OŚWIETLENIE TABLIC

forum użytkowników modelu Kia XCeed
eng
Posty: 40
Rejestracja: 29 maja 2021, 07:59
model samochodu: Kia Sportage V BL MHEV

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: eng »

U mnie dokładnie tak samo. Wymiana 5 minut mimo 190 cm wzrostu i sporych dłoni. Innym po prostu tyle czasu zajmuje wpadnięcie na to, że nie trzeba odpinać całej lampki tylko wpiąć się zamiast żarówki do jej gniazda. Wówczas długości przewodu kompletnie nie ma znaczenia. Zgadzam się natomiast z tym, że diody świecące trochę zbyt mocno.

Pozdrawiam
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Liquid »

eng pisze: 14 lut 2022, 21:26Innym po prostu tyle czasu zajmuje wpadnięcie na to, że nie trzeba odpinać całej lampki tylko wpiąć się zamiast żarówki do jej gniazda. Wówczas długości przewodu kompletnie nie ma znaczenia.
Nie do końca się zgodzę. Tu nie chodzi o załapanie czegokolwiek. Przewody doprowadzające są tak krótkie że nie za bardzo widać co jest co. Nie da się tego połączenia dobrze na spokojnie wziąć w rękę i pooglądać z każdej strony oraz zorientować się gdzie co nacisnąć. Jak z jednej strony odpiąłem źle lampkę to trzymałem ją całą w ręce i już wiedziałem co jest do czego i jak należy to rozebrać i połączyć.
eng
Posty: 40
Rejestracja: 29 maja 2021, 07:59
model samochodu: Kia Sportage V BL MHEV

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: eng »

Czyli dokładnie tak jak napisałem. Jeden wie odrazu, co do czego podpinać, a drugi musi "zorientować się" co i jak. Miejsce jest niewygodne to fakt, ale długość przewodów przynajmniej dla mnie nie miała absolutnie żadnego znaczenia. No chyba, że tak jak w życiu mamy różnej długości te przewody :p
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Liquid »

eng pisze: 15 lut 2022, 06:35 No chyba, że tak jak w życiu mamy różnej długości te przewody :p
Oj tam, oj tam, nie jest ważna długość przyrodzenia tylko technika p...dolenia :lol: :D
Rav
Posty: 9
Rejestracja: 15 cze 2021, 14:51
model samochodu: KIA XCeed 1.5 T-gdi Dark Penta Metal 7DCT

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Rav »

Liquid pisze: 14 lut 2022, 19:54 Mimo że kilkanaście postów wcześniej pisałem że te lampki LED-owe to agrotuning to jednak nie wytrzymałem i zamówiłem je z podanego na 1-szej stronie linku do aukcji Allegro. Na wstępie podziwiam przedmówcę któremu montaż zajął 15 minut - szacun! Powiem że od momentu zdemontowania podkładki pod tablicę rejestracyjną były same "schody". Zaczęło się od wielkich problemów z odkręceniem śrubek mocujących stare lampki. Samochód ma nieco ponad 500 km a siedziały jakby się zapiekły w aucie z przebiegiem 100 000 km. Próbowałem wszystkimi wkrętakami gwiazdkowymi i nic, śrubki dopiero poddały się odkręceniu przez małą probówkę elektryczną. Nie pomógł nawet WD-40. Kolejny wielki problem to krótkie przewody zasilające lampki. Komu szkodziło zrobić przewody o 2-3 cm dłuższe? :shock: :oops: Czy to było projektowane pod małe koreańskie rączki? :lol: Masę czasu straciłem aby znaleźć zasadę odpinania lampki od przykrótkiego przewodu. Najpierw niepotrzebnie odpiąłem podpięcie całej lampki, potem zorientowałem się że wtyk nowej lampki LED wchodzi dokładnie w miejsce styku starej żarówki z lampki (żarówka bezcokołowa). Potem już poszło z górki. Straciłem rachubę czasu ale demontaż i montaż zajął mi dobrą godzinę lub dłużej. Efekt? Trochę agrotuning ale w sumie jestem zadowolony. Lampki świecą za jasno i mogło by być w nich mniej diód LED. Mam białe auto z podświetleniem ledowym różnych elementów i oświetlenie to wraz z kolorem dobrze współgrają. Jeżeli dodatkowo LED-y te pomogą z poprawą widoczności przy cofaniu to będę całkiem zadowolony.
Gratuluję zmiany ;)

Pozdrawiam
Rafał
whst
Posty: 11
Rejestracja: 11 sty 2022, 23:55

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: whst »

Czy ktoś ma może foto przed/po lub jest w stanie obiektywnie ocenić jak bardzo zmiana oświetlenia wpływa na widoczność z tylnej kamery w nocy, pomijając wątek "agrotuningu"?
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Liquid »

whst pisze: 15 lut 2022, 12:18 Czy ktoś ma może foto przed/po lub jest w stanie obiektywnie ocenić jak bardzo zmiana oświetlenia wpływa na widoczność z tylnej kamery w nocy, pomijając wątek "agrotuningu"?
Obiektywnie oceniam że nowe oświetlenie LED-owe poprawia jakość oświetlenia. Nie jest to jakaś spektakularna zmiana ale wyraźna, szczególnie w centralnej części.
krgorny
Posty: 147
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: krgorny »

Niektórzy tutaj piszą, że oświetlenie tablic z Tucsona jest za jasne. A czy jest ktoś kto próbował wymiany żarówek na te:
https://www.sklepledowy.pl/pl/p/KIA-Cee ... rowki/4302?

Może też ktoś próbował żarówek kabinowych z tej firmy albo kierunkowskazów?

Niestety nie napisane jest czy te żarówki posiadają homologacje, ale może gdzieś na stronie jest stosowna informacja.
Deepsea
Posty: 187
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Deepsea »

Nie jest napisane, bo nie mają, jak każde inne. Jedyne legalne wyjście to Tuscon. Tym co za jasno, zawsze mogą przyciemnić folią. Mi mimo obaw za jasno nie jest, a jeszcze kamerkę doświetla elegancko.
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Aviator »

Do czego tak naprawdę potrzebna jest ta homologacja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”