EV6 i Tesla

forum użytkowników Kia EV6
Patrizio017
Posty: 10
Rejestracja: 09 lut 2022, 19:22
model samochodu: Audi A5

Re: EV6

Post autor: Patrizio017 »

Ja w zeszłym tygodniu zamówiłem AWD GT-Line z pompą ciepła w kolorze Yacht Blue. Po rabacie flotowym udało się zmieścić w limicie dopłat tylko musiałem zrezygnować z kamer i szyberdachu.
Też testowałem kilka elektryków:
- Cupra - wrażenia w sumie podobne, mi jeszcze nie do końca odpowiadała linia
- Ford MME - sportowy crossover w stylu EV6 tylko pod prawie każdym względem trochę gorszy
- Volvo C40 - fajny, zwinny, szybki ale trochę klaustrofobiczny i damski
- Jaguar I-pace - świetne auto, znakomite pneumatyczne zawieszenie, świetna jakość, wada to cena, imo 2 najlepszy EV po Etron GT
- Audi E-Ttron GT - poza ceną ideał
Aktualnie mam Audi A5 Sportback i jak zobaczyłem, że podobnej wielkości I4 jest 500 kg cięższe to straciłam do niego zapał. Tesle totalnie mi nie leżą stylistycznie.
EV6 miałem w wersji 228 km na weekend i poza letargicznym silnikiem zrobił bardzo dobre wrażenie. Też nie podobają mi się białe wstawki na fotelach, niektóre plastiki są trochę gorsze niż w A5 ale ogólnie i tak po Etron-ie GT (taycan mniej mi się podoba wizualnie) i I-Pacie to dla mnie nawet nie biorąc pod uwagę ceny najlepszy wybór.
Cardinale_Matheo
Posty: 14
Rejestracja: 10 lut 2022, 09:06
model samochodu: Kia Sorento Bussines Line 2017

Re: EV6

Post autor: Cardinale_Matheo »

Proszę napisać jaki przewidywany termin odbioru samochodu.
Patrizio017
Posty: 10
Rejestracja: 09 lut 2022, 19:22
model samochodu: Audi A5

Re: EV6

Post autor: Patrizio017 »

Luty 2023
Cardinale_Matheo
Posty: 14
Rejestracja: 10 lut 2022, 09:06
model samochodu: Kia Sorento Bussines Line 2017

Re: EV6

Post autor: Cardinale_Matheo »

ja mam termin odbioru na koniec maja. Dotrzymanie terminu obserwując co się dzieje jest mało realne chociaż Handlowiec Kii twierdzi że data odbioru powinna być dotrzymana. Czekam na rozwój sytuacji. Na pewno coś napisze jak już obiorę mój egzemplarz. Pozdrawiam.
art_
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2022, 11:37
model samochodu: EV6_w dostawie

Re: EV6

Post autor: art_ »

No właśnie. Wpłaciłem zaliczkę w listopadzie 2021. Przewidywane termin odbioru był coś około marca-maja. Obecnie nie sposób się dowiedzieć. Dzwoniłem do salonu i centrali i nie są w stanie nic powiedzieć. Ehh...
Cardinale_Matheo
Posty: 14
Rejestracja: 10 lut 2022, 09:06
model samochodu: Kia Sorento Bussines Line 2017

Re: EV6

Post autor: Cardinale_Matheo »

Od handlowca z innej stacji dealerskiej dowiedziałem się że terminy przesuwają się bez informowania. Zamowienia z listopada będą do odbioru nie w maju a w listopadzie/grudniu i to ma być wariant optymistyczny.
Wojtek 1
Posty: 4
Rejestracja: 08 kwie 2022, 23:28
model samochodu: EV 6

Re: EV6

Post autor: Wojtek 1 »

Jestem ciekaw z kont handlowiec ma takie informacje. Jak zbierali zamówienia z realizacją za 6 miesięcy to wiedzieli, że są problemy z półprzewodnikami. Rozumie, że może być poślizg, ale nie raz taki. To by znaczyło, że jak ktoś zamawia samochód z odbiorem za 12 mc to otrzyma je za 24 mc.
art_
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2022, 11:37
model samochodu: EV6_w dostawie

Re: EV6 i Tesla

Post autor: art_ »

Ponownie dopytywałem. Niestety zamówiony samochód nie ma jeszcze numeru VIN. Sugeruje to, że nie jest jeszcze w produkcji. A to z kolei oznacza, że nie wiadomo kiedy będzie. Chyba trzeba zamówić Teslę :) Obiecana jest na lipiec - wg. konfiguratora :)
Bolek74
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2022, 15:52
model samochodu: W oczekiwaniu na EV6

Re: EV6 i Tesla

Post autor: Bolek74 »

Ja również dopytałem sprzedawcy. Ponoć żadnych nowych wieści z centrali, wszystko w chmurach. Nie wykluczył jednak, że zatory się odkorkują i samochody będą wcześniej... jak to w życiu i na wojnie - wszystko moż się zdarzyć...

Dla osłody okresu oczekiwania i na otarcie łez po 440i zakupiłem w zeszłym tygodniu stockową Alfe Giulię. Obieram za tydzień. Dawno miałem chrapkę na Giulię, jeździło mi się nią zawsze lepiej niż BMW 3 i 4 (choć to świetne samochody, aż za dobre :-)

Co EV6 zaoszczędzi, Alfa przepali :-)

Żadnych Tesli na razie (a może zamiast Tesli, polską Izerę w przyszłości? Jako polski elektryk, w nawiązaniu do Tesli, mogliby nazwać ten samochód "Cieśla", szczególnie w wersji po wypadku i w szpachli :-)
Patrizio017
Posty: 10
Rejestracja: 09 lut 2022, 19:22
model samochodu: Audi A5

Re: EV6 i Tesla

Post autor: Patrizio017 »

Gratuluję, pod kątem zawieszenia najlepsze auto w klasie. Design też bardzo ładny. Benzyna 280 km ma bardzo dobre osiągi ale nie brzmi i pali 2 litry więcej niż 330i (też wykastrowana z dźwięku).
Miałem nowego Spotrage na weekend, oddając pogadałem ze sprzedawcą o EV6 i zapewniał mnie, że termin 12 miesięcy oraz cena z zamówienia zostaną utrzymane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia EV6”