Czujniki TPMS do XCEED MY2022

forum użytkowników modelu Kia XCeed
szymok
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2021, 12:49

Czujniki TPMS do XCEED MY2022

Post autor: szymok »

Powitać szanownych KIAwowiczów,

jestem na forum świeżakiem, z góry przepraszam, jeśli temat był już rozpracowany, jednak przeszukując forum tego nie znalazłem. Ale do brzegu.

Pod koniec lutego odbieram zamówionego XCEED 1.5 T-GDI DCT. Już w tej chwili uzbrajam się w zimówki do niego, bo auto będzie na kołach letnich.

Felgi i opony już wybrane, natomiast mam pytanie odnośnie czujników TPMS. Standardowo w tym modelu pracują czujniki 52940J7000, jednak w 2 miejscach uzyskałem info, że od czerwca 2021, czyli od faceliftu XCEDDa te czujniki już nie będą pasowały. Czy ktoś z szanownych użytkowników XCEED przećwiczył ten temat? I może potwierdzić, że te czujniki działają, a jeśli jednak nie działają, to jakie czujniki należy wybrać do XCEED MY2022?

Wydaje mi się mało prawdopodobne, by po faceliftingu KIA zdecydowała się na zmianę czujników TPMS, ale 2 wyspecjalizowane źródła zasiały mi ziarno niepokoju.

Z góry dziękuję za info zwrotne.

Pozdrowienia!
Vit
Posty: 42
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:13
model samochodu: Kia XCeed 1.6 T-GDI 7DCT L + AEB

Re: Czujniki TPMS do XCEED MY2022

Post autor: Vit »

Istnieje możliwość że nie będziesz mieć wcale żadnych czujników. Tylko kontrolkę na podstawię abs.
Tu jeden kolega podawał że modele L i M nie miały a BL i wyżej miały.
Tymczasem w aso stanowczo twierdzą że nie ma żadnych reguł które auta i wersje mają czujniki a które nie mają.
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: Czujniki TPMS do XCEED MY2022

Post autor: bejker1989 »

Ja mam M+Smart+A18 rok.2022 i czujnikow nie posiadam (cale szczescie)
Maxx
Posty: 65
Rejestracja: 17 lut 2021, 18:11
model samochodu: KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L

Re: Czujniki TPMS do XCEED MY2022

Post autor: Maxx »

Generalnie jeśli masz czujniki TMPS to po spadku ciśnienia w kole wystarczy takie koło dopompować. Nie trzeba wykonywać żadnego resetu - czujnik sam ogarnie zmiane ciśnienia i odpowiednie informacje prześle do komputera.
Jeśli ciśnienie czytane jest z układu ABS/ESP wtedy należy dokonać resetu aby komputer wiedział, że ciśnienie w kole zostało skorygowane.
KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Czujniki TPMS do XCEED MY2022

Post autor: Blues Brothers »

Z zimówkami, też bym się wstrzymał, auto odbierzesz w marcu i nawet ich nie założysz.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Czujniki TPMS do XCEED MY2022

Post autor: Fred.X »

Czujniki są od wersji L+BL w górę, widac to po wentylach zamontowanych w felgach
szymok
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2021, 12:49

Re: Czujniki TPMS do XCEED MY2022

Post autor: szymok »

Rozwiązałem problem czujników tak, że kupiłem je w ASO KIA, po rabacie cena ca 580 PLN brutto za komplet za sprawdzone przez ASO zamienniki, wyprodukowane przez producenta, którego czujniki kładą do kół zimowych od lat. Tym producentem jest EMG Poland, model czujników EMG62328. Dealer nie potwierdził informacji, żeby te czujniki różniły się od czujników do XCEEDów sprzed MY22, o czym informowały mnie 2 wyspecjalizowane sklepy internetowe. Jeszcze nie zweryfikowałem, czy czujniki komunikują się z XCEEDem, bo na auto czekam, liczę, że w lutym do mnie dotrze. No ale w razie jakby coś nie zaprażyło, to do dealera daleko nie mam.. Jak założę koła na auto, podzielę się ostateczna informacją nt. kompatybilności tych czujników z XCEED MY22.
litwin
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2022, 12:31
model samochodu: Kia xceed

Re: Czujniki TPMS do XCEED MY2022

Post autor: litwin »

Witam serdecznie z gory przepraszam moze powielam temat czujnikow ale do rzeczy :
1 sierpnia odbieram xceeda i problem z zestawem zimowych kół a mianowicie mam zestaw 16" z czujnikami ale od TOYOTA COROLLA i moje pytanie brzmi czy te czujniki beda kompatybilne z kia
Bardzo prosze o odpowiedź. POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czujniki TPMS do XCEED MY2022

Post autor: shider »

Napisz jeszcze na jaką wersję czekasz. Rozumem, że masz pewność odnośnie tego, że auto będzie miało czujniki. W Xceed dopiero wersję Business Line i wyższe mają czujniki w felgach.
litwin
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2022, 12:31
model samochodu: Kia xceed

Re: Czujniki TPMS do XCEED MY2022

Post autor: litwin »

Busines Line + AEB taką wersje bede odbieral
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”