Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

forum użytkowników modelu Sorento
Milamber
Posty: 146
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Milamber »

Sorento05/09/2021 pisze: 29 lis 2022, 13:49
Milamber pisze: 29 lis 2022, 10:29
Czuć też te katalogowe 7 s do setki choć nie jest to 7 sekund.
Tzn. testowałeś i był wolniejszy?
Tak. Moim zdaniem był wolniejszy. Ale dalej to było szybciej niż u mnie w Optimie gdzie miało być 8.5. Trudno to opisać bo jednak inny rodzaj napędu i brak DCT zmienia postrzeganie przyśpieszania, ale wrażenia dużo lepsze niż w Rav 4, która niby ma 8 s a jechała gorzej niż Optima.
Niko123
Posty: 507
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Niko123 »

Kolega z pracy kupil cx60 4x4 diezla R6 260 ps 550 nm, wyzsza wersja wyposażenia Humora za 254 tys zl .
Odbiera w marcu ale najwieksze wrażenie robi jasny srodek, aluminium, brak piano bleck, obszycia skory, prawdziwe drewno Japonskie, z jasnym wnetrzem cudo , jak wsiadam w pracy do q5 2021 to kabina wyjaje mi sie jak jakas bieda, twardo tanio plastikowo , bez aluminium, drewna, czy obszyc deski i tunelu skora i to jest premium za 311tys zl ........
Najlepsze jest to ze w q5 nawet schorki nie sa flokowane bo to bylo extra za doplata i szew nie doplacil.
inquis
Posty: 1249
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Obecnie ten diesel w wersji stylistycznej Homura to 261 tys. Plus pakiet CONVENIENCE & SOUND 12 900 zł, plus pakiet DRIVER ASSISTANCE 7 900 zł, plus
DACH 5 900, plus kolor 5000 daje 292 tys. :lol:
Skoro zapłacił "tylko" 254 tys. to niestety oznacza, że bez pakietów wyposażenia, a wówczas to auto nie powala, bo nawet nie ma automatycznej klapy bagażnika:)
W ogóle największą zagadką w przypadku CX60 są dla mnie różnice cen poszczególnych wersji - sięgające kilkunastu tysięcy, a sprowadzające się do drobiazgów stylistycznych. Rzadko też zdarza się, żeby lista elementów wyposażenia mieściła się na 2 stronach (i to w aucie "premium") :roll:
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Sorento05/09/2021 »

Milamber pisze: 29 lis 2022, 14:14
Sorento05/09/2021 pisze: 29 lis 2022, 13:49
Milamber pisze: 29 lis 2022, 10:29
Czuć też te katalogowe 7 s do setki choć nie jest to 7 sekund.
Tzn. testowałeś i był wolniejszy?
Tak. Moim zdaniem był wolniejszy. Ale dalej to było szybciej niż u mnie w Optimie gdzie miało być 8.5. Trudno to opisać bo jednak inny rodzaj napędu i brak DCT zmienia postrzeganie przyśpieszania, ale wrażenia dużo lepsze niż w Rav 4, która niby ma 8 s a jechała gorzej niż Optima.
Wrażenia mogą być mylne a zwłaszcza że to tak naprawdę napęd 100% elktryczny z dwoma silnikami dla każdej osi oddzielny bez skrzyni biegów, reduktora itd.
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: MHZ »

Byłem ostatnio wymieniać opony w Sorento, a że blisko był salon Mazdy i Nissana, to się przeszedłem. CX60 i X-Trail są dużo mniejsze, a trzeci rząd siedzeń w Nissanie to faktycznie tylko na słowo honoru. Nissan ogólnie bardzo mi się podoba i kto wie czy bym go nie kupił gdyby był dostępny wtedy kiedy kupowałem Sorento (na 7 miejscach aż tak bardzo mi nie zależało). Minusem w Nissanie jest brak dostępności wentylacji siedzeń nawet za dopłatą co dla mnie osobiście przy skórzanej tapicerce jest koniecznością. Mazda CX60 jest wspaniale wykonana wewnątrz (bije na głowę Sorento i X-Traila), ale wg mnie jest tam po prostu ciasno i bryła tego samochodu jest dla mnie jakaś dziwna, nie pasują mi te proporcje a dokładnie ten bardzo długi ‚nos’.

Przeczytałem poradnik kol. Mariana. Jeżdżę dokładnie tak samo i wyniki spalania mam podobne, a na przeglądzie po 30 tys km powiedzieli, że klocki hamulcowe są jak nowe o tarczach nie wspominając.. Między zimą a pozostałymi porami roku jest u mnie różnica ok 1.5ltr/100km.

Stopień skomplikowania tego silnika mnie na początku przerażał, ale uznałem, że skoro jest 7 lat gwarancji, a ja nie mam zamiaru jeździć Sorento dłużej niż 5 lat i więcej niż 150 000 km, to zaryzykuję, niech ją w ASO naprawiają na koszt producenta… Wszystkiego nie da się przewidzieć i uniknąć. Gdyby były tylko 2 lata gwarancji to bym się chyba nie zdecydował i poszedłbym w jakiegoś ‚pewniaka’ w stylu CRV lub RAV4 choć to o 1 klasę niżej gabarytowo choć wcale nie cenowo.

To chyba tyle nadrabiając kilkudniową nieobecność na forum.
inquis
Posty: 1249
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Sorka vs. jej największy konkurent - GLE :lol:
Załączniki
20221210_130221.jpg
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: BrzydkiWacek »

Z racji tego, że moje auto odmówiło posłuszeństwa - zacięty zawór dozowania adblue i w efekcie za autem biało jakbym na pokazie lotniczym biały dym za sobą rozpylał... a śmierdziało mocznikiem, że aż mi było wstyd względem tych co to za mną wąchali w drodze do roboty. Dostałem na dwa tygodnie auto zastępcze w postaci Hyundai Tucson 1.6 48v 150KM 2WD - wersja jakaś środkowa ale ma: grzane fotele i kierę, dość przyzwoite audio, bezprzewodowy AppleCarPlay i Android Auto, duży z 10 calowy wyświetlacz, alusy, czarne szyby, ledy(ale światła główne to raczej ledy nie są bo słabo świecą strasznie i na żółto...) i inne bayery nikomu do niczego nie potrzebne.
Auto jeździ jak taczka przenosząc wszystkie dziury na kierowcę - czuję nawet zmianę rodzaju asfaltu... W środku jest cicho ale żadna rewelacja. (Jest ciszej niż w C5 Aircross 2.0 Diesel, która ostatnimi czasy coś głośniej zaczęła pracować - po dużym przeglądzie serwisowym i wymianie wszystkiego co miało być wymienione... Pewnie coś skopali, stąd i awaria zaworu Adblue... ) Ma tryb żeglowania ale nie udało mi się zejść ze spalaniem poniżej 7,8l/100km w trybie mieszanym jeżdżąc zgodnie z przepisami, a zrobiłem już ok 1300km. W porównaniu do Sorento czy Sportage(miałem wersję GT) to komfortu podróżowania tu nie znalazłem(poza gładkimi drogami) - ewidentnie auto zestrojone sportowo w stosunku do Sorki i Sportage.

Miałem przez święta też Audi A5 45TFSI ~260KM 4x4 - wersja advanced + jakieś pakiety(siedzenia, światła + coś tam jeszcze) - brat wziął w leasing co było w salonie. Ogólnie jazda bardzo przyjemna ale auto znów nastawione na sport(nie ma adaptacyjnego zawieszenia albo go nie znalazłem - przejechałem jakieś 200km jako kierowca i drugie tyle jako pasażer) ale jest duuużo wygodniej niż w Tucsonie. Wersja z ergo siedzeniami i alcantarą, audio jakieś premium Audi ale niczym nie sygnowane - gra OK. Najbardziej przeszkadzało mi wsiadanie i wysiadanie - wsiadając, a raczej wpadając w fotel waliłem łbem o dach, a wysiadając nie mogłem się drzwi złapać bo bezramkowe... a pomoc by się przydała - starość nie radość :P Auto wyglądam przypomina Arteona ale jest według mnie mniejsze - zwłaszcza bagażnik, z tyłu też jakby mniej miejsca. Baardzo przyjemnie się prowadzi - ale do Volvo R-design albo Fordów mu trochę brakuje :P - ale ja i tak wolę wyżej siedzieć - SUV/VAN to dla mnie na starość auta :) Spalanie od wyjazdu z salonu(~3500km) to trochę mniej niż 9l/100km.
Aha audica ma zajefajne światła chyba laserowe - fenomenalnie to świeci ale trochę ...sztucznie jak dla mnie - chyba trzeba się przyzwyczaić. W sorce będzie mi tych świateł na pewno brakować...
inquis
Posty: 1249
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Jakby ktoś się zastanawiał nad XTrailem, to mniej wiecej tak wygląda porównanie. Perspektywa trochę zachwiana, ale nie mogłem bardziej cofnąć. I tak w salonie powstał "popłoch" :lol: W kazdym razie Nissan jest wyraźnie węższy, nizszy oraz krótszy. Sprawia wrazenie raczej kompaktowego suva i blizej mu do Sportg. niz Sorento.
Załączniki
20230124_145051.jpg
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: nagdob »

inquis pisze: 24 sty 2023, 14:56 Jakby ktoś się zastanawiał nad XTrailem, to mniej wiecej tak wygląda porównanie. Perspektywa trochę zachwiana, ale nie mogłem bardziej cofnąć. I tak w salonie powstał "popłoch" :lol: W kazdym razie Nissan jest wyraźnie węższy, nizszy oraz krótszy. Sprawia wrazenie raczej kompaktowego suva i blizej mu do Sportg. niz Sorento.
Moim zdaniem X-Trail nigdy nie powinien być porównywany do Sorento, tylko właśnie do Sportage. To ten segment przecież.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Milamber
Posty: 146
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Milamber »

Sportage to Ceed przerobiony na Suva ;)

A tak serio to X-trail stoi idealnie pomiędzy Sorrento a taką Cx-5 (Sportegem). Idealny wybór dla których Sorrento jest za duże, a Sportage czy Cx-5 za małe. Do tego nie jest gównianym Ravem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”