Dodatkowy separator odmy olejowej (oil catch can)

forum użytkowników Kia Stinger
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: Dodatkowy separator odmy olejowej (oil catch can)

Post autor: seeya »

Genocider pisze: 13 paź 2021, 21:06 Dzięki za wytłumaczenie!
Nie boisz się o gwarancję?
Ja rozmyślam nad JB4...ale chyba pierwsze dwa lata postaram się pośmigać na seryjnej furze.
A grubsze mody planuje wraz z kończącym się leasingiem (fura potem oczywiście zostaje :mrgreen: )

:lol: :lol: :lol: myślisz, że cokolwiek zyskasz na gwarancji? mi nie uznali uszkodzonego sworznia bo powiedzieli, że felga od środka obtarta. Tak więc większość gwarancji tak odrzucą...
Daniel112
Posty: 73
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:59
model samochodu: Kia stinger prestige line

Re: Dodatkowy separator odmy olejowej (oil catch can)

Post autor: Daniel112 »

No, niestety gwarancja jaką się chwali KIA to jest jakaś pomyłka, wszystko robią aby nie uznać gwarancji, a zwłaszcza jak jedziesz do innego salonu niż salon gdzie zakupiłeś auto.
Obsługa także daje wiele do życzenia.
Pozdrawiam
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: Dodatkowy separator odmy olejowej (oil catch can)

Post autor: seeya »

Daniel112 pisze: 21 mar 2023, 06:16 No, niestety gwarancja jaką się chwali KIA to jest jakaś pomyłka, wszystko robią aby nie uznać gwarancji, a zwłaszcza jak jedziesz do innego salonu niż salon gdzie zakupiłeś auto.
Obsługa także daje wiele do życzenia.
Pozdrawiam
no widzę, że się ze mną zgadzasz. Takie same odczucia :shock:
Novichok
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2023, 20:17
model samochodu: KIA Stinger GT 3.3

Re: Dodatkowy separator odmy olejowej (oil catch can)

Post autor: Novichok »

Dzień dobry,
czy ktoś mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami z zakupem i używaniem oil catch can. Myślę o tym poważnie gdyż od stycznia nasze paliwo będzie miało dwukrotnie większy dodatek bioestrów niż dotychczas (10% zamiast 5%). KIA twierdzi że wszystkie pojazdy ich produkcji dadzą radę (stronka z UK dedykowana do weryfikacji kompatybilności). Oczywiście ten fakt przełoży sie na ilość wilgoci pozostającej w układzie paliwowym, dolotowym i wydechowym i z pewnością na zwiększenie tempa zasyfiania silników. Usunięcie nadmiarowego oleju z dolotu może być istotne.
Z pewnością zacznę czyścić okresowo wtryskiwacze z urządzenia ciśnieniowego, ale dużych ilości nagaru poza wtryskiwaczami nie usunę.
Jaki model montowaliście i czy to faktycznie wyłapuje te opary? Czy macie do polecenia jakieś miejsce do zakupu?
Dzięki za podzielenie się doświadczeniami.
soze
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2023, 10:40
model samochodu: Stinger 3.3

Re: Dodatkowy separator odmy olejowej (oil catch can)

Post autor: soze »

Siema, ja kupiłem stąd: https://burgertuning.com/products/bms-stinger-occ , jedynie co trzeba zrobić przed zamontowaniem to skrócić gumowy wąż (ten co przychodzi w przesyłce razem z separatorem) żeby nie powstawało zagięcie w oryginalnym wężu prowadzącym do skrzyni korbowej/silnika, nie było problemu z cłem.
--
Marcin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”