjedzam na jedynce, później przełączam w automat :D

Na razie 20k żadnych problemów, ale to malo kilometrów.
O jest to jakis sposób :D
Ktoś też polecał włączyć tryb sport przed stromymi podjazdami.
Pomierdor pisze: 19 sty 2022, 15:34 Przejechane 60 000 km i na razie zero problemów
To już jest jakiś wynik. Byle tak dalej ;)
kitor
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2021, 20:26
model samochodu: CEED

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: kitor »

Byłem w tej samej sytuacji, pierwsze auto z automatem, nie żałuję ( czasem jest dziwnie jak wsiadama do manuala zony).

Jeden problem to start stop i losowe gaszenie silnika, w manualu tak nie denerwuje.

Rozwiązałem to instalując ten ich moduł.
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: lethaljelly »

to samo będziesz miał w innych markach z suchą skrzynią więc co za różnica czy KIA czy golf czy octavia

Przy takim parkingu polecam tryb sport lub tryb 1 bieg żeby nie myślał o wrzucaniu dwójki przy 15kph

Pierwsze 2000km skrzynia świruje, potem powiedziałbym że nie działa jakoś inaczej niż ta od grupy vag. Ale nie brałbym tego auta do stania w codziennych korkach do pracy np w wawie. Strasznie dużo pali w takich warunkach w przeciwienstwie do 5L na trasie i długo męczy półsprzęgło na dwójce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”