Niro na oponach 16 cali ma prześwit 163 mm, to wystarczy do pokonywania krawężników?

forum użytkowników Kia Niro
fdemaire
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2021, 08:14
model samochodu: KIA NIRO HEV zakupiony z Niemiec , wersja spirit, odpowiednik XL

Niro na oponach 16 cali ma prześwit 163 mm, to wystarczy do pokonywania krawężników?

Post autor: fdemaire »

Witam serdecznie wszystkich,
Wiem o tym ze Niro na oponach 16 cali ma prześwit 163mm, to wystarczy do pokonywania krawężników ?
A na oponach 18 calowych ile będę miał prześwitu ? 225/45/R18

Dziękuję z gory za odpowiedz bo szukałem trochę na necie ale jakoś bez rezultatu...

Pozdrawiam NIROWCOW
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: przeswit Kia Niro 2017

Post autor: Orin »

Do pokonywania krawężników spokojnie wystarczy.
fdemaire
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2021, 08:14
model samochodu: KIA NIRO HEV zakupiony z Niemiec , wersja spirit, odpowiednik XL

Re: przeswit Kia Niro 2017

Post autor: fdemaire »

dzięki Orin ;)
fdemaire
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2021, 08:14
model samochodu: KIA NIRO HEV zakupiony z Niemiec , wersja spirit, odpowiednik XL

Re: przeswit Kia Niro 2017

Post autor: fdemaire »

Orin pisze: 15 wrz 2021, 08:31 Do pokonywania krawężników spokojnie wystarczy.
Witam wszystkich,
U mnie krawężniki są wyjątkowo wysokie, i za każdym razem jak parkuje to jest ocieranie o nie...

Jak można zwiększyć prześwit w moim NIro z końca 2017 ?
Czy ktoś już to robił ?

Dajcie znać...
leszczu
Posty: 10
Rejestracja: 07 lut 2022, 17:54
model samochodu: Kia Picanto

Re: Niro na oponach 16 cali ma prześwit 163 mm, to wystarczy do pokonywania krawężników?

Post autor: leszczu »

Zmieniając średnicę felg z 16 na 18 cali (czy na jakiekolwiek inne) tak się dobiera opony, aby ostateczna średnica całego koła pozostała taka sama. Dopuszczalna jest różnica bodajże 1,5%. W przypadku Niro, prześwit przy 16 i 18 może się różnić dosłownie milimetrem.

Pamiętaj, że samochód jest homologowany na konkretne rozmiary felg/opon (wpisane w świadectwie homologacji) i zastosowanie innego rozmiaru ma poważne konsekwencje. Dla nas najważniejsze, że ubezpieczyciel odmówi Ci wypłaty odszkodowania z AC gdy szkoda nastąpi na złych kołach - znam osobę, która miała taki przypadek.

Inna sprawa, że zmieniając średnicę kół prędkościomierz pokazuje fałszywe dane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”