Czujnik niskiego ciśnienia

forum użytkowników Kia Niro
MarcinS
Posty: 15
Rejestracja: 04 sie 2020, 13:21
model samochodu: KIA NIRO
Lokalizacja: Rybnik

Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: MarcinS »

Cześć.

Pojawiła się kontrolka niskiego ciśnienia. Sprawdziłem koła. Ciśnienie jest ok. Zawiesił się czujnik? Można to jakoś samemu zresetować?

Marcin
kalen
Posty: 17
Rejestracja: 19 maja 2021, 05:43

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: kalen »

Dopompuj tyle co na naklejce w drzwiach i sam zgaśnie. Nie ma wylacznika
MarcinS
Posty: 15
Rejestracja: 04 sie 2020, 13:21
model samochodu: KIA NIRO
Lokalizacja: Rybnik

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: MarcinS »

Dzięki

Po wymianie opon prze chwilę się świeciło jeszcze. Po przejechaniu kilkuset metrów zgasło.
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: marcinos »

Przy wymianie opon na zimowe, gamoń w warsztacie uszkodził mi czujnik ciśnienia. Wkurzyłem się bo korzystam z tego warsztatu ponad 20 lat i zawsze wszystko ok. Zamówili mi nowy, oryginalny i zamontowali ale błąd nie zniknął a zrobiłem już ze 2 km. Kiedy ten komunikat zniknie bo jak czujnik został uszkodzony to komunikat o tym pojawił się dopiero po przejechaniu około 15 km.
radier
Posty: 117
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: radier »

Dobij do 2.6 bara i wystarczy 1km przejechać.
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: marcinos »

Na to nie wpadłem , dzięki, jutro wdrożę ten pomysł :)
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: marcinos »

Doładowałem do 2.6, przejechałem 5 km i nic...komunikat nadal mnie irytuje.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 604
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: Tolinek »

I pokazuje Ci 2.6 bara na każdym kole? Jak tak to może inny komunikat od którejś z czujek. Bateria się kończy czy cuś...
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: Legal »

Każdy czujnik TPMS wymaga zaprogramowania. Polega ono na określeniu dokładnego modelu auta i przypisaniu mu konkretnego koła oraz wpisaniu numeru seryjnego wytłoczonego na obudowie.
Uniwersalność czujników polega na możliwości ich zaprogramowania, nie na cudownym ich dostosowaniu się po założeniu do wnętrza felgi. Zakup pojedynczego egzemplarza czujnika firmowego KIA polega na rozkompletowaniu czwórki czujników przypisanych do 4 kół i ogólnie jakiegoś modelu KIA o charakterze ogółnym - 'generic'.
Mogłeś więc kupić sprawny, zaprogramowany czujnik do KIA ale do koła, które Ci się obecnie dubluje z innym i stąd jest błąd.
Nie dowiemy się tego bez sprzętu i aplikacji.
Programować można: zbliżeniowo komórką przez NFC (posiadając aplikację), programem komputerowym przez kabel prowadzący do specjalnego urządzenia lub przez dedykowany tester, który umożliwia zbliżeniowo sprawdzenie komunikacji i zaprogramowanie na nowo TPMS-a bez zdejmowania koła i opony.
Jeśli serwis KIA jest niechętny lub drogi, to taniej powinien pomóc dobry wulkanizator, lub jedna z dużych firm oponiarskich.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2023, 07:51 przez Legal, łącznie zmieniany 3 razy.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: marcinos »

Ten czujnik jest niby zaprogramowany, jutro czeka mnie droga 50 km i jeżeli to nic nie da to w poniedziałek podjadę do serwisu a fakturę okażę tym co mi ten czujnik spierniczyli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”