Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

forum użytkowników modelu ProCeed
Marek3003
Posty: 602
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: Marek3003 »

Coś nieprawdopodobnego. Jestem przerażony. Panowie ja zostawiam auto 2 tygodnie w miesiącu w Gdańsku w porcie. To co ja mam zrobić? Sól w powietrzu w połączeniu z taką jakością auta….obym tylko zdarzył ją sprzedać,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: Box »

Filmik super 😀

Zastanawia mnie jakim cudem rdza na tylnych składach oparciach w siedzenich ?!

Dziecko w szkole wie, że korozja to proces utleniania metalu, gdzie potrzebny jest dodatkowy czynnik taki jak woda+tlen.

Fotele nie są elementem konstrukcyjnym samochodu więc takiego zabezpieczenia antykorozyjnego nie posiadają 😀

Jeżeli ktoś sobie wozi długie mokre lub wilgotne przedmioty w bagażniku to mamy taki efekt, myślę że wystarczy miesiąc. Wilgoć zbierała się na rantach w oparciach bo tam był naturalny odpływ (załamania) a że nie miała gdzie odpływać to się porobiło.

Pomijając już fakt czy w ten sposób lub inny...musiało tam być mokro 😑

No to teraz każdy niech drapie tylne oparcia i sprawdza rdzę 🤣😆😅

Zabezpieczmy się na przyszłość i pociągnijmy je czarnym lakierem 🤭 pod obiciami to i tak wedle uznania.
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: goldenguti »

Marek3003 pisze: 12 sty 2022, 17:44 Coś nieprawdopodobnego. Jestem przerażony. Panowie ja zostawiam auto 2 tygodnie w miesiącu w Gdańsku w porcie. To co ja mam zrobić? Sól w powietrzu w połączeniu z taką jakością auta….obym tylko zdarzył ją sprzedać,
tak, "zdąrz" ją sprzedać, kupić słownik i opuścić te forum, od tego Twojego biadolenia na każdym kroku już się rzygać chce człowieku, wszystko źle, wszystko się psuje, wszystko się zepsuje, wszystko okropne, wszystko na nie, *urwa zostaw Ty te auto gdzieś w lesie i się na hulajnogę przesiądź, a skończ już pitolić co post. Tragedia.
"Mam 52 lata. W życiu miałem coś około 35 samochodów.", każde było takie? Zmieniasz auta co rok bo ciągle się w nich coś psuje? Czy do kategorii "miałem" liczysz przejazdy taksówką 20 kilometrów?
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: Roman1100 »

Pierwsze, o czym pomyślałem oglądając ten film, to ubiegłoroczne powodzie w Zachodniej Europie...
Sid
Posty: 368
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: Sid »

Właśnie miałem o tym samym napisać :lol:.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: shider »

Zastanawiający jest tylko jeden z komentarzy pod filmem, gdzie autor mówi że ma to samo w MY2022 zarejestrowanym w grudniu.
sebaseba
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2021, 20:08
model samochodu: Kia

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: sebaseba »

Tak spojrzalem na to i tak sie zastanawiam. W ilu waszych autach rozpruwaliscie tapicerke zeby zobaczyc co jest na tylnej obudowie fotela jeszcze do tego tylnej kanapy...? W dupie to mam. Nigdy tego nie sprawdzalem i nie bede. Dla mnie to glupota. Mialbym pewnie takie auto i lat 10 i bym o tym nawet nie wiedzial... a moze w kazdym aucie waszym tak bylo i nie sprawdzaliscie tego i po prostu nie wiedzieliscie :)? Te forum to chyba tylko szukanie dziury w calym...
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: Grundi »

Panowie, w sumie pytanie do kolegi Marek3003 masz roczny czy tam dwuletni samochód, Na gwarancji, bezproblemowy, jeżeli jesteś jednym z nielicznych pechowców którzy maja wieczne problemu z samochodem, dlaczego niepoddawanie auta na gwarancji, jeżeli jesteś pewny wad samochodu to przecież zgodnie z prawem możesz złożyć reklamacje z wnioskiem o zwrot kwoty zapłaconej. Jeżeli nie minęły 25 miesiące od momentu odbioru auta z samolotu przysługuje Tobie rękojmia sprzedawcy czyli odpowiedzialność za wady ukryte.

Może czas zamiast narzekać zabrać się za realizacje tego, No…. Chyba ze to wszystko jest mocno wyolbrzymione.
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: Roman1100 »

sebaseba pisze: 12 sty 2022, 19:27 Nigdy tego nie sprawdzalem i nie bede. Dla mnie to glupota. Mialbym pewnie takie auto i lat 10 i bym o tym nawet nie wiedzial... a moze w kazdym aucie waszym tak bylo i nie sprawdzaliscie tego i po prostu nie wiedzieliscie :)? Te forum to chyba tylko szukanie dziury w calym...
Panowie, nie chcę być tutaj adwokatem Kolegi @Marek3003, bo sobie tego pewnie wcale nie życzy, ale kilkuletnia, czynna obecność na forum konkurencyjnej marki nauczyła mnie pewnej ostrożności. Kto z Was dokonałby inspekcji komory silnika w dwu, trzyletnim silniku, zauważając, że zaczyna on konsumować olej w ilości 0,2-0,3 L/1000 km? Przecież to sporo poniżej 1 L/1000 km, które dopuszcza instrukcja. A niestety, z czasem (już po upływie gwarancji) problem się pogłębia, a winne poborowi oleju okazują sie wadliwe (a według producenta - eksperymentalne) tłoki z pierścieniami jeszcze cieńszymi niż w silnikach TSI EA888 pierwszej generacji.

Chce przez to powiedzieć, że krytyczne podejście w niektórych sprawach pozwala czasem uchronić się przed wydatkami i wymusić na producentach akcje naprawcze.
Sid
Posty: 368
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: Sid »

Nie chce mi się wierzyć w prawdziwość tego, co jest w tym filmie. Tendencyjny nie jest przypadkiem? Czy nie był on kręcony pod zamówienie?
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”