Gdzie można kupić lakier zaprawkowy do Ceeda III?

forum użytkowników modelu Ceed
gzyms
Posty: 85
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Gdzie można kupić lakier zaprawkowy do Ceeda III?

Post autor: gzyms »

Może te 10 min na kolor to mało? Utwardzanie pewnie trwa dłużej.
Kia Ciyapostrofd
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Gdzie można kupić lakier zaprawkowy do Ceeda III?

Post autor: MarRa »

Tak, tu był błąd. Nie należało trzymać się instrukcji. Zostawiłem na kilka godzin i problemu nie ma :D
wilhelmhell
Posty: 32
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:20
model samochodu: Proceed

Re: Gdzie można kupić lakier zaprawkowy do Ceeda III?

Post autor: wilhelmhell »

MarRa pisze: 07 paź 2022, 19:12 Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie popełniam błąd przy zamalowaniu rysy lakierem zaprawkowym ?


Rysa jest niewielka - 2 cm, stosunkowo płytka (ale do blachy, która nie jest uszkodzona) i wąska - jak ślad po długopisie.

Zgodnie z instrukcją na oryginalnym zestawie zaprawkowym:
1. myję rysę (benzyną ekstrakcyjną),

2. maluję rysę lakierem w kolorze nadwozia i czekam 10 min,
(jest całkiem fajnie)

3. zwilżam delikatnie pomalowane miejsce (nasączoną gąbką która jest na zakrętce),
(jest już trochę gorzej - powierzchnia się marszczy, ale nic poza tym)

4. maluję rysę lakierem bezbarwnym z drugiej tubki, czekam 20 minut i......,
(jest fatalnie)

Efekt jest taki, że po 20 minutach kolorowa farba zaprawkowa jakby się "ścinała" - pęka wszystko pod lakierem bezbarwnym.
Witam,

Mogę poprosić o doprecyzowanie? Zamiast 10 min czekałeś kilka godzin ale po wykonaniu punktu 2 czy 3?

Pozdrawiam
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Gdzie można kupić lakier zaprawkowy do Ceeda III?

Post autor: MarRa »

Czekałem między 2 a 3. Tzn. pomalowałem kolorem, poczekałem dłużej aż wyschnie , dopiero potem zwilżyłem i nałożyłem bezbarwny. Trzyma się do dziś i nic nie wskazuje, żeby miało być źle.
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Gdzie można kupić lakier zaprawkowy do Ceeda III?

Post autor: kemotl »

MarRa pisze: 07 paź 2022, 19:12 Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie popełniam błąd przy zamalowaniu rysy lakierem zaprawkowym ?


Rysa jest niewielka - 2 cm, stosunkowo płytka (ale do blachy, która nie jest uszkodzona) i wąska - jak ślad po długopisie.


2. maluję rysę lakierem w kolorze nadwozia i czekam 10 min,
(jest całkiem fajnie)

3. zwilżam delikatnie pomalowane miejsce (nasączoną gąbką która jest na zakrętce),
(jest już trochę gorzej - powierzchnia się marszczy, ale nic poza tym)


Efekt jest taki, że po 20 minutach kolorowa farba zaprawkowa jakby się "ścinała" - pęka wszystko pod lakierem bezbarwnym.
Jaki masz kolor? W każdym razie tej gąbki użyłem raz i nigdy więcej.Ogólnie ten lakier z ASO jest całkiem fajny ale tylko sama baza. Proponuje ci wziąć wykałaczkę i nakładać wykałaczka (sam lakier). Da to efekt że rysy nie będzie widać, coś tam zabezpieczy lakier.

Ten bezbarwny zabezpiecza skutecznie ale ma dziwna konsystencję. Pocieszę cię ze możesz ćwiczyć do skutku bo obydwa zmywają się benzyną ekstrakcyjną.

Ogólnie jeździłem z odpryskami na masce do gołej blachy całą zimę i wiosnę i brak śladu jakiejkolwiek rdzy.
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Gdzie można kupić lakier zaprawkowy do Ceeda III?

Post autor: MarRa »

Dzięki za podpowiedź.
Zamalowałem jesienią - jak wyżej pisałem - udało się gdy poczekałem aż podkład wyschnie. Bezbarwny faktycznie ma dziwną białą, mętną konsystencję podczas wysychania , ale już po wyschnięciu jest jak dla mnie odpowiednio przejrzysty i kryjący.
Motywu z benzyną nie próbowałem na suchym lakierze, ale zaprawka dobrze trzyma się od jesieni. Sól drogowa i myjka ciśnieniowa jej w każdym razie nie zaszkodziła.

Mój kolor już "wyszedł". Był krótko dostępny w ofercie, chyba się nie przyjął, bo rzadko go widuję na innych ceedach MY22. To Machined Bronze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”