Ceed GT

forum użytkowników modelu Ceed
Dzonu
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2020, 16:43
model samochodu: CEED 3 1.4 t-gdi dct

Re: Ceed GT

Post autor: Dzonu »

Nie mam Ceeda GT, a zwykłego HB, ale propo hamulców i dźwięków przez nie wydawanych to po wymianie kompletu klocków i tarcz wszelkie szuranie, chrupanie, stukanie, haczenie, piszczenie itd. ustało :roll:
emeriks
Posty: 14
Rejestracja: 17 lis 2021, 14:39
model samochodu: ceed gt

Re: Ceed GT

Post autor: emeriks »

Hej,

od jakiegoś czasu zauważyłem, że w momencie kiedy chcę zdecydowanie przyspieszyć, powiedzmy od 120km/h, to słuchać jakiś dziwny dźwięk. Tak, jakby coś 'klekotało' albo rezonowało :?: Dzieje się tak tylko w trybie SPORT, kiedy zaczynam gwałtownie przyspieszać, silnik zrzuci bieg np. z 6 na 4 lub 7 na 5, wchodzi ten dźwięk i tak go słychać do 6K obrotów. Dalej nie ciągnąłem bo to już prędkości ~200km/h :lol: . W trybie COMFORT nic takiego się nie dzieje. Zastanawiam się czy to może być od tego bulbulatora czy to rezonuje wydech? Trudno wybadać z której strony ten dźwięk wychodzi dokładnie (czy od przodu czy od tyłu). Spotkał się ktoś z czymś podobnym?
Z góry dzięki za sugestie.
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Ceed GT

Post autor: saron22 »

Odłącz bulbulator i ponownie zrób test. Bedziesz wiedział czy to z bulbulatora czy nie.
emeriks
Posty: 14
Rejestracja: 17 lis 2021, 14:39
model samochodu: ceed gt

Re: Ceed GT

Post autor: emeriks »

saron22 pisze: 24 sty 2023, 10:36 Odłącz bulbulator i ponownie zrób test. Bedziesz wiedział czy to z bulbulatora czy nie.
okazało się, że w rezonans wpadała obudowa (osłona) czujników przy lusterku wstecznym :lol:
emeriks
Posty: 14
Rejestracja: 17 lis 2021, 14:39
model samochodu: ceed gt

Re: Ceed GT

Post autor: emeriks »

Cześć wszystkim,

chciałem się dowiedzieć, jak dbacie o skórę w swoich GT? W szczególności o skórę kierownicy i jej odtłuszczenie. U mnie przy 30kkm górna część prosi się już o czyszczenie i zastanawiam się, jakie zestawy do takiego czyszczenia i konserwacji polecacie.

Z góry dzięki za sugestie i porady :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”