Gwarancja 7 lat fikcja czy prawda?

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
Japek
Posty: 3
Rejestracja: 02 sty 2023, 18:43
model samochodu: sorento 3 gen.

Re: Gwarancja 7 lat fikcja czy prawda?

Post autor: Japek »

bielaPL pisze: 03 sty 2023, 10:53
Japek pisze: 02 sty 2023, 18:45 Posiadam model sorento z 2017r w lipcu 2022 silnik odmówił posłuszeństwa auto zcholowane do serwisu .Diagnoza trwała 5 miesięcy ale już na początku czwartego miesiącą (grudnia) interweniowałem bombardujac serwis telefonami a finalnie w mojej sprawie interweniował rzecznik praw konsumenta i nagle cud 21 grudnia wykryli usterkę!! zanieczyszczony układ wtryskowy i paliwowy czyli wpływ czynnika zewnętrznego i odmowa gwarancji. Kierownik zasugerował ze prawdopodobnie tankowałem złej jakości paliwo tylko sęk w tym ze auto tylko i wyłącznie tankowane na PKN Orlen. Koszt naprawy to 28,600zł brutto!!! Serwis nie chce udostępnić żadnych ekspertyz które rzekomo przeprowadził. Także sprawa trafi do sądu jedyne co mi pozostało to liczyć na kolejny,,cud,, :-) iż kia zobliguje się do bezpłatnej naprawy.
grubo, dobrze, że poszedłeś do sądu, jaki silnik? Powodzenia
Silnik 2.0 CRDi 185KM 136kW.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gwarancja 7 lat fikcja czy prawda?

Post autor: gisio »

Japek pisze: 03 sty 2023, 17:16 ... Poinformowałem serwis iż posiadam wszystkie historie transakcj w aplikacji na telefonie , to chyba jakiś dowód .
Nawet jakbyś posiadał paragony z podpisem samego prezesa wspominanej firmy nadal nic to nie zmieni. Producent auta nie może odpowiadać za usterki spowodowane czynnikami zewnętrznymi niezależnie jakie one by nie były i jest to wyraźnie napisane w warunkach gwarancji.

Druga sprawa to czas weryfikacji i czynności jakie podjęło ASO, żeby ustalić przyczynę niedomagania auta. Uważam, że za czynności i wymiany „potrzebne” serwisowi do ustalenia przyczyny awarii a nie mające z nią bezpośredniego związku nie powinieneś płacić i chyba jest to oczywiste.

Skoro uznałeś, że droga sądowa jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem to konsekwentnie nią podążaj.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”