Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

forum użytkowników modelu Sorento
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Niko123 »

Ze mnie sie smiali jak mowilem ze nowe q5 ma duzo gorsza jakosc od np mazdy, w cenie 320 tys zl wchowki dalej nie byly obite, zero aluminium, zero obszycia deski czy tunelu skora czy czyms miekkim, kierownica twarda, plastik fantastik.

Cos jak tu

https://vm.tiktok.com/ZMYDXyQTH/
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Bugaloo »

inquis pisze: 26 lut 2023, 11:54
Bugaloo pisze: 26 lut 2023, 10:55 ^ zakładam, że polift, matrixy, nowe zegary i takie tam?
Świetne auto, miło wspominam i myślę, że jeszcze do niego wrócę. Jeżeli ktoś w aucie szuka "frajdy i emocji", to jest to świetny wybór.
Polift? Nie w tej cenie:) Zegary analogowe, ale poza tym wygląda na fula, plus dach.
Byłem też wczoraj w salonie audi i jestem lekko w szoku nad jakością wykończenia - te wszystkie e-trony, nawet Q8, mają wykończenie na poziomie golfa 7. Wsiadłem do Sorki i poczułem się jak w mercu :lol:
No to zostaną im te przedliftowe Alfy na placach. Na otomoto ponad 250 ogłoszeń, z tymi cenami wszystkich się nie pozbędą. Myślę, że niedługo da się wyrwać "nową" za 250k bez żadnej łaski.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Lunar GT »

Bugaloo pisze: 26 lut 2023, 12:13 No to zostaną im te przedliftowe Alfy na placach. Na otomoto ponad 250 ogłoszeń, z tymi cenami wszystkich się nie pozbędą. Myślę, że niedługo da się wyrwać "nową" za 250k bez żadnej łaski.
Tak jest od zawsze, Alfy kupują tylko Alfoholicy lub desperaci.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Bugaloo »

Dlaczego desperaci? Te opowieści o lawetach to jak Mazda i rdza ;)
Polecam każdemu przejechać się Stelvio albo Giulią :)
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Niko123 »

Sam mam stingera i stinger w europie sprzedawał / sprzedaje sie jak alfy, w testach na youtobe same ehh ahh, bym kupił, itp a jak ktos ma kase to za takie pieniądze kupuje coś niemieckiego.
Bo nie jest wstydem kupić 4 cylindry w sredniej wersji wyposażenia bmw ale za alfe lub kie full opcje nawet z silnikiem v6 to trzeba upaść na głowę - typowe myślenie biednych ludzi co kupują znaczkiem na masce i tak jest w 90% ( bo sąsiad z daleka nie zobaczy ze jest welur w manulalu ale znaczek na masce będzie widoczny )
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Bugaloo pisze: 26 lut 2023, 13:39 Dlaczego desperaci? Te opowieści o lawetach to jak Mazda i rdza ;)
Polecam każdemu przejechać się Stelvio albo Giulią :)
Jeremy Clarkson po jeździe Giulią stwierdził, że to jedno z genialniejszych aut jakimi jechał... Kiedy wsiada się do Stelvio Veloce uderza precyzja wykończenia, jakość skóry, chromowane detale itd, itp. Popatrzcie na manetki zmiany biegów, metalowe końcówki wydechów (w mercedesie GLC, GLE plastikowe, jak i inne pseudo chromowane elementy). Cudne auto. Trochę jednak za małe ze swoim 4,68 długości, a do jazdy wokół komina 280 kucy jest zbędne, dlatego nie zakupiłem, choć poważnie rozważałem rok temu. Ponad 6 lat na rynku to też trochę długo i ciut spowszedniała wizualnie...
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Lunar GT »

Obie wspomniane Alfy jeżdżą faktycznie bardzo dobrze jak są w odpowiednio mocnej wersji a tych tzw. normalny klient szukający samochodu praktycznie nie bierze pod uwagę, może jakieś pojedyncze przypadki. Wśród tych którzy mogą wybrać te odpowiednio mocne wersje ogromna większość by nie rzec prawie wszyscy wybierają jednak inne marki a Alfę kupują wspomniani Alfoholicy lub ktoś zmuszony przez jakieś okoliczności np. mus posiadania samochodu od ręki.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Bugaloo »

Stelvio 200km jeździ lepiej i żwawiej niż każda Sorka ;) (280 to już przepaść na korzyść Alfy).
Ale jak wiadomo, jeden lubi pomarańcze, drugi jak mu śmierdzą stopy. Cieszmy się, że jeszcze mamy wybór...
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Sorento05/09/2021 »

Bugaloo pisze: 26 lut 2023, 18:10 Stelvio 200km jeździ lepiej i żwawiej niż każda Sorka ;) (280 to już przepaść na korzyść Alfy).
Ale jak wiadomo, jeden lubi pomarańcze, drugi jak mu śmierdzą stopy. Cieszmy się, że jeszcze mamy wybór...
Stelvio to raczej nie można porównywać do Sorento chociażby z powodu gabarytów. Jeśli chodzi o przyspieszenie to zdecydowanie wybrałbym X-traila e-power w Awd a tu gabaryty są bardzo podobne do Stelvio…
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: traceur »

Właśnie jestem po odbiorze i około 80km trasy. Póki co jestem zajarany max, więc ciężko o subiektywną opinię :D No ale żeby nie było za kolorowo to kilka rzeczy jednak mnie martwi...

- nie ma ambientów z tyłu (dzieciaki załamane) - to u mnie tylko taki problem czy po prostu to przeoczyłem i ich po prostu nie ma z tyłu?
- roleta w bagażniku strasznie ciężko wchodzi w te wyżłobienia, jakby była za duża o kilka mm
- mata do bagażnika to straszna tandeta
- wygląd tych tarcz trochę mnie niepokoi...to chyba nie jest ok jak na nowe auto?
Załączniki
IMG_20230228_180820_533-min.jpg
IMG_20230228_180839_697-min.jpg
IMG_20230228_180916_954-min.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”