Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

forum użytkowników modelu Sorento
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: raku »

Ambient light z tyłu brak.
Roleta fakt, nic na niej nie położysz. U mnie natomiast wchodzi w otwory bez problemu.

Z tymi tarczami to żart jakiś:/
Moje, przy odbiorze auta, wyglądały jak wyglądać powinny..
Vsq29-lpdwak5rdbktowga3z2w6ueh.jpg
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: traceur »

No i takie tarcze to rozumiem. No nic, to będę musiał podjechać jeszcze raz do salonu...
lunchu
Posty: 5
Rejestracja: 05 sty 2023, 12:03

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: lunchu »

traceur pisze: 28 lut 2023, 19:27 Właśnie jestem po odbiorze i około 80km trasy. Póki co jestem zajarany max, więc ciężko o subiektywną opinię :D No ale żeby nie było za kolorowo to kilka rzeczy jednak mnie martwi...

- nie ma ambientów z tyłu (dzieciaki załamane) - to u mnie tylko taki problem czy po prostu to przeoczyłem i ich po prostu nie ma z tyłu?
- roleta w bagażniku strasznie ciężko wchodzi w te wyżłobienia, jakby była za duża o kilka mm
- mata do bagażnika to straszna tandeta
- wygląd tych tarcz trochę mnie niepokoi...to chyba nie jest ok jak na nowe auto?
Czy możesz wrzucić zdjęcie całego auta na tych felgach? Właśnie się nad nimi zastanawiam
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: nagdob »

traceur pisze: 28 lut 2023, 19:27 Właśnie jestem po odbiorze i około 80km trasy. Póki co jestem zajarany max, więc ciężko o subiektywną opinię :D No ale żeby nie było za kolorowo to ...
- wygląd tych tarcz trochę mnie niepokoi...to chyba nie jest ok jak na nowe auto?
Rozumiem, że fotka tych tarcz to po przejechaniu tych 80 km i po dłuższym postoju np. po nocy.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: traceur »

Po przejechaniu ok 50km prosto z salonu, więc musiały takie być juz w salonie, a nie zwróciłem uwagi...

@lunchu nie ma sprawy, później wrzuce
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: BrzydkiWacek »

Te tarcze tak korodują niestety. Miałem i mam tak w każdym aucie kiedy po dłuższej(mokrej) trasie zostawi się auto na kilka dni na zewnątrz lub w nieogrzewanym garażu, no może przez weekend nic się nie pojawi ale po tygodniu już widać rudy nalot. Pewnie auto przyjechało na lawecie z portu i potem na parkingu postało trochę aż w dniu odbioru ktoś sobie o nim przypomniał :P
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: traceur »

BrzydkiWacek pisze: 01 mar 2023, 13:58 Te tarcze tak korodują niestety. Miałem i mam tak w każdym aucie kiedy po dłuższej(mokrej) trasie zostawi się auto na kilka dni na zewnątrz lub w nieogrzewanym garażu, no może przez weekend nic się nie pojawi ale po tygodniu już widać rudy nalot. Pewnie auto przyjechało na lawecie z portu i potem na parkingu postało trochę aż w dniu odbioru ktoś sobie o nim przypomniał :P
Dokładnie tak było, czekało na parkingu ponad tydzień. Dzisiaj zrobiłem ok 300km i ten nalot powoli schodzi. W niektórych miejscach mogę nawet szmatką go zetrzeć teraz. W serwisie też byłem i powiedzieli, praktycznie to samo co Ty odnośnie tego nalotu oraz że mam jeździć, a jak nie zejdzie to wymienią tarcze na nowe także tak czy inaczej będzie si :) Chociaż jakby nie było trochę przypał wydać auto za ponad 200k z takimi tarczami.

Problem z roletą który mam też poprawią(podobno związane z montażem haka).

Teraz musze tylko coś z tymi ambientami pokombinować bo naobiecywałem dzieciom i teraz lipa :roll: :lol: jakieś oświetlenie nóg im może wykombinuje po taniości bo mi nie darują.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2023, 20:12 przez traceur, łącznie zmieniany 2 razy.
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: traceur »

lunchu pisze: 28 lut 2023, 20:45 Czy możesz wrzucić zdjęcie całego auta na tych felgach? Właśnie się nad nimi zastanawiam
Kilka zdjęć na szybkości w przerwie z dzisiejszej trasy.
Załączniki
s1.jpg
s2.jpg
s3.jpg
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Felgi eleganckie; jaki to rozmiar? Osadem na tarczach bym się nie przejmował. Zahamuj ostro kilka razy i zejdzie 8-)
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: traceur »

inquis pisze: 01 mar 2023, 20:33 Felgi eleganckie; jaki to rozmiar? Osadem na tarczach bym się nie przejmował. Zahamuj ostro kilka razy i zejdzie 8-)
Teraz już jestem spokojniejszy o ten osad ale na początku był spory niesmak...

19" ale wydają mi się teraz trochę małe(już nic lepiej nie będę wspominał o tym, że rozważałem zimowe 17" i letnie 18")
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”