Aktualizacja Nawigacji

W tym dziale poruszamy wszelkie sprawy związane z CB-radiem, sprzętem audio, telefonami, nawigacją.
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: PanBambaryla »

Koledzy,

nie interesują mnie wykwity Waszego ego i kto ma większego (czytaj: kto jest lepszym kierowcą) - przenieście sobie dyskusję na te tematy gdzie indziej.
Pzdr, Bam
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: MarcinIKS »

Wydawało mi się, że piszę cały czas o problemie z brakiem danych z navi w ostatniej aktualizacji, zresztą to forum dyskusyjne, ale jak przeszkadza, to ok, usunąłem ostatni wpis, skoro przeszkadza. Innych nie mogę, admin pewnie może. Postaram się mniej udzielać ze swoim ego.
Vertigo414
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2019, 00:49
model samochodu: Optima 1.6 T-GDi GT Line + TECH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Vertigo414 »

MarcinIKS pisze: 08 kwie 2022, 13:08 A o czym ja i inni tutaj od początku piszą? Ograniczenie wynikające z terenu zabudowanego będzie w Optimie odczytane tylko i wyłącznie z bazy danych nawigacji. Tak jak i wszystkie strefy ruchu itp. Bez informacji z nawigacji ograniczenia będą pojawiać się sporadycznie (tylko tam, gdzie jest zmiana w stosunku do ogólnych norm prędkości) i będzie notorycznie wprowadzać w błąd (wjazd w teren zabudowany np. z wcześniejszego ograniczenia do 70km/h). I o tym cały czas jest tutaj mowa. Bez nawigacji ten system jest totalnie do dupy.
Mam wrażenie, że niektórzy to już prawie płaczą z tego powodu :)

MarcinIKS pisze: 08 kwie 2022, 13:08 A nie jest to w Optimie system dostępny w każdej wersji - to kosztowało konkretne pieniądze za pakiet.
Dokładnie, biorąc pod uwagę cennik 2019 - tylko wersja M nie ma SLA. A jakie konkretnie pieniądze to kosztowało, skoro od wersji L było standardowym wyposażeniem?

MarcinIKS pisze: 08 kwie 2022, 13:08 Akurat ja dzięki ostrzeżeniom na tym forum nie zdecydowałem się na aktualizację i jestem wdzięczny za ostrzeżenie.
Czy miałeś okazję używać nowej wersji czy tylko teoretyzujesz?

MarcinIKS pisze: 08 kwie 2022, 13:08 Skrzyżowanie może odwołać wcześniejsze podwyższenie prędkości (nieraz nawet do 80km/h). I wtedy śmieszkowanie może się skończyć na najbliższych pasach.
Przy ograniczeniu wyższym niż do 70km/h mogą być tylko przejścia bezkolizyjne lub z sygnalizacją. Więc jeśli jest inaczej, kierujący powinien wiedzieć, że jazda 80km/h jest powyżej limitu.

MarcinIKS pisze: 08 kwie 2022, 13:08
Vertigo414 pisze: 07 kwie 2022, 14:56 Znak można przegapić ale np. widok idących pieszych powinien dać do myślenia, że jazda 90km/h w tym miejscu nie jest dobrym pomysłem (moralizowanie o zdrowym rozsądku).
Skoro nic Cię już nie zdziwi, to po co informacje o ograniczeniach prędkości na ekranie? :)
Co powyższe ma do tematu dyskusji o ograniczeniach prędkości?
Ano to, że to tylko system infotainment, który po ostatniej aktualizacji nie wyświetla ograniczeń prędkości z bazy danych. To nie to samo co wspomniane wcześniej ABS czy ESP.
Jak dla mnie, to problem na poziomie niedziałającego podświetlenia bagażnika - wolę aktualniejsze mapy.
Dla Ciebie - błąd, który dyskwalifikuje tę wersję ze względu na ogromny wpływ na bezpieczeństwo.
I to dla mnie EOT.

MarcinIKS pisze: 08 kwie 2022, 13:08 Obyś się kiedyś nie zdziwił jak się komuś spodoba taka ładna nowa duża tablica z terenem zabudowanym i zechce ją sobie na ścianie w pokoju powiesić. W zeszłym roku dzięki wyświetlaniu ograniczeń w Optimie zorientowałem się, że coś jest nie tak przed patrolem z suszarką. Zatrzymałem się przy nich i razem sprawdziliśmy, że po znaku zostały puste słupki. Policjanci suszyli pod szkołą w wiosce, jak myślisz ile aut leciało tam 90+ bo ich kierowcy myśleli tak jak Ty, że znaki wystarczą albo po prostu nie mieli takiego wspomagania?
Odwracasz kota ogonem i imputujesz mi coś przeciwnego niż napisałem. Więc powtórzę ponownie: widząc zabudowania, nie potrzebuję informacji z systemu infotainment, tablicy informacyjnej o terenie zabudowanym aby być świadomym, że się w nim znajduję.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: kon »

matwod
Posty: 11
Rejestracja: 28 maja 2019, 08:29
model samochodu: Optima 1.6 T-GDI GT line

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: matwod »

Wie ktoś może kiedy ma się pojawić aktualizacja?
Dudek89
Posty: 116
Rejestracja: 01 cze 2019, 21:32

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Dudek89 »

Jest aktualizacja na wersje USA. Pewnie i na Europe jest/będzie lada chwila
Avaxus
Posty: 50
Rejestracja: 27 lis 2021, 20:09
model samochodu: Kia optima gt line

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Avaxus »

https://update.kia.com/EU/E1/Main

Legalne zrodło. Wczoraj robiłem, jest kilka zmian w oprogramowaniu.

Korzystajcie dowoli 👍
Vertigo414
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2019, 00:49
model samochodu: Optima 1.6 T-GDi GT Line + TECH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Vertigo414 »

Korzystamy już od listopada :)
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: kon »

A poprawili już ten feler z ograniczeniami prędkości?
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 295
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: KoLoLoLo »

Rynek amerykański takie zmiany otrzymał:
Notification
Notification
01.jpg (25.03 KiB) Przejrzano 423 razy

https://update.kia.com/US/EN/updateNoticeView/677

https://update.kia.com/US/EN/updateNoticeView/758
#K#o#L#o#L#o#L#o#
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Audio, CB-radio, GPS, GSM”