Ceed III 1.4 tgdi lekko szarpie przy przyspieszaniu.

forum użytkowników modelu Ceed
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Ceed III 1.4 tgdi lekko szarpie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gielu »

Od jakiegoś czasu zauważyłem że auto zaczęło lekko szarpać przy przyspieszaniu. Szczególnie odczuwalne jest to na 3 i 4 biegu. Przebieg 25000 km. Miał ktoś coś podobnego u siebie?
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: Ceed III 1.4 tgdi lekko szarpie przy przyspieszaniu.

Post autor: bejker1989 »

Gielu pisze: 24 gru 2021, 22:27 Od jakiegoś czasu zauważyłem że auto zaczęło lekko szarpać przy przyspieszaniu. Szczególnie odczuwalne jest to na 3 i 4 biegu. Przebieg 25000 km. Miał ktoś coś podobnego u siebie?

Zacznij od podania rodzaju skrzyni....manual czy automat?
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Ceed III 1.4 tgdi lekko szarpie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gielu »

Fakt, to istotna informacja:)
Skrzynia manualna.
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: Ceed III 1.4 tgdi lekko szarpie przy przyspieszaniu.

Post autor: bejker1989 »

Gielu pisze: 24 gru 2021, 23:20 Fakt, to istotna informacja:)
Skrzynia manualna.
Szarpie caly czas na 3 i 4 czy tylko zaraz po zmianie biegu na 3 i 4 a potem jest ok?
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Ceed III 1.4 tgdi lekko szarpie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gielu »

bejker1989 pisze: 25 gru 2021, 13:53
Szarpie caly czas na 3 i 4 czy tylko zaraz po zmianie biegu na 3 i 4 a potem jest ok?
Nie, nie szarpie cały czas ale też nie jest to od razu po zmianie biegu. Wygląda to mniej więcej tak, że zmienia bieg na 3 i podczas przyspieszania na tym biegu pojawiają się takie chwilowe szarpnięcia jakby coś przytrzymywało auto albo na ułamek sekundy nie dostawał paliwa. Ogólnie auto przyspiesza, silnik pracuje równo na wszystkich cylindrach ale te mikroszarpniecia są irytujące i na pewno na pewno wcześniej nie występowały.
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: Ceed III 1.4 tgdi lekko szarpie przy przyspieszaniu.

Post autor: bejker1989 »

Gielu pisze: 25 gru 2021, 14:48
bejker1989 pisze: 25 gru 2021, 13:53
Szarpie caly czas na 3 i 4 czy tylko zaraz po zmianie biegu na 3 i 4 a potem jest ok?
Nie, nie szarpie cały czas ale też nie jest to od razu po zmianie biegu. Wygląda to mniej więcej tak, że zmienia bieg na 3 i podczas przyspieszania na tym biegu pojawiają się takie chwilowe szarpnięcia jakby coś przytrzymywało auto albo na ułamek sekundy nie dostawał paliwa. Ogólnie auto przyspiesza, silnik pracuje równo na wszystkich cylindrach ale te mikroszarpniecia są irytujące i na pewno na pewno wcześniej nie występowały.
A odczuwas to bardziej przy mocniejszym depnieciu gazem? Te auta ogolnie maja takiego laga na gazie - auto przyspiesza po 0.5sekundy od wcisniecia gazu glebiej - objawia sie to wlasnie takim "szarpnieciem". Bylo to u mnie w testowce jak i juz w moim jest.
wajkii
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2022, 14:27

Re: Ceed III 1.4 tgdi lekko szarpie przy przyspieszaniu.

Post autor: wajkii »

Gielu pisze: 25 gru 2021, 14:48
bejker1989 pisze: 25 gru 2021, 13:53
Szarpie caly czas na 3 i 4 czy tylko zaraz po zmianie biegu na 3 i 4 a potem jest ok?
Nie, nie szarpie cały czas ale też nie jest to od razu po zmianie biegu. Wygląda to mniej więcej tak, że zmienia bieg na 3 i podczas przyspieszania na tym biegu pojawiają się takie chwilowe szarpnięcia jakby coś przytrzymywało auto albo na ułamek sekundy nie dostawał paliwa. Ogólnie auto przyspiesza, silnik pracuje równo na wszystkich cylindrach ale te mikroszarpniecia są irytujące i na pewno na pewno wcześniej nie występowały.
Witam
Mam i30 z tym samym silnikiem i z dokladnie takimi objawami jak piszesz. Udało się Tobie rozwiazac problem? Mam wrażenie że te szarpnięcia narastają, kiedyś to było sporadycznie, teraz za każdym razem.
Micha
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2020, 19:45
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5 T-GDI 7DCT '21

Re: Ceed III 1.4 tgdi lekko szarpie przy przyspieszaniu.

Post autor: Micha »

W 1.5t-gdi są podobno problemy z cewkami. Może i tutaj jest ten sam problem?
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Ceed III 1.4 tgdi lekko szarpie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gielu »

bejker1989 pisze: 25 gru 2021, 13:53 Witam
Mam i30 z tym samym silnikiem i z dokladnie takimi objawami jak piszesz. Udało się Tobie rozwiazac problem? Mam wrażenie że te szarpnięcia narastają, kiedyś to było sporadycznie, teraz za każdym razem.
W sumie to olalem sprawe, szarpniecia moze troche ustaly a moze ja sie do nich przyzwyczailem...nie wiem. W kazdym razie obecnie mam 40k przejechane i zadnych innych problemow z tym obszarze nie zauwazam wiec po prostu jezdze.

Tak jak bylo w innym watku napisane moze zdecyduje sie na jakiegos box`a zmieniajacego mape silnika i wtedy zobaczymy jaki to przyniesie efekt.
Radi850
Posty: 23
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:51
model samochodu: KIA Ceed III 1.4 T-GDI

Re: Ceed III 1.4 tgdi lekko szarpie przy przyspieszaniu.

Post autor: Radi850 »

WItam, ja też mam poszarpywanie przy przyspieszaniu - ale dość znacznie się nasiliły (20 000km przebiegu) ostatnimi czasy. Ciężko stwierdzić czy mapy tak napisane czy jakieś inne przyczyny. Opcji jest masę. W moim poprzednim aucie drgania z układu napędowego (stuki itp.) powodowały duże amplitudy napięcia z czujnika spalania stukowego zamontowanego na bloku silnika (tak się niosło) i auto jechało dennie. Wymiana koła dwumasowego, które nie dawało typowych efektów uszkodzenia i układu sprzęgła temat ucięła. Dla mnie układ zapłonowy to nie jest przyczyna. Ale serwis dopóki lampki na desce nie ujrzy tyłka nie ruszy i nie będzie się bawił w diagnozę problemu. Auto wygodne, spore, praktyczne - ale ostatnimi czasy rozczarowujące.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”