Opcje finansowania ....

forum użytkowników modelu Sorento
novada
Posty: 23
Rejestracja: 06 gru 2021, 14:03
model samochodu: Sorento IV

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: novada »

Polecam zwykły kredyt gotówkowy w Twoim banku. Ja liczyłem w ING i sporo korzystniejszy niż dawała Kia. Po wysłaniu im wyliczeń znacznie obniżyli swój zysk i zostałem w Kia + BNP. Z perspektywy czasu nie zrobiłbym drugi raz tego błędu. 3 razy musiałem jeździć z umową kredytową (sprzedawca zimny jak woda w Bałtyku), pokazywać ile zarabiam itp. W ING nikogo nic nie interesuje, wszystko online i kase masz tego samego dnia na koncie.
lab
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2022, 15:37

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: lab »

tak też sprawdzałem w ing i przy założeniu 1600000 wyszło mi orientacyjnie 360000 odsetek przy 5 latach, bez żadnych prowizji z możliwością spłaty wcześniej. Mimo wszystko w Poznaniu nie odwiedzę drugi raz salonu na wylotówce w kierunku Komornik, brak informacji nt aktualnej oferty finansowania i odczucie jakbym był tam niechciany zrobiło swoje.

Dobrze że nie spieszy mi się z autem i mogę sobie na nie czekać tylko czy jak złoże zamówienie w okolicach marca kwietnia to czy nie dostane auta w styczniu i nie będę rocznikowo w plecy.
arbakul
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2022, 14:40
model samochodu: KIA CEED 2016

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: arbakul »

lab pisze: 11 lut 2022, 14:35 Dobrze że nie spieszy mi się z autem i mogę sobie na nie czekać tylko czy jak złoże zamówienie w okolicach marca kwietnia to czy nie dostane auta w styczniu i nie będę rocznikowo w plecy.
Z tego co się orientuję, to auta produkowane już od połowy 2021 były rocznikowym modelem 2022. Zakładam, że taka sytuacja i w tym roku może nastąpić.
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: kamilpdk »

rocznik modelowy był 2022 ale rok produkcji 2021 . także jeśli odbiór w styczniu 2023 to samochód będzie miał rok produkcji 2022. ale też się nie ma co martwić bo niedługo na pewno cenniki w górę znów wiec auto tak nie straci na wartości szybko :D
bocianll
Posty: 44
Rejestracja: 29 paź 2021, 10:30

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: bocianll »

@kamilpdk W chwili gdy pisałeś te słowa cennik zmienił się na +5000 zł :)
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: inquis »

lab pisze: 11 lut 2022, 14:35
Dobrze że nie spieszy mi się z autem i mogę sobie na nie czekać tylko czy jak złoże zamówienie w okolicach marca kwietnia to czy nie dostane auta w styczniu i nie będę rocznikowo w plecy.
Jak złożysz zamówienie w kwietniu, to możesz być w plecy, bo się znów zmieni cena; ale po dzisiejszej podwyżce miesiąc raczej masz na zastanowienie 8-)
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: kamilpdk »

no to nieźle. wykrakałem :lol: dobrze ze zamówiłem 26 stycznia :D a co do finansowania to kredyt 50/50 wygląda następująco. minimum 50% wpłaty własnej ( można więcej wiec wtedy mniej nalicza odsetek w 2 racie ) oprocentowanie jest 7.66% edit : 2 rata płatności 12 + 3 miesiące czyli po 15 od wpłaty pierwszej raty
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: inquis »

kamilpdk pisze: 11 lut 2022, 18:39 no to nieźle. wykrakałem :lol: dobrze ze zamówiłem 26 stycznia :D a co do finansowania to kredyt 50/50 wygląda następująco. minimum 50% wpłaty własnej ( można więcej wiec wtedy mniej nalicza odsetek w 2 racie ) oprocentowanie jest 7.66% edit : 2 rata płatności 12 + 3 miesiące czyli po 15 od wpłaty pierwszej raty
Czyli biorąc 100 tys. na drugą ratę spłacam 107660? :roll: I też chcą do tego zaświadczenia wszelkie o dochodach, zarobkach, cnotliwości, uczestniczeniu we mszy św. etc?
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: kamilpdk »

dokladnie tak . o papiery jeszcze nie pytałem vo termin odbioru luty 2023 . wiec mam spokojnie czas do wakacji 2023 :D . wg mnie najkorzystniejsza oferta jeśli ktoś ma a nie chce wydawać od razu całej kwoty . ale myślę że będzie mniej papierów niz przy zalatwianu leasingu . ale kto wie :?:
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: kamilpdk »

czekaj czekaj. patrze jeszcze raz w te oferty i w jednym salonie mam 7.66% a w drugim salonie ( w tym co zamówiłem) 6,47 % . obie symulacje w kredycie 50/50
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”