Zakup ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
Robberto
Posty: 32
Rejestracja: 28 wrz 2021, 22:17
model samochodu: Proceed GT

Zakup ProCeed

Post autor: Robberto »

Jeszcze oficjalnie nie witam sie ale raczej wybór już jest, bede przesiadał się z 3 litrowego diesla o takiej samej mocy jednak klasa nieco wyzej i do konca nie jestem przekonany, jutro jade ogladac te sztuke https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 9-216-5491 a przesiadka będzie z Audi A6 C7 i mam pewne obawy co do komfortu bo wyposazenie w Kia jest wyzsze jednak w Audi przy 3 tys obrotow jade ponad 200 a tutaj juz chyba tak nie bedzie...
vladi
Posty: 71
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Zakup ProCeed

Post autor: vladi »

no nie będzie :) przy 3k obrotów na 7 biegu GTka mam 148km

Z powodu komfortu będziesz cierpiał, natomiast frajda z jazdy jest znacznie lepsza.

Ja się przesiadłem z Citroena C5 z Hydroaktywnym zawieszeniem (mięciutko, wygodniutko, jak na łóżku wodnym, komfort ciężko porównać do czegokolwiek) ale nie żałuję.
Robberto
Posty: 32
Rejestracja: 28 wrz 2021, 22:17
model samochodu: Proceed GT

Re: Zakup ProCeed

Post autor: Robberto »

klamka zapadła, czekam na odbior, kupiłem tegorocznego przedlifta
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Zakup ProCeed

Post autor: omar77 »

Pytanie z innej beczki. Mam prosiaka 1.5 T-GDI manual GT-LINE my22. Wydaje mi sie ze po lifcie zniknęły czujniki TPMS a jest tylko pomiar pośredni. W przedlifcie wyświetlał wartość ciśnienia na wyświetlaczu W polifcie jest tylko przycisk do zatwierdzania ciśnienia na desce rozdzielczej. Ktoś ma wiedzę na ten temat. Najlepsze że kupiłem na zime felgi i opony a konsultant dobrał mi też do tego czujniki po vinie. Zaczynam jednak się przekonywać że GT-LINE po lifcie żadnych czujników nie posiada xD
Robberto
Posty: 32
Rejestracja: 28 wrz 2021, 22:17
model samochodu: Proceed GT

Re: Zakup ProCeed

Post autor: Robberto »

nie wiem jak to rozwiazala Kia ale w moim obecnym aucie cisnienie zczytywane jest z czujnikow ABS, jesli po napompowaniu koł zatwierdzasz przyciskiem to pewnie tak to wyglada, tzn komputer ABSu czyta obroty kazdego kola i jesli jest roznica w cisnieniu, tym samym jest inny obwod kola oznacza to zmniejszenie cisnienia, np w audi pokazuje ubytek cisnienia przy 0,1 bar
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Zakup ProCeed

Post autor: omar77 »

No właśnie a przy tej metodzie czujnik nie jest potrzebny.

EDIT:
Sprawa wyjasniona - proceed gtline po lifcie nie posiada czujników TPMS
goldenguti
Posty: 102
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Zakup ProCeed

Post autor: goldenguti »

To w jaki sposób mi wyświetla aktualne ciśnienie na wyświetlaczu w każdym kole? ;) Gt line polift, mogę zdjęcie podrzucić jak trzeba :)
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Zakup ProCeed

Post autor: omar77 »

Jak się z tobą skontaktować? Masz fb?
Nie mam w takim razie pojęcia od czego zależy kto ma a kto nie.. Myślałem że GT ma a GT-LIne nie ale jak ty masz a ja nie w takich samych autach to juz dziwne :D
goldenguti
Posty: 102
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Zakup ProCeed

Post autor: goldenguti »

omar77 pisze: 06 paź 2021, 21:39 Jak się z tobą skontaktować? Masz fb?
Nie mam w takim razie pojęcia od czego zależy kto ma a kto nie.. Myślałem że GT ma a GT-LIne nie ale jak ty masz a ja nie w takich samych autach to juz dziwne :D
Obrazek
W wyposażeniu nazywa się to "pomiar ciśnienia w oponach" także nie jest jednoznacznie powiedziane, że to TPMS natomiast muszę ruszyć żeby pokazywał wskazania (i zmieniają się na bieżąco jak opona się nagrzeje itd)

Natomiast muszę sprostować, reflektory nie są skrętne niestety, miałem takie złudzenie jeżdżąc :D
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Zakup ProCeed

Post autor: omar77 »

ja na bank tego nie mam, możesz jeszcze pokazać jak wyglądają u ciebie te przyciski po lewej stronie kierownicy? Tam gdzie masz podnoszenie i opuszczanie świateł, jasność wyświetlacza itp?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”