Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

forum użytkowników modelu Ceed
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: lethaljelly »

Navi System - system nawigacji satelitarnej z obsługą w języku polskim, 10.25” kolorowy
ekran dotykowy LCD, 7-letni plan darmowej aktualizacji
W okolicy otwarli co najmniej 2 nowe drogi przez co jednomiesięczna mapa już nie ma racji bytu bo świruje i prowadzi na drogi objazdowe. Ja mam teraz czekać 11 miesięcy na darmową aktualizację podczas serwisu czy jest jakakolwiek inna możliwość aktualizacji?

Super że mam ruch na żywo ale krótki odcinek nowej drogi i zamknięcie starej sprawia że prowadzi mnie na 10-minutowy objazd a przed samym wyjazdem zaczyna już proponować alternatywne drogi które nigdy nie były opłacalne
tadzionowy
Posty: 42
Rejestracja: 23 cze 2021, 19:08
model samochodu: Kia ceed sw

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: tadzionowy »

Też jestem ciekaw mądrych odpowiedzi bo słyszałem że naprowadzanie na żywo jest i aktualizacja nic nie da
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: renegade »

ASO dostają aktualizację z reguły 2 razy w roku jedna na początku kolejna jakoś bliżej końca, innej możliwości aktualizacji map nie ma jak te oryginalne z KIA, alternatywą jest Android Auto lub CarPlay.

Zresztą, żaden producent nie wydaje aktualizacji co tydzień z reguły są 4 kwartały ale też nie ma pewności, że zawsze będą wszystkie nowe drogi przynajmniej w Polsce.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
tadzionowy
Posty: 42
Rejestracja: 23 cze 2021, 19:08
model samochodu: Kia ceed sw

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: tadzionowy »

Witam,dzisiaj byłem CED SW na wymianie oleju po 2500 i zaciekawł mnie ten wyswietlacz pomiedzy zegarami ,po wpisaniu na nawigacji adresu pierwszy raz od zakupu pojawił się tam informacje i kolorowa grafika drogi ,mozliwe że robili aktualizacje czy było tak tylko nie wiedziałem o tym
krgorny
Posty: 146
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: krgorny »

tadzionowy pisze: 12 lis 2021, 17:37 Witam,dzisiaj byłem CED SW na wymianie oleju po 2500 i zaciekawł mnie ten wyswietlacz pomiedzy zegarami ,po wpisaniu na nawigacji adresu pierwszy raz od zakupu pojawił się tam informacje i kolorowa grafika drogi ,mozliwe że robili aktualizacje czy było tak tylko nie wiedziałem o tym
Mógłbyś zrobić zdjęcie i jeszcze sprawdzić i napisać jaką masz wersje oprogramowania? Można to sprawdzić w ustawieniach.
Piter_2019
Posty: 48
Rejestracja: 12 wrz 2019, 06:08
model samochodu: CEED III GT

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: Piter_2019 »

No jest skok cywilizacyjny z tą aktualizacją tylko gdzie ukryli gniazdo na kartę SD w MY'19 ??? Nie mogę zlokalizować.... :oops:
tadzionowy
Posty: 42
Rejestracja: 23 cze 2021, 19:08
model samochodu: Kia ceed sw

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: tadzionowy »

krgorny pisze: 13 lis 2021, 19:19
tadzionowy pisze: 12 lis 2021, 17:37 Witam,dzisiaj byłem CED SW na wymianie oleju po 2500 i zaciekawł mnie ten wyswietlacz pomiedzy zegarami ,po wpisaniu na nawigacji adresu pierwszy raz od zakupu pojawił się tam informacje i kolorowa grafika drogi ,mozliwe że robili aktualizacje czy było tak tylko nie wiedziałem o tym
Mógłbyś zrobić zdjęcie i jeszcze sprawdzić i napisać jaką masz wersje oprogramowania? Można to sprawdzić w ustawieniach.
ok sprawdze
Piter_2019
Posty: 48
Rejestracja: 12 wrz 2019, 06:08
model samochodu: CEED III GT

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: Piter_2019 »

No ...uj jak zawsze z tą aktualizacją. Wszystko zgodnie z instrukcją, wgrane na pendrive i .... NIEAKTYWNY PRZYCISK "AKTUALIZUJ".
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: Fred.X »

Piter_2019 pisze: 14 lis 2021, 11:01 No ...uj jak zawsze z tą aktualizacją. Wszystko zgodnie z instrukcją, wgrane na pendrive i .... NIEAKTYWNY PRZYCISK "AKTUALIZUJ".
Włączony zapłon(silnik odpalony) , bieg jałowy (automat N )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”