Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

forum użytkowników modelu Sorento
lunchu
Posty: 5
Rejestracja: 05 sty 2023, 12:03

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: lunchu »

traceur pisze: 01 mar 2023, 20:04
lunchu pisze: 28 lut 2023, 20:45 Czy możesz wrzucić zdjęcie całego auta na tych felgach? Właśnie się nad nimi zastanawiam
Kilka zdjęć na szybkości w przerwie z dzisiejszej trasy.
Bardzo dziękuję.
Felgi super wyglądają!
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: traceur »

Ile mieliście km na liczniku przy odbiorze? U mnie w książce wpisane jest 2km, a przy odbiorze było 26km :? Zastanawia mnie skąd może być aż tak duża różnica.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: nagdob »

traceur pisze: 02 mar 2023, 08:52 Ile mieliście km na liczniku przy odbiorze? U mnie w książce wpisane jest 2km, a przy odbiorze było 26km :? Zastanawia mnie skąd może być aż tak duża różnica.
U mnie było na liczniku 20, a wpisane w książkę 19. To i tak więcej niż inne, bo z reguły jest 6-8 km. Nawet w salonie byli zdziwieni, że jest tyle km. Ale od czasu do czasu, co któryś pojazd z taśmy przechodzi dodatkowe testy. To może dlatego.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: traceur »

Tak też sobie pomyślałem, ale według książki 22 lutego było niby 2km, natomiast 6dni później przy odbiorze już 26km. Gdyby była zabrana na testy to przebieg byłby w książce wbity chyba inny? Chyba, że te testy dodatkowe to już są robione w kraju docelowym, a nie przy fabryce.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: nagdob »

traceur pisze: 02 mar 2023, 11:23 Tak też sobie pomyślałem, ale według książki 22 lutego było niby 2km, natomiast 6dni później przy odbiorze już 26km. Gdyby była zabrana na testy to przebieg byłby w książce wbity chyba inny? Chyba, że te testy dodatkowe to już są robione w kraju docelowym, a nie przy fabryce.
Testy są robione w fabryce. Może ktoś po prostu wpisał stan licznika na pałę.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

traceur pisze: 02 mar 2023, 11:23 Tak też sobie pomyślałem, ale według książki 22 lutego było niby 2km, natomiast 6dni później przy odbiorze już 26km. Gdyby była zabrana na testy to przebieg byłby w książce wbity chyba inny? Chyba, że te testy dodatkowe to już są robione w kraju docelowym, a nie przy fabryce.
Zwracam uwagę, że doradca też człowiek i do domu musi przeciez czymś podjechać 8-)
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: BrzydkiWacek »

traceur pisze: 01 mar 2023, 20:02 Dokładnie tak było, czekało na parkingu ponad tydzień. Dzisiaj zrobiłem ok 300km i ten nalot powoli schodzi. W niektórych miejscach mogę nawet szmatką go zetrzeć teraz. W serwisie też byłem i powiedzieli, praktycznie to samo co Ty odnośnie tego nalotu oraz że mam jeździć, a jak nie zejdzie to wymienią tarcze na nowe także tak czy inaczej będzie si :) Chociaż jakby nie było trochę przypał wydać auto za ponad 200k z takimi tarczami.

Problem z roletą który mam też poprawią(podobno związane z montażem haka).

Teraz musze tylko coś z tymi ambientami pokombinować bo naobiecywałem dzieciom i teraz lipa :roll: :lol: jakieś oświetlenie nóg im może wykombinuje po taniości bo mi nie darują.
Ambienty możesz na ali* kupić za śmieszne pieniądze(w porównaniu do ceny takiej usługi w serwisie) - neon led się toto nazywa i tylko trzeba do auta szukać - są takie z takim cienką płetwą na całej długości do wciśnięcia pomiędzy elementy tapicerki albo na klej, tutaj masz pierwsze z brzegu:
https://pl.aliexpress.com/item/10050036 ... 07928991_1
albo to:
https://pl.aliexpress.com/item/10050040 ... 07928991_3
Młody sobie podobne zażyczył do pokoju... będziemy robić napisy w stylu "amerykańckich" neonowych reklam barów i hoteli ;) I Mario oraz Kirby też mają być dla najmłodszej mojej paskudy;) Przyjechał już jeden pasek na próbę - 3m - świeci "cudnie i miodnie" - wylądował jako tani ambilight w monitorze młodego :)
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: traceur »

inquis pisze: 02 mar 2023, 15:27 Zwracam uwagę, że doradca też człowiek i do domu musi przeciez czymś podjechać 8-)
W sumie racja, co ja głupi się czepiam :D

BrzydkiWacek pisze: 02 mar 2023, 16:00 Ambienty możesz na ali* kupić za śmieszne pieniądze(w porównaniu do ceny takiej usługi w serwisie)
Przód i tył to pewnie ok 1k by wyszedł w serwisie, więc zdecydowanie za dużo według mnie. Także chyba pójdę w coś takiego właśnie jak podałeś albo oświetlenie nóg. Tylko nie wiem za bardzo jeszcze gdzie to podłączyć. W salonie by podłączyli "profesjonalnie", a tak to chyba będę musiał użyć gniazda zapalniczki z tyłu albo usb...
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: BrzydkiWacek »

traceur pisze: 03 mar 2023, 07:08
inquis pisze: 02 mar 2023, 15:27 Zwracam uwagę, że doradca też człowiek i do domu musi przeciez czymś podjechać 8-)
W sumie racja, co ja głupi się czepiam :D

BrzydkiWacek pisze: 02 mar 2023, 16:00 Ambienty możesz na ali* kupić za śmieszne pieniądze(w porównaniu do ceny takiej usługi w serwisie)
Przód i tył to pewnie ok 1k by wyszedł w serwisie, więc zdecydowanie za dużo według mnie. Także chyba pójdę w coś takiego właśnie jak podałeś albo oświetlenie nóg. Tylko nie wiem za bardzo jeszcze gdzie to podłączyć. W salonie by podłączyli "profesjonalnie", a tak to chyba będę musiał użyć gniazda zapalniczki z tyłu albo usb...
Kabel USB do gniazda z tyłu - zamaskować pod dywanikami i tyle. Albo na własną rękę odnaleźć wiązkę i się wpiąć na dziko :P
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

EV9 w DE od 300 tys. Tyle kosztowało Sorento Hev PL...
https://ev-database.org/car/1834/Kia-EV9-998-kWh-RWD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”