Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

forum użytkowników modelu Sorento
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Niko123 »

https://www.youtube.com/watch?v=iqAuhb_VFX8

ladnie to wyglada , czarny z niebieskim i te felgi.
super polaczenie kolorow, jeszcze tylko zmienic znaczek z grila na czarny i petarda.
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Niko123 »

Mazda cx60 z diezlem R6 za 238 tys zł.

https://www.youtube.com/watch?v=igibHcPDJ4M

Ciekawe jak bedzie z wersja 4x4 , 260 ps/ 550 nm jak ktoś napisał pod filmem.

Nastepny test diezla R6 i Srednie spalanie z testu 3,5l / 100 km !!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=gGFzXc7ciSk

tu niemiecki test ale mozna wlaczyc napisy pl
Niemcy mieli wynik 3,6l a wlosi 3,2l

https://www.youtube.com/watch?v=YRR-sKouCaM
Jak na suwa 1850 kg + opory bo to nie jest niski sedan to wynik super. szkoda ze za rok tylko mazda bedzie miala diezle r6.
Ten silnik mazdy spelnia normy jakie beda euro 7 a w przyszlym roku niemcy likwiduja r6 bo nie spelnia norm euro 7 i byly by zbyt wysokie doplaty/ kary, , to nie liczac mazdy 6 cylindrow w diezlu wiele nie zostanie na rynku.
( mowa o 6 cylindrowych diezlach. )
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: nagdob »

Niko123 pisze: 15 lut 2023, 19:03 Mazda cx60 z diezlem R6 za 238 tys zł.

https://www.youtube.com/watch?v=igibHcPDJ4M

Ciekawe jak bedzie z wersja 4x4 , 260 ps/ 550 nm jak ktoś napisał pod filmem.

Nastepny test diezla R6 i Srednie spalanie z testu 3,5l / 100 km !!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=gGFzXc7ciSk

tu niemiecki test ale mozna wlaczyc napisy pl
Niemcy mieli wynik 3,6l a wlosi 3,2l

https://www.youtube.com/watch?v=YRR-sKouCaM
Jak na suwa 1850 kg + opory bo to nie jest niski sedan to wynik super. szkoda ze za rok tylko mazda bedzie miala diezle r6.
Ten silnik mazdy spelnia normy jakie beda euro 7 a w przyszlym roku niemcy likwiduja r6 bo nie spelnia norm euro 7 i byly by zbyt wysokie doplaty/ kary, , to nie liczac mazdy 6 cylindrow w diezlu wiele nie zostanie na rynku.
( mowa o 6 cylindrowych diezlach. )
Niedługo zaczną produkować paliwo :lol: :mrgreen: Bzdury jakieś :!:
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Niko123 »

Obrazek
Obrazek

wyposazenie mazda 6 6 cylindrow diezel 200ps/450 nm - 211 tys zł ( naped na tył )



Prime-Line – od 211 900 zł, wybrane elementy wyposażenia standardowego: 18-calowe felgi aluminiowe z oponami 235/60 R18 Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa Zdalne zarządzanie klimatyzacją za pomocą aplikacji MyMazda (dotyczy wersji PHEV) Przednie, centralne, boczne (z przodu i z tyłu) i kurtynowe poduszki powietrzne Poduszka kolanowa dla kierowcy Inteligentne wspomaganie hamowania (SBS) Wspomaganie ruszania na wzniesieniu Auto Hold Układ wspomagający awaryjne hamowanie przy jeździe do przodu (SCBS) System wspomagający utrzymanie pojazdu w pasie ruchu (LDWS / LKA) System wykrywający pojazdy w martwym punkcie (BSM) System wykrywający ruch poprzeczny podczas cofania (RCTA) System wykrywający znużenie kierowcy (Driver Alert) System rozpoznający znaki ograniczenia prędkości (TSR) Tempomat Wybór trybu jazdy Tryb OFF-ROAD E-Call (system powiadamiania ratunkowego) Czujnik ciśnienia w ogumieniu Czujniki parkowania (tył) Alarm Dostęp bezkluczykowy Przycisk do uruchamiania silnika Czujnik deszczu (automatyczne wycieraczki) Czujnik zmierzchu (automatyczne światła mijania) Reflektory przednie LED Spryskiwacze reflektorów Światła do jazdy dziennej LED Kierunkowskazy KODO Spojler dachowy Listwy wokół okien w kolorze czarnym Skórzana kierownica i drążek zmiany biegów Łopatki do zmiany biegów Tapicerka materiałowa Fotel kierowcy regulowany manualnie w 6 kierunkach Fotel pasażera regulowany manualnie w 6 kierunkach Drugi rząd siedzeń dzielony 40:20:40 Pokrywa przestrzeni bagażowej Siatka w przestrzeni bagażowej Oświetlenie wewnętrzne LED Lusterka boczne regulowane elektrycznie, automatycznie składane i podgrzewane Dwa porty USB-C (w przedniej konsoli) oraz gniazdo 12V Cyfrowe zegary z 12,3-calowym wyświetlaczem 12,3-calowy kolorowy wyświetlacz centralny System nawigacji Mazda System sterowania multimediami HMI Zestaw głośnomówiący Bluetooth Interfejs bezprzewodowy Apple Carplay / Android Auto Usługi połączone za pomocą aplikacji MyMazda Radio FM oraz DAB 8 głośników Ładowanie 2-fazowe o mocy 7,2 kW (dotyczy wersji PHEV) Przewód do ładowania Typ 2 – wtyczka domowa (dotyczy wersji PHEV) Przewód do ładowania Typ 2 – Typ 2 (dotyczy wersji PHEV)
mnieteq
Posty: 48
Rejestracja: 19 maja 2021, 12:35
model samochodu: KIA Sorento PHEV

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: mnieteq »

Ja wczoraj zamówiłem właśnie CX-60 ale PHEV'a. Diesel w Irlandii będzie o 15tys euro droższy ! Poza tym PHEV i tak dla mnie jest najlepszym wyjściem. Nowe Sorento w podobnym wyposażeniu jest tylko o 3tys tańsze od CX-60 Takumi + wszystkie dodatki. Więc większego dylematu nie miałem
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: traceur »

CX-60 to przecież bardziej Sportage niż Sorento. Według mnie to trochę inne grupy odbiorców.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: BrzydkiWacek »

Szkoda tylko że CX60 to właśnie takie Sportage na sterydach...
Mniejsze niż sorka a jak poprosiłem o kalkulację najmu(auto z wyposażeniem jakie chciałem - hev - wyszło coś 235k) to się okazało, miesięczna rata jest o ponad 1500pln wyższa niż dla Sorento HEV PL AWD... Szkoda, ze w cenie Sorento mógłbym mieć co najwyżej CX5 i to nie w najwyższej wersji - coś po środku albo wyżej ale tylko 2WD...
I kolejna "szkoda" bo auto bardzo mi się podoba i jest chyba lepiej wykończone w środku a przyjemność z jazdy na takim samym poziomie(albo i lepszym) co w XC60 dla przykładu. Małżona ma Mazdę i jeżdżę nią czasem tylko dla samej przyjemności :) i tankowania i mycia itp. :P (A nie lubię jeździć już samochodami)
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Jeżeli ktoś ma juz dosyć czekania na Sorkę, jest biale Stelvio Veloce 280 KM 4x4 w salonie przy Karkonoskiej we Wroclawiu za 250 tys. Przecena z 314... Piękne auto.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Bugaloo »

^ zakładam, że polift, matrixy, nowe zegary i takie tam?
Świetne auto, miło wspominam i myślę, że jeszcze do niego wrócę. Jeżeli ktoś w aucie szuka "frajdy i emocji", to jest to świetny wybór.
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Bugaloo pisze: 26 lut 2023, 10:55 ^ zakładam, że polift, matrixy, nowe zegary i takie tam?
Świetne auto, miło wspominam i myślę, że jeszcze do niego wrócę. Jeżeli ktoś w aucie szuka "frajdy i emocji", to jest to świetny wybór.
Polift? Nie w tej cenie:) Zegary analogowe, ale poza tym wygląda na fula, plus dach.
Byłem też wczoraj w salonie audi i jestem lekko w szoku nad jakością wykończenia - te wszystkie e-trony, nawet Q8, mają wykończenie na poziomie golfa 7. Wsiadłem do Sorki i poczułem się jak w mercu :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”