Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Pan zacznij filmiki kręcić na YT :D Biorąc pod uwagę Twoją predylekcję do francuskiej motoryzacji, może zaczekaj na C5X? Pewnie finalnie dostaniesz szybciej niż Sorento. A biala perła tak ma chyba każda, że z karcherem nie podchodź nawet:)
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: BrzydkiWacek »

Z filmikami na youtube to by nie wyszło... za brzydki jestem... ale nie do końca, bo od kolan coraz ładniejszy się staję ;) a w takim przypadku to inny tube by się przydał choć tam to aut już nie testują :P
Można się śmiać z francuskiej motoryzacji ale pokaż mi auto równie wygodne(miękkie) co C5 Aircross albo DS? Tak wiem pneumatyka w markach premium, ale to nie temat o markach premium. DCC? Pewnie podobnie ale nie z kołami 19" jakie teraz na potęgę zakładają. 508 miał kiedyś adaptacyjne zawiasy - teraz tylko w hybrydzie. Passat też wygodnie jeździ na 16" kołach :P Ale DCC startuje od większych;) Tak też wiem, że Volvo ma pneumatykę - ale to już nie ta sama pneumatyka co przed liftem - teraz elektronika dba o to by było auto "wypoziomowane" a nie wygodne:P Już tam przycisku zmiany trybu pracy zawieszenia nie znajdziesz niestety. Wróćmy do tematu jak kolega przejedzie w 10-12 lat 1,5M km i czy dalej plecy będą na tyle wyrozumiałe by brać cokolwiek czy będzie kolega szukał miękkiego auta ;) (no chyba, że kolega tirem popyla - ale tam to fotele wygodniejsze są)
Tak czekam na C5X głównie z powodu zawieszenia - za stary jestem i za bardzo zryte mam plecy by patrzeć w bardziej sportowe zawiasy;) Ale jak mi nie podejdzie to Sorka zostanie. Mogę czekać i rok - zawsze najem obecnego auta można trochę przedłużyć.
Dawniej to i takim fajnym gokartem - Mini by J.Cooper (po tuningu coś koło 300KM miał) fajnie mi się jeździło, co tam że każda dziura powodowała ból zębów ale frajda była przednia :P
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Ból plerów rozumiem doskonale, bo Superba zmieniam TYLKO dlatego, by siedzieć wyżej. Do francuskiej motoryzacji mam pełen szacun, dziwię się tylko, żeś zapałał takim afektem do niewielkiego w sumie autka (kobiecego:) jak CX5. Zarówno DS9, jak i C5X będą produkowane w Chinach; Citroen ma być w Polsce dopiero w połowie roku. A co do regulowanego zawieszenia, to DCC w Superbie przedliftowym też jest bardziej miękkie - porównywałem kilkakrotnie i nie mam wątpliwości. W moim aucie jest ponton, zaś w tych nowych, które testowałem, jest po prostu OK. Ponton pomimo felg 19tek, bo według mnie kluczowe są opony. Na 19tkach mam nowe letnie Micheliny, a na 18tkach 4 letnie zimowe Dunlopy i na letnich jest bardziej komfortowo:)
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: kejdzejejdzem »

inquis pisze: 03 sty 2022, 11:28 Pan zacznij filmiki kręcić na YT :D Biorąc pod uwagę Twoją predylekcję do francuskiej motoryzacji, może zaczekaj na C5X? Pewnie finalnie dostaniesz szybciej niż Sorento. A biala perła tak ma chyba każda, że z karcherem nie podchodź nawet:)
Ja natomiast mam taki stosunek do fracuzów że w mojej świadomości nie istnieją, nawet jak pierwszy raz przeczytałem C5X to pomyślałem o Maździe CX5 ale to chyba jednak o cytrynę chodzi ?

Nie narzekaj Wacek, Pertyn też za piękny nie jest a ględzi i ględzi Ty natomiast zwracasz uwagę na rzeczy które mi by nawet nie przyszły do głowy, że gdzieś może być inaczej a jednak są istotne :)
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: BrzydkiWacek »

kejdzejejdzem pisze: 04 sty 2022, 21:31
inquis pisze: 03 sty 2022, 11:28 Pan zacznij filmiki kręcić na YT :D Biorąc pod uwagę Twoją predylekcję do francuskiej motoryzacji, może zaczekaj na C5X? Pewnie finalnie dostaniesz szybciej niż Sorento. A biala perła tak ma chyba każda, że z karcherem nie podchodź nawet:)
Ja natomiast mam taki stosunek do fracuzów że w mojej świadomości nie istnieją, nawet jak pierwszy raz przeczytałem C5X to pomyślałem o Maździe CX5 ale to chyba jednak o cytrynę chodzi ?

Nie narzekaj Wacek, Pertyn też za piękny nie jest a ględzi i ględzi Ty natomiast zwracasz uwagę na rzeczy które mi by nawet nie przyszły do głowy, że gdzieś może być inaczej a jednak są istotne :)
hehe jak ja bym filmik wrzucił na YT to by mnie z domu baby wykopały :P Wstyd na dzielni by im było się pokazać;)
Pertyn fajnie gada ...czasem choć w wielu przypadkach miewam całkiem odmienne zdanie od jego i jemu podobnych(Marek, Zachar itp). Zwłaszcza jak skupiają się na miękkości materiałów deski rozdzielczej albo boczków - jakby tam codziennie musieli dupsko kłaść - wystarczy, że wygląda i nie odbija słońca w oczy... albo test jak szybko klapa bagażnika się zamyka(sama) i porównywanie, że w tym i tamtym trwa to krócej - idiotyzm... Często wydaje mi się, że jakby za dużo negatywnych rzeczy wymienili to następnym razem nie dostaliby auta od dealera do testów :P Albo mają z tego jakąś kasę?:P

Co do francuzów to mam też skrajne doświadczenia - Małżona moja jeździła Megane 3 1.5 DCI automat i sobie bardzo chwaliła, do momentu aż w wyniku jakiejś dziwnej usterki auto po ponad 24 godzinnym postoju(nie ważne czy zima czy lato) odpalało po 3-5 sekundach kręcenia - normalnie to ok 1 sekundy i start. Było to po ponad 220k km przejechanych i prawie 11 latach - poszła meganka w pizdu na Ukrainę :P (Bo nijak nie można było zdiagnozować problemu). Ja natomiast miałem Lagunę 3 2.0 DCi - u mnie 260k km( dwie rzeczy wyskoczyły przez ten czas: pękła górna łapa - mocowanie - silnika - wymiana w serwisie za free, oraz jeden xenon(z czterech) -wymienili za 200pln) poza tymi rzeczami auto super. U nowego właściciela ma obecnie ponad 350kkm i dalej pomyka. W tym samym czasie jeździłem też Octavią 2 z 1.6 dieslem - i przesiadając się do Laguny nie słyszałem silnika - nie wcale nie był tak bardzo i idealnie wyciszony(choć lepiej niż Mondeo i Superb jeśli pamięć mnie nie myli), to octavia była tak głośna, że na autostradzie musiałem zwalniać do 110km/h aby przez telefon pogadać na zestawie głośnomówiącym... Poza tym octavia w 3 lata zrobiła 280kkm i była bezawaryjna - ale wszystko inne było jak z drewna strugane - taczka na kołach, wygodniejsza zimą bo wtedy 15" koła stalowe zakładali zamiast 17"...
Z drugiej strony Citroen C5(1.6 + hydropneumatyka) był bardzo awaryjny w firmie - podobnie jak Insignia(o tym potem). Trzy egzemplarze mieli chłopaki - jednemu silnik się rozpadł przy przebiegu ok. 80kkm w drodze na lotnisko (ponoć ok 40 metrowy ślad za sobą zostawił na jezdni...), drugi egzemplarz(wtedy ze mną w środku obok kierowcy) włączył nagle tryb awaryjny(wyłączyło się wszystko łącznie z klimą i zawieszeniem - utwardziło się) i tak przez ok 40 km do serwisu w Płocku się turlaliśmy 30-40km/h... Ostatniemu padł silnik - na drodze zaświeciło się wszystko co możliwe i auto przeszło w tryb serwisowy a po zatrzymaniu zgasło i laweta... a potem nowe auto bo podobno nie opłacało się naprawiać... A teraz te silniki montują w nowych autach - 1.6 PureTech chyba się to nazywa i jeździ w DS, Cytrynach, Peugeotach, Mercach, Mini, BMW i najpewniej w Oplach... Z Mondeo(miałem 3 albo i 4 nie wiem już) nie było najmniejszych problemów, podobnie z Passatami, Megane, Lagunami(III), Superbami(choć pamiętam, że było trochę narzekania na padające zawieszenia). Za to Insignie OPC to był dramat - manager floty zamówił wszystkim kierownikom takie wersje(coś koło 10szt) - to były 3 lata koszmaru dla nich - wizyty w serwisie(często na lawecie) czasem po kilkanaście razy w roku.
Dobra, kończę bo robota stygnie... Pozdro.
piterpl
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2021, 11:47
model samochodu: Może będzie Sorento

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: piterpl »

Ja skodą Superb przelatałem 200000 w 4 lata i nie miałem żadnej awarii. Nic. O Toyotach, które miałem wcześniej nie mogę absolutnie tego powiedzieć.

Kolejne pytanie - czy macie gdzieś może wymiary bagażnika w Sorento? Bo jestem już prawie zdecydowany, tylko szukam jeszcze ewentualnej alernatywy z bagażnikiem podobnych wymiarów.

Pozdrawiam
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Wacek wrzucał zdjęcia bagażnika Sorkii 16 listopada w wątku "pierwsze opinie". Wymiary chyba tylko od kogoś, kto użytkuje to auto.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: BrzydkiWacek »

piterpl pisze: 06 sty 2022, 10:36 Ja skodą Superb przelatałem 200000 w 4 lata i nie miałem żadnej awarii. Nic. O Toyotach, które miałem wcześniej nie mogę absolutnie tego powiedzieć.

Kolejne pytanie - czy macie gdzieś może wymiary bagażnika w Sorento? Bo jestem już prawie zdecydowany, tylko szukam jeszcze ewentualnej alernatywy z bagażnikiem podobnych wymiarów.

Pozdrawiam
Bagażnik w Sorento jest ogromny. Mnie udało się zmieścić 8 walizek pionowo w dwóch rzędach i było jeszcze miejsce pomiędzy klapą bagażnika i walizkami na jakieś dwie może trzy walizki dziecięce(albo takie podręczne jak do samolotu). Tu uwaga bo drugi rząd siedzeń przesunąłem na max do przodu(a i tak miejsca było praktycznie tyle co w C5 Aircross w standardowo ustawionych fotelach). Dodaj jeszcze miejsce na walizkach do dachu i możesz firmę przeprowadzkową zakładać albo trumny wozić :P
Tu wrzuciłem zdjęcia:
viewtopic.php?f=23&t=5646&start=710
piterpl
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2021, 11:47
model samochodu: Może będzie Sorento

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: piterpl »

Byłem wczoraj u dealera i oglądałem Sportage i Sorento. O tyle o ile na tylnej kanapie ilość miejsca w Sportage jest porównywalna do Sorento to bagażnik to przepaść. Dodatkowo przestrzeń nad roleta jest olbrzymia, czego nie można powiedzieć o Sportage.
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Ale takie elementy wyposażenia jak trójstrefowa klima, adaptacyjne zawieszenie, subwoofer dostaniesz tylko w Sportage'u:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”