Aktualizacja Nawigacji

W tym dziale poruszamy wszelkie sprawy związane z CB-radiem, sprzętem audio, telefonami, nawigacją.
wisniax
Posty: 5
Rejestracja: 21 gru 2021, 20:28
model samochodu: Kia Optima SW 2.0T-GDI GT

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: wisniax »

Hej wszystkim. Niestety po ostatniej wizycie w serwisie zaktualizowano mi nawigacje i przyznam, że trafia mnie szlag. Najprzydatniejsza dla mnie funkcja - rozpoznawanie limitow prędkości -ktora wcześniej działała praktycznie bezbłędnie, teraz nie nadaje się do niczego. Chciałbym zrobić downgrade wg tego poradnika https://www.kiaownersclub.co.uk/threads ... ial.63748/
Mam tylko problem ze znalezieniem poprzednich wersji. Linki z poradnika są nieaktywne. Ma ktoś z forumowiczów może namiary na poprzednie wersje softu?
lukobw
Posty: 155
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: lukobw »

Daj spokój, nie ryzykuj "bricka", bądź cierpliwy i poczekaj do następnej aktualizacji.
magic01001 pisze: 15 gru 2021, 16:22 Zgłosiłem supportowi problem z sterowaniem jasnością, przyjęli, jest ticket. Przy okazji zapytałem kontrolnie o problem ograniczeń prędkości, mówią że są świadomi i będzie to naprawione wkrótce przy następnej aktualizacji.
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: renegade »

wisniax pisze: 31 mar 2022, 21:01 Hej wszystkim. Niestety po ostatniej wizycie w serwisie zaktualizowano mi nawigacje i przyznam, że trafia mnie szlag. Najprzydatniejsza dla mnie funkcja - rozpoznawanie limitow prędkości -ktora wcześniej działała praktycznie bezbłędnie, teraz nie nadaje się do niczego. Chciałbym zrobić downgrade wg tego poradnika https://www.kiaownersclub.co.uk/threads ... ial.63748/
Mam tylko problem ze znalezieniem poprzednich wersji. Linki z poradnika są nieaktywne. Ma ktoś z forumowiczów może namiary na poprzednie wersje softu?
Nie zrobisz downgradeu musisz czekać do nowej wersji.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
wisniax
Posty: 5
Rejestracja: 21 gru 2021, 20:28
model samochodu: Kia Optima SW 2.0T-GDI GT

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: wisniax »

To chyba faktycznie nie pozostaje nic innego jak cierpliwe czekać :cry: W następnej aktualizacji pewnie te coś popsują...
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: SnajperGT »

Dlatego nie korzystam z tej nawigacji i tego pseudo czytania znaków, efekt - brak problemów i nerwów. :lol:
Endurion
Posty: 48
Rejestracja: 15 lis 2019, 00:33
model samochodu: Kia Optima L 2018 1.7 CRDi

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Endurion »

Nawigacja to dramat ale czytanie znaków się przydaje :D Ja siedzę na oprogramowaniu z 2019 albo 2020 (gdy zmieniał się wygląd odtwarzacza) i jak lubię wszelkie nowinki, tak po Waszych doświadczeniach zdecydowałem się cierpliwie czekać ;)
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: kon »

Odczyt znaków to genialna rzecz. I już miałem robić aktualizację softu, ale na szczęście zdążyłem przeczytać, że jest fakap z tym systemem. Bardzo mi się ten system przydaje.
Vertigo414
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2019, 00:49
model samochodu: Optima 1.6 T-GDi GT Line + TECH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Vertigo414 »

Odczyt znaków (umieszczonych przy drodze) działa poprawnie. Problemy są z odczytywaniem informacji o dopuszczalnej prędkości "z mapy".
Rozumiem, że ktoś może się zagapić w trakcie jazdy i przeoczyć znak ograniczenia obok którego przejechał (kamera powinna wyłapać), ale nieświadomość po jakiej się jedzie drodze albo terenie (i jakie się z tym wiąże ograniczenie prędkości) to powód aby zrobić przerwę i odpocząć.
Mimo błędu z odczytywanie ograniczeń "z bazy" - wolę jednak aktualniejsze mapy.
wisniax
Posty: 5
Rejestracja: 21 gru 2021, 20:28
model samochodu: Kia Optima SW 2.0T-GDI GT

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: wisniax »

Vertigo414 pisze: 05 kwie 2022, 22:11 Odczyt znaków (umieszczonych przy drodze) działa poprawnie. Problemy są z odczytywaniem informacji o dopuszczalnej prędkości "z mapy".
Rozumiem, że ktoś może się zagapić w trakcie jazdy i przeoczyć znak ograniczenia obok którego przejechał (kamera powinna wyłapać), ale nieświadomość po jakiej się jedzie drodze albo terenie (i jakie się z tym wiąże ograniczenie prędkości) to powód aby zrobić przerwę i odpocząć.
Mimo błędu z odczytywanie ograniczeń "z bazy" - wolę jednak aktualniejsze mapy.
Zgodzę się z Tobą ale tylko częściowo. Masz rację trzeba być czujnym na drodze ale nie oszukujmy się, oznakowanie szczególnie w Polsce bywa mało logiczne i jest dużo wyjątków, nawet wiedząc po jakiej drodze się jedzie. Funkcja odczytywania znaków była bardzo przydatna choćby po to żeby się upewnić czy wszystko się zgadza. Potrafi to uratować portfel szczególnie w terenie zabudowanym gdzie niby wiadomo ile można maksymalnie jechać ale co chwila są jakieś ograniczenia a zaraz potem stoi radar.
Następną kwestią jest to , że za tę funkcję zapłaciłem dodatkowa kasę kupując auto i powinna działać jak należy. A co lepsze wychodzę z założenia, że większość serwisów już o tym wie a na pewno powinna wiedzieć bo problem trwa już prawie od pół roku. Mimo tego oferują tę wybrakowana aktualizacje i udają, że nic się nie stało bo zaraz pojawi się aktualizacja i wszystko będzie dobrze.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: kon »

Vertigo414 pisze: 05 kwie 2022, 22:11 Odczyt znaków (umieszczonych przy drodze) działa poprawnie. Problemy są z odczytywaniem informacji o dopuszczalnej prędkości "z mapy".
Wiem, ale to wystarczająco duże niedociągnięcie, rzutujące na pracę systemu jako całości.
Vertigo414 pisze: 05 kwie 2022, 22:11 Rozumiem, że ktoś może się zagapić w trakcie jazdy i przeoczyć znak ograniczenia obok którego przejechał (kamera powinna wyłapać), ale nieświadomość po jakiej się jedzie drodze albo terenie (i jakie się z tym wiąże ograniczenie prędkości) to powód aby zrobić przerwę i odpocząć.
Takiego argumentu możemy użyć do wszystkich "ulatwiaczy":
-monitora martwego pola
-systemów "forward collison"
-aktywnych tempomatów
-systemow utrzymania pasa ruchu
-kamer/czujników parkowania
-a nawet trzeciego lusterka wstecznego

Ale z jakiegoś powodu wolimy sobie ułatwiać życie i odciążać lub wspomagać "czynnik białkowy", który jest najczęściej najsłabszym ogniwem
Vertigo414 pisze: 05 kwie 2022, 22:11 Mimo błędu z odczytywanie ograniczeń "z bazy" - wolę jednak aktualniejsze mapy.
Nikt ci nie mówi, co jest dla ciebie lepsze. Ty wolisz nowsze mapy, a ja wolę identyfikację ograniczenia, bo korzystam z map Googla.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Audio, CB-radio, GPS, GSM”