Android Auto - kompatybilność z telefonami

forum użytkowników Kia Stonic
red
Posty: 31
Rejestracja: 18 paź 2021, 18:44
model samochodu: Kia Stonic

Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: red »

Hello. Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Stonica. I od samego początku walczę z tym nieszczęsnym Android Auto, które żyje swoim życie. Też tak macie? Chodzi mi o bezprzewodowe połączenie, bo takowe posiadam (2021). Łączy, nie łączy, rozłącza, działa, nie działa i przyznam, że pożytek z niego żaden. Mam telefon Xiaomi Redmi Note 8 z Android 11-tką. Macie jakieś rady pomysły by to działało jak należy? Gdzieś się dowiedziałem, że Android Auto w Polsce nie jest obsługiwany i brak wsparcia - ale czy to prawda? Zróbmy może listę telefonów z którymi on u nas działa dobrze, z którymi w kratkę, a z którymi wcale nie współpracuje. W skrócie - z jakimi jest kompatybliny.

Xiaomi Redmi Note 8...życie swoim życiem i co chwilę się sam rozłącza więc - do bani.
endriu1
Posty: 13
Rejestracja: 13 kwie 2020, 17:19
model samochodu: Kia Stonic 1,2 DPI r.prod 2021 wyposazenie L

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: endriu1 »

Tez mam stonica 2021 ale android auto na kabel tel xiaomi redmi 9 ale android 10 dlatego kabel ale nie rozłacza sie działa wszystko ok .
radzyniak
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2021, 20:58
model samochodu: KIA STONIC

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: radzyniak »

Samsung J4 łączy się poprzez bluetooth odtwarza muzykę i zestaw głośnomówiący. Niestety mapy tylko po kablu. Mi wyświetlił się raz kod od wifi, którego nie spisałem i nie dało się już do niego wrócić ani wywołać kolejnego.
Awatar użytkownika
MGO
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2021, 18:40
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: MGO »

Hej, u mnie działa całkowicie bezprzewodowo.
Xiaomi 11 Lite 5g
Z tego co zauważyłem bezprzewodowe połączenie działa tylko z wifi 5ghz no i dla połączeń wtedy korzysta z BT.
W większości nie rozłącza podczas jazdy, jednak są miejsca gdzie zrywa. Np. w Warszawie na skrzyżowaniu Łopuszańskiej z Alejami Jerozolimskimi jak tamtędy przejeżdżam zawsze mi zrywa połączenie.. Tylko że nie potrafię zrozumieć dlaczego, skoro połączenie jest po wifi? :roll:

Oprogramowanie: YB_PE.EUR.D2V.001.001.200506
Firmware: YB_PE.EUR.V138.200417

(jak byłem pod koniec lipca w serwisie powiedzieli ze nie ma nowszego oprogramowania)
Awatar użytkownika
Iżu
Posty: 122
Rejestracja: 17 cze 2020, 16:16
model samochodu: KIA Stonic 1.4 DOHC

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: Iżu »

red pisze: 12 lis 2021, 18:32 Hello. Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Stonica. I od samego początku walczę z tym nieszczęsnym Android Auto, które żyje swoim życie. Też tak macie?
Cześć, ja jeżdżę dwuletnim już autkiem KIA Stonic 1.4 i od początku były problemy z Android Auto, mimo tego że to oprogramowanie działa u mnie tylko poprzez połączenie na kablu.
Jak już podłączę telefon (Xiaomi Redmi Note 4) to często samochód nie widzi telefonu, muszę czasem kilka razy rozłączać i podłączać kabel.
Kolejną upierdliwą sprawą jest nie wspierane w polskim sklepie Play tegoż oprogramowania, co powoduje konieczność instalacji najnowszych wersji z innych źródeł.
Niestety ale gdy pojawia się aktualizacją starsza wersja Android Auto w ogóle przestaje działać.
Reasumując całe to Android Auto jak dla mnie to jedna wielka kupa :oops:
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: adamo64 »

A co z iPhonami?
Awatar użytkownika
Skambir
Posty: 19
Rejestracja: 25 cze 2021, 09:06
model samochodu: Kia Stonic 2020 FL BL 1.0 120km MHEV

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: Skambir »

Do iPhone'a mamy odpowiednik Android Auto - CarPlay'a :) W Stonicu po lifcie działa bezprzewodowo :)
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: kon »

Iżu pisze: 14 lis 2021, 07:31 .....
Reasumując całe to Android Auto jak dla mnie to jedna wielka kupa :oops:
Ale to nie widna AA, tylko twojego telefonu.
W systemach gdzie AA jest wspierane/wbudowane (czyli od Android 10), wszystko działa normalnie.
Dopóki miałem starszy telefon, też regularnie coś się sypało.
red
Posty: 31
Rejestracja: 18 paź 2021, 18:44
model samochodu: Kia Stonic

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: red »

Mam Android 11 i guzik. Żyje system swoim życiem.
John
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2021, 07:22
model samochodu: Stonic

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: John »

U mnie na kablu działa bardzo dobrze, mogę nawet wysyłać sms-y przez zestaw głośnomówiący jak i sms-y są odczytywane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”