czas oczekiwania?

forum użytkowników Kia Stinger
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

No i wreszcie jest!
Co prawda odebrany niby dwa tygodnie temu, lecz czekałem na termin w studiu detailingu, gdzie później siedział kilka dni i do tego czasu też niewiele jeździłem. Jedno foto po odbiorze, a reszta w finalnej wersji gdzie zrobiłem:

1. Całe auto w folii PPF - jakby się ktoś zastanawiał jak to na łączeniach wygląda to też dodałem fotę - dzie się dało zawijali folię, ale nie demontowali elementów karoserii. Moim zdaniem jest super.

2. Przyciemnione szyby tył + ściągnięte naklejki/oznaczenia od KIA

3. Przyciemnione światła z tyłu folią - tu moim zdaniem wyszło mega dobrze. Folia jest tylko lekko przydymiona, nie jest to bezczelnie zrobione na czarno, jak czasem można spotkać. Finalnie znacznie lepiej to siedzi w MicroBlue, w słońcu czerwone się bardziej przebija, bez słońca lampa jest ciemniejsza. Jeśli chodzi o samo oświetlenie nie ma żadnej różnicy - nie upośledza to działania świateł.

4. Folia na ekran w środku, impregnacja skóry itp.

5. Ciekawostka - takie ramki pod tablice w sieci za 50zł zamówiłem - moim zdaniem klasa światowa i wygląda to znacznie lepiej niż podstawowe z napisami pod spodem.

Jeśli ktoś z Was się będzie przymierzał do folii mogę polecić miejsce gdzie robiłem - Detail King Bielsko-Biała - ich oferta była bezkonkurencyjna względem jakiejkolwiek innej. Pewnie da się położyć folię lepiej, dokładniej, z zawijaniem wszystkiego, lecz dodatkowy papier jaki trzeba na to wyłożyć chyba nie jest tego warty.
Załączniki
IMG_0537.jpg
IMG_0539.jpg
IMG_0540.JPG
IMG_0537.jpg
axeramm
Posty: 58
Rejestracja: 04 paź 2021, 13:42
model samochodu: Stinger GT MY22
Lokalizacja: Śląsk

Re: czas oczekiwania?

Post autor: axeramm »

ACextreme pisze: 22 wrz 2022, 05:48 1. Całe auto w folii PPF - jakby się ktoś zastanawiał jak to na łączeniach wygląda to też dodałem fotę - dzie się dało zawijali folię, ale nie demontowali elementów karoserii. Moim zdaniem jest super.

5. Ciekawostka - takie ramki pod tablice w sieci za 50zł zamówiłem - moim zdaniem klasa światowa i wygląda to znacznie lepiej niż podstawowe z napisami pod spodem.

Jeśli ktoś z Was się będzie przymierzał do folii mogę polecić miejsce gdzie robiłem - Detail King Bielsko-Biała - ich oferta była bezkonkurencyjna względem jakiejkolwiek innej. Pewnie da się położyć folię lepiej, dokładniej, z zawijaniem wszystkiego, lecz dodatkowy papier jaki trzeba na to wyłożyć chyba nie jest tego warty.
1. Jak u Ciebie wygląda oklejenie wokół "wlotów powietrza" na masce? Możesz zdradzić jaki był koszt oklejenia?
5. Mógłbyś podesłać linka do ramek? :)

A poza tym samochód świetnie się prezentuje, gratuluję wytrwałości :D
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Genocider »

Też chcę namiar na ramki :)
kasztaniak
Posty: 31
Rejestracja: 16 maja 2022, 01:59
model samochodu: Stinger GT

Re: czas oczekiwania?

Post autor: kasztaniak »

Świetnie te ramki wyglądają!
Wydaje mi się że to to
https://altigiri.pl/kategoria-produktu/mono/

znalazłem też tańszą opcję, zwłaszcza jak ktoś ma prime
https://www.amazon.pl/bezramowy-uchwyt- ... 32-5129804

widziałem też rozwiązania z rzepem albo magnesami, wtedy kompletnie nic nie wystaje, ale nie zaufałbym temu przy szybszej jeździe :D
https://www.amazon.pl/rejestracyjnej-Kl ... 32-5129804
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

Tak - te ramki to Altigri jak wyżej.
Przy czymś co kosztuje 50zl nie szukałbym jednak tańszych zamienników - może to samo, kto wie ale nie lubię aż tak kombinować. Mocowanie i jakość tych moich super.

Folia na masce - zrobię foto i dodam - generalnie w tym studiu robili już stingery i kiedyś ściągali atrapy wlotów lecz później doszli do tego ze potrafią wcisnąć folie pod nie bez ściągania - nie ma śladu krawędzi folii przy areałach.
Generalnie problem był z oklejeniem chromów na przodzie zderzaka co się finalnie nie udało choć na lusterka siadło.
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: czas oczekiwania?

Post autor: krgorny »

ACextreme pisze: 23 wrz 2022, 06:16 Tak - te ramki to Altigri jak wyżej.
Przy czymś co kosztuje 50zl nie szukałbym jednak tańszych zamienników - może to samo, kto wie ale nie lubię aż tak kombinować. Mocowanie i jakość tych moich super.

Folia na masce - zrobię foto i dodam - generalnie w tym studiu robili już stingery i kiedyś ściągali atrapy wlotów lecz później doszli do tego ze potrafią wcisnąć folie pod nie bez ściągania - nie ma śladu krawędzi folii przy areałach.
Generalnie problem był z oklejeniem chromów na przodzie zderzaka co się finalnie nie udało choć na lusterka siadło.
A mógłbyś powiedzieć jaka jest żywotność tych folii? Dzwoniłem do studia detalingowego gdzie kładłem ceramike na swoim samochodzie, bo chciałbym właśnie okleić przedni zderzak i zrobić dechroming (ja mam co prawda Ceed, ale usługa ta sama). Przekazali mi, że folia na zderzak to 7 lat trwałości a dechromingu sie nie podejmują, bo te folie są za cienkie i za łatwo się uszkadzają. Jestem ciekaw czy to prawda, bo w internecie bez problemu można znaleźć usługi dechromingu, gdzie to nawet zalecają, bo ochrania chromowane elementy. Co do samej folii bezbarwnej, słyszałem o przypadkach, że wytrzymywały do 10 lat.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

Generalnie folie do dechromingu czy kolorowe, a bezbarwne to dwie inne bajki - te pierwsze są znacznie cieńsze i delikatniejsze, trudniejsze w późniejszym utrzymaniu.

Na folie jest niby 10 lat gwarancji, także od żółknięcia czy pękania. Ja pomyślałem tak - skoro te fabryczne folie przy nadkolach np. Wytrzymują długie lata i nikt nie patrzy na nie przy myciu to dlaczego taka pro-folia do oklejania miałaby nie wytrzymać, a w teorii powinna być dużo lepsza niż te przy nadkolach.
rotterr
Posty: 12
Rejestracja: 04 maja 2022, 22:42
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: rotterr »

O chłopie! Gratuluję! Samochodu i cierpliwości. Chyba rekordzista pod względem czasu czekania. Tak teraz tego Stingera dopieszczasz, że na pewno warto było czekać. :D

Jeśli chodzi o folie na cały samochód. Zmieściłeś się w 20k pln ? :D
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

Dzięki!
Teraz jestem w Bieszczadach - specjalnie pojechałem docierać go na serpentynach 😀

Za 20k bym dwa okleił 🙂
Virulent
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2018, 18:04
model samochodu: SW GTL

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Virulent »

10k za całe auto w folii? Ja za całe auto plus progi wewnątrz oraz przyciemniane szyby zapłaciłem 17k netto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”