czas oczekiwania?

forum użytkowników Kia Stinger
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: czas oczekiwania?

Post autor: seeya »

ryuusenshi pisze: 05 wrz 2022, 18:34
ACextreme pisze: 05 wrz 2022, 16:40 Warto było czekać każdy jeden dzień z tych 14 miesięcy!
Dziś odebrałem - samochód jest idealny 😀
Planujesz obklejać samochód ? Ja się zastanawiam nad całością w folii, ale pewnie z 15k wyjdzie;/
dlaczego czekałeś aż 14 miesięcy? będziesz pisał skargę do kiji? ja napisałem to odpisali zupełnie nie na temat. opóźnienie 3 miesiące.... :|
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

Wszyscy tu wiedzą, że czas oczekiwania to loteria niestety.
Takie czasy - co mi po skargach, mogłem anulować zamówienie w każdej chwili oddali by zaliczkę i pa.
Nie mam żalu - swoje przeczekałem, co zrobić - auto dojechało, a cenę mi zostawili z dnia zamówienia, gdzie dostawa była planowana na grudzień i cena jakby wyprzedaż rocznika... po późniejszych 2-3 podwyżkach gdzie teraz takie nowe wyskakują po 270-280k, to mój prędzej zyska niż straci na wartości :)

Swoją drogą - na razie przejechałem nieco ponad 300km - poprzesuwał mi się termin na detaling więc nie chciałem kusić losu i przez ten tydzień jakieś tam wieczorne jazdki głównie. Dziś oddałem auto na pełne oklejenie PPF + przyciemnienie szyb + przyciemnienie świateł z tyłu - odbieram w poniedziałek/wtorek - wrzucę efekty jak to wyszło i będę docierał jeszcze przez chwilę, wymienię olej i można jeździć.
Kilometr
Posty: 53
Rejestracja: 12 gru 2021, 21:45
model samochodu: Kia Rio

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Kilometr »

Przyciemnianie świateł, genialny pomysł
Kia Rio M 1.0 T-GDI 7-DCT + Most Yellow + AEB + SMT

Zamówienie 27.09.2021
Info o wyprodukowaniu 29.07.2022
13.10.2022 info ze samochód jest w salonie na placu
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: czas oczekiwania?

Post autor: GeRRaD »

genialny.... do przeglądu w SKP ;)
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

Chyba kwestia jak przyciemnisz - przody zostawiam, nie chcę ograniczać skuteczności.
Przykleili mi kawałek przydymionej folii na tylne światła i uważam że super - nie będzie to czarne, żaden bezczelny tuning, ale lekko przydymione - w słońcu nadal wyraźnie widać że odblaski/światła są czerwone, a w słabszym świetle mniej. Wydaje mi się że nie będzie się to odznaczało jako inwencja właściciela, a każdy pomyśli że z takimi wychodzi oryginalnie. Sporo nowych aut, co prawda zwykle z wysokiej półki ma dymione klosze fabrycznie z tyłu.
Lunar GT
Posty: 1139
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Lunar GT »

Przyciemniaj, przynajmniej nie będziesz raził przeciwmgłowymi czy stopem na skrzyżowaniu, a no i będziesz współwinny jak Ci ktoś wjedzie w zadek
i powie że nie widział samochodu bo miał przyciemnione światła.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

Grzebałem trochę w sprawie kolizji - nie jest tak źle. Znam przypadek taki, sprawca właśnie rzucił tym hasłem. Właściciel samochodu przy policji ściągnął folię, zrobił zdjęcia, załatwił taki sam samochód, położył folię, zrobił dokumentację, że odblaski są widoczne pod światłe, światła super widoczne, skompletował, wysłał do dokumentacji i tyle. Nawet na biegłym się nie skończyło, choć trochę przepychanki było w papierach.
Virulent
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2018, 18:04
model samochodu: SW GTL

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Virulent »

Ja zamawiałem auto w połowie lipca z dostępnych w systemie (zamówione przez Kia Polska) pod koniec sierpnia anulowali zamówienie z informacją że auto nie zostanie wyprodukowane. Dealer dostał info że w tym roku kończy się produkcja, więc raczej auta do marca powinny przypłynąć do Polski.

A w moim przypadku skończyło się na wyborze samochodu dostępnego z tych co płynęły do Polski i miały trafić jako demo. Auto dziś trafiło na oklejanie i czeka jeszcze na rejestrację, odbiór w przyszłym tygodniu
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Kemp »

Virulent pisze: 19 wrz 2022, 14:52 Ja zamawiałem auto w połowie lipca z dostępnych w systemie (zamówione przez Kia Polska) pod koniec sierpnia anulowali zamówienie z informacją że auto nie zostanie wyprodukowane. Dealer dostał info że w tym roku kończy się produkcja, więc raczej auta do marca powinny przypłynąć do Polski.

A w moim przypadku skończyło się na wyborze samochodu dostępnego z tych co płynęły do Polski i miały trafić jako demo. Auto dziś trafiło na oklejanie i czeka jeszcze na rejestrację, odbiór w przyszłym tygodniu
Do 5.07 były możliwe ostatnie zamówienia to i tak nieźle, ze jeszcze w połowie lipca mogłeś zamówić.
Dobrze, ze finalnie się udało. A jak cenowo?
Virulent
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2018, 18:04
model samochodu: SW GTL

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Virulent »

Do 5 lipca można było zamawiać dowolną konfigurację. Kia Polska zamówiła około 40-50 Stingerów w różnych konfiguracjach i z tych aut jeszcze na koniec lipca/początek sierpnia można było wybierać. Pech chciał że ten co wybrałem to mi anulowali. Cenowo przy zamówieniu auta dostałem rabat 4% i tak samo było z autem docelowym. Więc różnica w cenie była tylko o szyberdach bo pierwotnie go zamówiłem (taka była konfiguracja zrobiona) a finalnie go nie mam. Zmianie uległ jeszcze kolor auta bo nie było już chroma Red ze skórą nappa z tych co były wolne i wyprodukowane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”