Światła mijania

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Światła mijania

Post autor: Bartosz »

Mam pytanie czy często się wam zdarza wieczorem ,ze migają kierowcy z przeciwka jak jedziecie na światłach mijania? Pozycja świateł na 0 bez obciążenia.
xuser
Posty: 157
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: Światła mijania

Post autor: xuser »

Nigdy. Ale to pierwszy mój nowy samochód (z siedmiu), który zdaję się mieć dobrze ustawione światła więc podjedź do SKP i niech Ci sprawdzą/ustawią
KamilOKE
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2020, 10:12
model samochodu: CEED BL+ 1.4 T-GDi DCT 2020

Re: Światła mijania

Post autor: KamilOKE »

Nie mam XCeed'a, ale w zwykłym Ceed często miałem tak, że jadąc poza miastem wieczorową porą kierowcy z naprzeciwka migali mi długimi światłami. Jechałem sam i auto nie było obciążone, więc światła ustawione na "O".
Po kilkunastu takich sytuacjach pomyślałem, że może rzeczywiście mam źle światła ustawione. Kilka tygodni temu podjechałem na SKP w okolicy. Po sprawdzeniu pozycji świateł na urządzeniu okazało się, że wszystko jest ustawione idealnie. Wydaje mi się, że Nasze światła LED mają intensywny strumień i stąd wielu kierowców myśli, że jedziemy na drogowych.
Dla spokojnego sumienia możesz podjechać do SKP, by to sprawdzić. Ja nie zapłaciłem ani złotówki, a trwało to około 10 minut.
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: Światła mijania

Post autor: Bartosz »

ok dzięki. Myślałem ze jak nowe powinno być ok dziś podjadę.
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: Światła mijania

Post autor: bejker1989 »

Tez tak.mialem. Na SKP byl.minimalny odchyl w lewej lampie. Poprawili...ale.jak migali tak dalej migaja 😂
i40
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2021, 20:28
model samochodu: Hyundai i40 2.0

Re: Światła mijania

Post autor: i40 »

Mi też niekiedy migają jak jadę Xceedem żony. Myślę, że głównie to kwestia odbioru
lamp Ledowych zamontowanych w Xceedach - są jasne i dają białe światło,
nawiasem mówiąc świecą znacznie lepiej niż ksenony w moim Hyundai I 40
Sprotek
Posty: 33
Rejestracja: 23 wrz 2021, 20:27
model samochodu: Xceed

Re: Światła mijania

Post autor: Sprotek »

Na początku mrugali, ale jeżdżę cały czas ta samą trasą i chyba już się wszyscy przyzwyczaili. Problemem jest to, że światła są bardzo mocne i jak auto bujnie się na dołku to oślepia. Co nie zmienia faktu, że jeżeli ktoś usiądzie z tyłu to już trzeba obniżyć na 1 światła. Druga kwestia to, że przy brudnym kloszu też światło się rozprasza. Trzeba pilnować żeby lampy były czyste.
_____________________
KIA XCeed 1.5 T-GDi
Obrazek
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Światła mijania

Post autor: Fred.X »

Jaki cymbał wpatruje się w swiatła pojazdów jadących z naprzeciwka, a jak bedziesz jechał lekko pod górę to zawsze oślepiasz gdy nie ma samopoziomowania no i koleś wyjeżdża z zap.....j dziury z 2 swieczkami i mu zasłaniasz jego pole światła, mi też mrugali , i mrugają , ustawienie świateł wzorowe, ale takie czasy większość nie potrafi jeździć , prawko za 30 jajek i pół swiniaka ...
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: Światła mijania

Post autor: Bartosz »

jednak fabryka się myliła za wysoko podniesiona wiązka. Ustawione prawa i lewa lampa
xuser
Posty: 157
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: Światła mijania

Post autor: xuser »

Oczywiste. Tak na oko przynajmniej 3 przedostatnie posty na śmietnik- Moderacja, uprzejmie proszę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”