Aktualizacja Nawigacji

W tym dziale poruszamy wszelkie sprawy związane z CB-radiem, sprzętem audio, telefonami, nawigacją.
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: renegade »

kazaa pisze: 12 cze 2022, 22:53
renegade pisze: 11 cze 2022, 14:35 Wrzuć fotki z wersją swojej navi i czy wejście na kartę masz czy tylko pendrive?
mam zarówno wejście na kartę jak i USB, jednak nie mam tak dużej karty... stąd wybór USB, a wg manuala KIA powinna być taka opcja

Obrazek
Eeee twoją navi to raczej kartą się powinno aktualizować, co masz obecnie na karcie czy czasem nie mapy ???, powinieneś mieć kartę 32GB. Jak masz mniejszą to musisz nabyć bo ona już zostanie w aucie.

Podaj jeszcze co jest napisane na oryginalnej karcie czy masz Gen 5 czy Gen 4. No i którą wersję Optimy masz bo z profilu nie widać ani modelu ani rocznika.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: PanBambaryla »

Nie wiem, po co kombinujecie - wyraźnie jest napisane, że masz wyjąć kartę SD z radia i na niej zrobić upgrade.
Pzdr, Bam
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: MarcinIKS »

PanBambaryla pisze: 13 cze 2022, 08:22 Nie wiem, po co kombinujecie - wyraźnie jest napisane, że masz wyjąć kartę SD z radia i na niej zrobić upgrade.
Dokładnie tak. Mi zresztą ten soft do aktualizacji od razu rozpoznał, ze w komputerze mam podpiętą oryginalną kartę SD i zaproponował poprawną wersję oprogramowania. Wszystko poszło z automatu w zasadzie. Na wszelki wypadek zrobiłem sobie wcześniej kopię tej karty, ale nic złego się nie stało.
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: kazaa »

PanBambaryla pisze: 13 cze 2022, 08:22 Nie wiem, po co kombinujecie - wyraźnie jest napisane, że masz wyjąć kartę SD z radia i na niej zrobić upgrade.

Z prostego powodu, nie mam karty sd tak dużej
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: kazaa »

MarcinIKS pisze: 13 cze 2022, 09:24
PanBambaryla pisze: 13 cze 2022, 08:22 Nie wiem, po co kombinujecie - wyraźnie jest napisane, że masz wyjąć kartę SD z radia i na niej zrobić upgrade.
Dokładnie tak. Mi zresztą ten soft do aktualizacji od razu rozpoznał, ze w komputerze mam podpiętą oryginalną kartę SD i zaproponował poprawną wersję oprogramowania. Wszystko poszło z automatu w zasadzie. Na wszelki wypadek zrobiłem sobie wcześniej kopię tej karty, ale nic złego się nie stało.
To wrzuciłeś ori kartę z auta i bezpośrednio ja zaktualizował?
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: PanBambaryla »

kazaa pisze: 13 cze 2022, 10:07 To wrzuciłeś ori kartę z auta i bezpośrednio ja zaktualizował?
Tak, dokładnie. Mam oryginalną, fabryczna kartę i włożyłem ją do komputera po czym nadpisałem nowymi danymi z aplikacji Navigation Updater. Jeśli nie masz oryginalnej karty, to kup odpowiednią, której parametry są podane w aplikacji.
Pzdr, Bam
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: kazaa »

PanBambaryla pisze: 13 cze 2022, 11:21 Tak, dokładnie. Mam oryginalną, fabryczna kartę i włożyłem ją do komputera po czym nadpisałem nowymi danymi z aplikacji Navigation Updater. Jeśli nie masz oryginalnej karty, to kup odpowiednią, której parametry są podane w aplikacji.
Dzięki, tez mam ori kartę, po włożeniu nie tylko mapy, ale upgrade całego systemu poszedł?
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: MarcinIKS »

Tylko ta ori karta musi być 32GB lub większa
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: kazaa »

Dzięki wszystkim za pomoc, faktycznie ori karta dala rade.
Liczyłem, ze w końcu zrobią porządek i engineering mode będzie działał zamiast dealer mode i AA wireless sie aktywuje. Niestety bez zmian... :?
granite
Posty: 128
Rejestracja: 15 lut 2019, 19:24
model samochodu: optima św 2019, 1.6 GDI gt-line, "full"

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: granite »

Cześć,

Aktualizacja wykonana. U mnie karta oryginalna była za mała (29GB) i zgrywałem na hdd a potem instalacja na karcie oryginalnej.

Wprowadzanie adresu.....
Tutaj albo ja tego nie potrafię obsłużyc albo to jest kolejny błąd...
1. Nie jestem w stanie podać miejsca docelowego (adresu) w innym kraju.
2. Nawigacja zamiast podpowiadać adres (ulicę, miejscowość) to podpowiada kontakty z telefonu...

Też ktoś tak ma?

Pozdrawiam
Optima SW (MY19) 1.6 GDI GT- Line, tzw. FULL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Audio, CB-radio, GPS, GSM”