Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Niko123 pisze: 14 mar 2022, 20:54
Mazda glosna ale na youtobe wszyscy wychwalaja jej wyciszenie i wycjhodzi ciszej od passata przy 130 km/h - ty chyba mazde na oczy nie widziales i t :lol: i klamiesz
Różnica między nami jest taka, że ja piszę o aucie, którym przejechałem ponad 100 tys km, a tobie chyba płaci dealer i przekazuje materiały promocyjne. Na miejscu dealera wybierałbym jednak bardziej rozgarniętych klakierów - napisałem, że mam auto z 2017, więc mi nie zarzucaj kłamstwa, bo sam piszesz, że dopiero po 2020 wyciszenie się poprawiło. Reklamuj dalej, tylko z lepszą ortografią i interpunkcją.
P.S. Dyskusję nt. Mazdy zakończyłem.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2022, 21:11 przez inquis, łącznie zmieniany 1 raz.
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Niko123 »

Ok, masz racje ze mazdy byly glosne itp ale nie piszemy o starych autach tylko najnowszych.
Taka najnowsza mazda cx30 ma tyle samo punktow xza wyciszenie i jakosc kabiny co volco a cx60 ma miec jakos kabniny o dwa poziomy lepsze od aktualnych mazd.
Jest test gdzie mazda cx30 2020 wypada ciszej przy 160 km od BMW X1 przy 160 km/h - specjalnie dla ciebie znajde ten test jesli chcesz .
Cieżko znalesc miarodaje testy bo te niemeickie auto swait. bild czy auto motor sport niemeickei to tam skoda niemeicka wygrywa testy z Jaguarem bo niemeickei musza byc najlepsze dlatego zdziwilo mnie ze w niemeickim auto swait mazda dostaje wiecje punktow za wyciszenie od passata , czyli w realu musi byc przepasc bo niemcy zawsze swoje lepiej oceniaja jak sie da.

Test niemiecki na dole.

Obrazek

Tu mazda w tescie wygrywa jakoscia kabiny z bmw.

Z testu :
na pochwałę zasługuje znacznie bardziej jakościowa doskonałość konstrukcji i materiałów zastosowanych przez Mazdę, a nie potwierdzenie wysokich standardów w tej koncepcji, przez BMW

https://www.autofoco.pt/confronto/ver/874028
Soplus
Posty: 328
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Soplus »

inquis pisze: 14 mar 2022, 17:54 Napiszę z autopsji, bo mam oba te auta w najwyższej wersji wyposażenia. Superb w porównaniu do Mazdy6 przed ostatnim liftem jest niemal idealnie wyciszony, zwłaszcza z DCC. Mazda to zwykły blaszak, a Skoda kawał fury. Podobnie Canton Skody wobec Bose Mazdy - to orkiestra symfoniczna. Bose w Maździe6 2017 to największy syf, jaki kiedykolwiek słyszałem w aucie - prawdziwe pożal się Bose. Wyciszenie i nagłośnienie to akurat dwie największe bolączki świetnego auta jakim jest Mazda6 - ponoć od liftu 2019 poprawione.
Z kolegą, który uważa, że Mazda CX-60 to klasa premium nie dyskutuję; poczekam aż zaopatrzy się w cennik:)
Ja też mam Superba w wysokim wyposażeniu Sportline z DCC. Nadkola nie są wyciszone chyba wcale i zawieszenie mocno słychać, boczny wiatr robi dziwne dźwięki w drzwiach. Canton faktycznie gra fajnie, tu się zgodzę.
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

A masz po czy przedlifta? Ja mam przed i żadnych świstow i dźwięków nie słyszę. Czy sportline nie jest obniżony, może są jakieś różnice w porownaniu z L&K, ktory jest nastawiony na komfort nie sport.
Soplus
Posty: 328
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Soplus »

Przedlifta z 2018 r.
mnieteq
Posty: 48
Rejestracja: 19 maja 2021, 12:35
model samochodu: KIA Sorento PHEV

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: mnieteq »

inquis pisze: 14 mar 2022, 21:00
Niko123 pisze: 14 mar 2022, 20:54
Mazda glosna ale na youtobe wszyscy wychwalaja jej wyciszenie i wycjhodzi ciszej od passata przy 130 km/h - ty chyba mazde na oczy nie widziales i t :lol: i klamiesz
Różnica między nami jest taka, że ja piszę o aucie, którym przejechałem ponad 100 tys km, a tobie chyba płaci dealer i przekazuje materiały promocyjne. Na miejscu dealera wybierałbym jednak bardziej rozgarniętych klakierów - napisałem, że mam auto z 2017, więc mi nie zarzucaj kłamstwa, bo sam piszesz, że dopiero po 2020 wyciszenie się poprawiło. Reklamuj dalej, tylko z lepszą ortografią i interpunkcją.
P.S. Dyskusję nt. Mazdy zakończyłem.
Miałem 2 Mazdy CX-5 (top spec), 1-sza od 2017 do 2019 i druga od 2019 - 2021. Wyciszenie kabiny było bardzo dobre ale wyraźnie lepsze w tej drugiej po 2019r. Bose grało bardzo dobrze ale nie rewelacyjnie. Uważam, że wyciszenie w Sorento jest ciut lepsze i Bose gra lepiej. Chyba tu chodzi bardziej o wielkość kabiny. Jeśli w CX-60 będzie podobnie jak w Sorento lub nawet lepiej to przesiadam się za 2 lata z powrotem do Mazdy.
BTW - przed Sorento jeździłem 2 dni Kodiaq w najwyższym spec. Proszę Cie, Skoda to jakaś porażka jest i chcieli za to 55tys euro. Plastik, plastik. Zero wyciszenia i trzeszczący środkowy tunel... Skoda haha dobre...
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Niko123 »

Ciekawe jak bedzie w PL ale w DE mazda reklamuje od 14.3 wszystkie modele Mazdy pelne 6 lat gwarancji.
Wczesniej bylo 3 lata + 2 lata za mala oplata
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Ford też wstawia do swoich hybryd rozprężony wolnossący silnik 2,5 pracujący w cyklu Atkinsona. Rozmawiałem dziś ze sprzedawcą nt. S-Maxa i gość powiedział, że w jego ocenie silniki, które stosuje Hundai-Kia nie dojeżdżą 100 tys. km, a już na pewno nie po mieście... Wiadomo, że swoje chwali, ale okazuje się, że tylko Koreańczycy nie opracowali silnika do hybrydy, tylko wzięli co było.
Soplus
Posty: 328
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Soplus »

No to przejechałem się pierwszy raz Sorento (zamawiałem w ciemno pół roku temu i nadal czekam) żeby porównać z Highlanderem (który teoretycznie może być za 2 msc). Wrażenia dużo lepsze niż z Toyoty, generalnie większość na plus (oprócz audio i piano black). Silnik niby mniejszy i słabszy niż u japońca a przyspieszanie czuć. W Toitojce skrzynia zabija wszystko. Jak dla mnie super fotele i świetna regulacja odcinka lędźwiowego, twardość w sam raz.

Wniosek taki, czekam dalej (dealer mówi, że teraz czas oczekiwania to rok).
zbylu
Posty: 12
Rejestracja: 09 sty 2022, 01:19
model samochodu: Sorento

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: zbylu »

Ja osobiscie rozwazam miedzy Kodiaqiem a Sorento.

Z porownania jakie wybralem...

Sorento L vs. Kodiaq Style +:
+ wykonczenie materiałów
+ duzy bagażnik
+ ilosc miejsca z przodu
+ lepiej rozwiazany 3 rzad siedzen
+ wygoda z jazdy
+ ladniejsze 😊
+ asystenci
+ (-) Hybryda , spalanie
- DSG
- 18' felgi w kodiaqu sa 19'
- brak mozliwosc idywidualnej konfiguracji
- mniejszy bagaznik z 7 osobami o prawie 100l niz w Kodiaqu
- brak mozliwosci grzanej szyby
- brak schowka na okulary
- brak 3 strefowej klimy
- brak siatki grodziowej miedzy 2 rrzedem siedzen
- brak skladanego tunelu srodkowego na przewozenie nart
- brak idywidualnego oswietlenia dla kazdego z tylnych pasazerow?
- przystosowalny wyswietlacz zegarow
- simply clever (ladowarka 230v)
- ilosc schowków
- chowany hak
- wyswietlacz dla mnie troche bardziej archaiczny, navi średnie
- cenowo 10k drozej w wersjach jakie wybralem

Zamowilem obydwa. Zobaczymy co szybciej bedzie dostepne. Ale szczerze sklaniam sie funkcjonalnoscia ... czyli Kodiaqiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”