Światła mijania

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Światła mijania

Post autor: Fred.X »

xuser pisze: 23 gru 2021, 08:34 Oczywiste. Tak na oko przynajmniej 3 przedostatnie posty na śmietnik- Moderacja, uprzejmie proszę?
A niby dlaczego , skoro u mnie okazało się , że światła ustawione wzorowo a i tak mrugają ? Potrafisz czytać ze zrozumieniem ?
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: Światła mijania

Post autor: mercapan »

Panowie, święta idą, a tu takie przepychanki. Szkoda nerwów...
Wesołych Świąt, a tym co nie obchodzą, chociaż świątecznej atmosfery i spokoju życzę ;)
waldusrelax
Posty: 22
Rejestracja: 24 gru 2021, 17:27
model samochodu: Xceed

Re: Światła mijania

Post autor: waldusrelax »

Mi tez dwa razy mrugneli na początku jak kupiłem xceeda i wystarczyło UWAGA: pokrętło od regulacji swiatel przestawić z 0 na 1. Światła obniżyły się (a to niespodzianka) i problem zniknal :o
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: Światła mijania

Post autor: Dominik21 »

Mi mrugają często ale nie przejmuje się tym.. Wale długimi w nich i jadę dalej :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D
patyk
Posty: 36
Rejestracja: 16 lis 2020, 02:25
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI BL + AEB

Re: Światła mijania

Post autor: patyk »

Ja często ustawiam na 1 jak jadę nawet sam, bo na 0 wydaje mi się za wysoko.

Inna rzecz, że mi nie mrugają, tylko raczej oślepiają... Mam wrażenie, że połowa kierowców w tym kraju doświetla księżyc, a nie drogę.
waldusrelax
Posty: 22
Rejestracja: 24 gru 2021, 17:27
model samochodu: Xceed

Re: Światła mijania

Post autor: waldusrelax »

Bo połowa kierowców trochę nie myśli. Przykład przedmówców (nie obrażając nikogo oczywiście) że zamiast obniżyć światła pokrętłem o 1 stopień to jechali na serwis ustawiać od nowa światła. Panowie na prawdę?
Ja nawet jak jadę sam mam cały czas obniżone na 1 i według mnie jest ok
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Światła mijania

Post autor: dj-doc »

waldusrelax pisze: 14 sty 2022, 19:22 Bo połowa kierowców trochę nie myśli. Przykład przedmówców (nie obrażając nikogo oczywiście) że zamiast obniżyć światła pokrętłem o 1 stopień to jechali na serwis ustawiać od nowa światła. Panowie na prawdę?
Ja nawet jak jadę sam mam cały czas obniżone na 1 i według mnie jest ok
Bo połowa kierowców trochę myśli. Ja należę do tej połowy i wychodzę z założenia, że pozycja reflektorów "0" do czegoś jest przeznaczona. Więc jeśli ktoś mi mruga lub mam odczucia, że reflektory świecą źle to najpierw sprawdzam ustawienia a nie eliminuje problem obniżając je. W moim przypadku konieczna była korekta ustawień prawy reflektor był za wysoko. Jeżdżę cały czas na pozycji "0" i nie mam problemów z widocznością.
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Światła mijania

Post autor: Fred.X »

waldusrelax pisze: 14 sty 2022, 19:22 Bo połowa kierowców trochę nie myśli. Przykład przedmówców (nie obrażając nikogo oczywiście) że zamiast obniżyć światła pokrętłem o 1 stopień to jechali na serwis ustawiać od nowa światła. Panowie na prawdę?
Ja nawet jak jadę sam mam cały czas obniżone na 1 i według mnie jest ok
dałeś dowód na to , ze nie posiadasz jakiejkolwiek wiedzy na ten temat , i juz Ci tłumaczę dlaczego: podjedź na stację diagnostyczną i dokładnie posłuchaj na jakie ustawienie mówi Ci diagnosta, że masz ustawić regulację wysokości świateł
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Światła mijania

Post autor: dj-doc »

patyk pisze: 14 sty 2022, 17:46 Ja często ustawiam na 1 jak jadę nawet sam, bo na 0 wydaje mi się za wysoko.

Inna rzecz, że mi nie mrugają, tylko raczej oślepiają... Mam wrażenie, że połowa kierowców w tym kraju doświetla księżyc, a nie drogę.
A sprawdzałeś ustawienie reflektorów? Jeśli wydaje Ci się, że świecą za wysoko może warto najpierw sprawdzić a potem korygować poziom.

To fakt, są kierowcy którzy za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników i nie używają regulacji. Miałem kiedyś przyjemność jechać przed takim kierowcą. Droga nad morze, noc, korek na kilka kilometrów. Przestawione lusterko wewnętrzne, boczne przysłanialem ręką a w środku auta tak jasno, że moja żona bez problemu czytała książkę. W końcu nie wytrzymałem i podczas kolejnego postoju podszedłem do auta za mną. W środku rodzinka, auto zapakowane po dach, grzecznie zapytałem kierowcę czy korygował ustawienie świateł przed wyjazdem. Pan spojrzał na mnie zdziwiony, po czym stwierdził, że nie wie gdzie się to robi. Poprosiłem, otworzył drzwi a tam regulacja oczywiście na "0". Pytam jak mu się jedzie, stwierdził, że co jakiś czas ktoś mu mrugał a i on miał wrażenie jakby świateł w ogóle nie miał. Kazałem mu patrzyć na tył mojego auta aby zauważył jak się obniżają reflektory i obniżyłem na 2. Powiedziałem, żeby sobie to potem ewentualnie skorygował +/- 1 stopień. Pan podziękował i przeprosił za kłopot.
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Światła mijania

Post autor: Fred.X »

Zapytaj uzytkowników Xceed lub Proceed ilu zapoznało się z instrukcją
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”