KIASZROT

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
fishhunter
Posty: 39
Rejestracja: 23 wrz 2021, 20:05
model samochodu: stonic

Re: KIASZROT

Post autor: fishhunter »

Marek3003

Witam. Niczego nie zrobili 8 miesięcy czekania i nic. Skargi pisemne do kia Polska nic nie dały. Kilkanaście wizyt w ASO - diagnoza 0. Kupiłeś to się martw. Karta gwarancyjna kia trochę twarda chyba nie da się jej użyć w toalecie.
Obecnie jestem w fazie sprawy Sądowej z powództwa cywilnego i sprawy o odszkodowanie u Rzecznika praw konsumenta w Warszawie. Niestety walka z wielkim koncernem nie jest łatwa i trochę potrwa!

Pozdrawiam Serdecznie


Moich ulubieńców proszę o wstrzymanie. Jak nie to polecam węgiel aktywny!
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: KIASZROT

Post autor: Blues Brothers »

Marek3003 pisze: 31 mar 2022, 03:37 Teraz mam poważniejszy problem, auto od wczoraj zostawione w Aso. Jestem oczywiście bez zastępczego bo to nie naprawa a …diagnoza bo dojechałem do serwisu sam, bez lawety😀 Przebieg 15 704 km.
Takie czasy nastały, że dealer ASO nie chce brać odpowiedzialności za KIA Polska, dlatego trzeba korzystać z praw nabytych w asisstance od ubezpieczyciela lub zamiennie Kia Polska. Wyjeżdżasz za bramę i wołasz pomoc assistance, tam masz auto zastępcze z urzędu.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: KIASZROT

Post autor: Marek3003 »

No to teraz trochę lepszych wieści. Mój problem to co 6-8 odpalenie bardzo długo kręcił. Tu na forum ktoś mądry orzekł, że to wtryski. Oczywiście nie byłem z tego zadowolony. Sprawdziłem w Aso w Gdańsku, Sopocie i Bydgoszczy oraz w Starogardzie. W Starogardzie trochę wjechałem im na ambicje i zasugerowałem, że jestem umiarkowanie zadowolony z zakupu i jakby ktoś się trafił to odstąpię leasing choć podatkowo to mało opłacalne. No za błędy trzeba płacić. W Starogardzie więc od razu po moich sugestiach orzekli, że sprawdzą wtryski. Ale szczery był gość z Bydgoszczy. Proszę Pana ja wiem że to pewnie wtryski ale my najpierw wymienimy świece potem cewki i w ostateczności jak Pan przyjedzie po raz 3 to sprawdzimy wtryski. Także jak ma Pan Aso gdzie chca Panu od razu sprawdzić wtryski to niech się Pan ich trzyma. Dziś diagnoza 2 wtryski uszkodzone. Po zgaszeniu leją paliwo. Dlatego po jakimś czasie dwa cylindry są zalane i długo kręci by uruchomić. Wtryski zamówione na sobotę, odbiór Proceeda w poniedziałek lub wtorek. Także jakby ktoś chciał to odstąpię …tyle że mój to golas. Ale może będzie sprawny i z gwarancją!
fishhunter
Posty: 39
Rejestracja: 23 wrz 2021, 20:05
model samochodu: stonic

Re: KIASZROT

Post autor: fishhunter »

Witam! Oby Ci się powiodło i samochód spełniał pokładane nadzieje. Jeździłem tym modelem to piękny samochód.
pozdrawiam serdecznie
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: KIASZROT

Post autor: Marek3003 »

Dzięki jak odbiorę to skomentuje. Fajnie to brzmi człowiek kupuje nowy samochód z gwarancja i liczy …. oby mi się powiodło i był sprawny. 😂 Tylko i aż sprawny,
fishhunter
Posty: 39
Rejestracja: 23 wrz 2021, 20:05
model samochodu: stonic

Re: KIASZROT

Post autor: fishhunter »

Dokładnie Marek! Nówka z Korei Południowej a części z Północnej. Byle tylko się nachapać. Wierzyć się nie chce auto za niezła kasę i taki bubel. Globalizacja korea ich mać! Trzymam kciuki. Pozdrawiam!
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: KIASZROT

Post autor: Blues Brothers »

Marek3003 pisze: 31 mar 2022, 22:34 Dzięki jak odbiorę to skomentuje. Fajnie to brzmi człowiek kupuje nowy samochód z gwarancja i liczy …. oby mi się powiodło i był sprawny. 😂 Tylko i aż sprawny,
Gwarancja nie gwarantuje bezusterkowości, tylko darmową naprawę gdy wystąpią. Szkoda tylko, że w większości przypadków , trzeba to wydzierać siłą z ASO.
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: KIASZROT

Post autor: Sid »

Co do tematu posta, to nie mogę się z nim zgodzić. Mam Kijankę, przejechałem już ponad 20000 kolometrów i auto jeździ bez problemu. Nie można od razu pisać, że Kia to badziew, bo komuś się auto popsuło. Kilka przypadków to nie reguła. W każdej firmie zdarzają się awarie. Wystarczy porównać ilość akcji naprawczych producentów aut. Znam kilku znajomych, którzy jeżdżą bezawaryjnie Kią lub Hyundaiem. I mam też znajomych, którzy mają mniejsze lub większe problemy z autami innych marek. Kia nie jest badziewiem, zawodzą jedynie ludzie w serwisach. Ale nie tylko w Kii :D.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: KIASZROT

Post autor: Marek3003 »

fishhunter pisze: 01 kwie 2022, 14:08 A miało być tak pięknie, A myslałem że z hemoroidami ciężko się siedzi!
Bez hemoroidów jeszcze gorzej. Po kilku miesiącach użytkowania zaczął mi stukać i ruszać się fotel kierowcy. Zmiana pasa ruchu, rondo, hamowanie. Aso sprawdziło mocowania- są w porządku. Jest akcja serwisowa ale dotyczy foteli elektrycznych a mój jest z manualną regulacją wiec zestaw pokładem mi się nie należy 😀. Zreszta Kia słynie z podkładek …pod fotel pod klapę pod podłokietnik pod klapkę wlewu bo odstaje ….Warszawa na skargę mi odpisała …to nie wada a cecha i nie podlega wiec gwarancji. Gwarancji podlegają wady ukryte i wady montażowe. A bujający się fotel to cecha tego modelu bo mocowania są dokręcone. No i taka to gwarancja. Znalazłem inne Aso gdzie wymontowali fotel i go poskrecali od początku ale pewnie już się coś wyrobiło bo cały czas stuka. No na Allegro na razie nie ma foteli bez elektryki😀 I aby było jasne ja się nie żale, opisuje tylko fakt jak działa ta firma. Acha należy mi się wymiana czerwonej listwy ale po co, jak akurat tylko w tym miejscu nie mam odprysków i lakier nie schodzi🤣
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2022, 23:14 przez Marek3003, łącznie zmieniany 2 razy.
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: KIASZROT

Post autor: marsen »

fishhunter pisze: 01 kwie 2022, 14:08 A miało być tak pięknie, A myslałem że z hemoroidami ciężko się siedzi!
Ktoś napisał niedawno prostymi słowami, które zrozumiałby przedszkolak, że ucieka wątek tego tematu. Ja zrozumiałem ten przekaz ale powyższym wpisem pokazałeś, że lekceważysz uczestników tego forum... Tym wpisem udowodniłeś ponadto wszystkim, że opisujesz wyimaginowany problem ponieważ Twoim prawdziwym celem jest hejt na KIA. I to nie tylko na tym forum, jak mi pisało kilka osób. Dlatego obrażasz, krytykujesz i "walczysz" z każdym, kto zareaguje nawet(!) neutralnie. Słuchy chodzą, że pracujesz w siostrzanej firmie więc patrząc na wyniki sprzedaży łatwo zrozumieć Twoja frustrację:

Marka, Liczba rejestracji w marcu 2022, zmiana rok do roku
1. Toyota, 1802, -27 proc.
2. Kia, 1184, 29,5 proc.
3. Skoda, 1072, -49 proc.
4. Mercedes, 844, 13,6 proc.
5. Volkswagen, 829, -27 proc.
6. Hyundai, 740, 3,6 proc.

Każdy, kto prześledziłby Twoje wpisy tutaj zauważyłby, że jedziesz jak po bandzie w obrażaniu, ubliżaniu, krytykowaniu,.... Poza tym występują między nimi mega wielkie niezgodności i ogólnie każdą radę kogokolwiek krytykujesz. O tym, że odróżniasz się od innych, którzy szukają tu porady, świadczą przykłady Twoich wypowiedzi:
"Do kilku osób mój post trafił i kupili samochody innych marek i jest ok!"
"g..no mi po waszej gwarancji. Nigdy nie miałem kłopotów z samochodami innych marek. KIA TO DNO. bez wyrazów szacunku. Kto chce kupić ostrzegam tylko to gówno."
"Nie odpisuj to Cię przerasta. Jesteś mało skomplikowany."
"nie zaśmiecaj moich postów. Z góry dziękuję choć wiem, że będziesz nadal trollował."
"DOPISZ JESZCZE I CH...J WIE CO JESZCZE!"
"Powinieneś reklamować kremy do od bytu."
"Rzecznik [konsumenta] już dawno o tym wie | W tym temacie prowadzone są postępowania administracyjne i cywilne | jestem w fazie sprawy Sądowej --- --- to co w końcu???

Ps. Dlaczego tak często nawiązujesz do TEJ części ciała ludzkiego? :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”