Kia Sorento IV - 20calowe felgi

forum użytkowników modelu Sorento
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia Sorento IV - 20calowe felgi

Post autor: Bugaloo »

Jest homologacja (albo nie ma) i koniec dyskusji, ani producent ani ubezpieczyciel nie będą rozmawiać. Nie do mnie pytania o zasadność tych działań i zapisów, nie ja je wymyśliłem. O co chodzi, raczej wiadomo.
Co do zdarzenia, to był albo Allianz albo Warta bo tam mieliśmy wtedy polisy. Najechanie na tył pojazdu. Poszkodowanego "połatano" za tysiaka z kawałkiem, u kolegi wyszło trochę więcej (308SW wjechało w Berlingo).
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kia Sorento IV - 20calowe felgi

Post autor: kon »

Bardzo interesujące.
Bo katalog wyłączeń/regresu w przypadku OC jest dość wąski, zamknięty i określony ustawą. I żaden z przypadków nijak nie pasuje mi do tej sytuacji. Nawet sam brak badania technicznego nie oznacza wprost prawa do regresu. A jak zrozumiałem, kolega musiał z własnej kieszeni pokryć szkody w cudzym pojeździe.
Może kolega nie powiedział całej prawdy....
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia Sorento IV - 20calowe felgi

Post autor: Bugaloo »

Możliwe, wiem że płacił sam, a z ubezpieczalnią i rzeczoznawcą była wymiana pism. Każda sytuacja to indywidualny przypadek, może być różnie. Sam miałem stłuczkę w zimie na letnich oponach i problemów z odszkodowaniem nie było żadnych.
HoGo
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2022, 21:35
model samochodu: Ford Kuga

Re: Kia Sorento IV - 20calowe felgi

Post autor: HoGo »

Odgrzewam temat.
Po kosultacjach z serwisem KIA, kilkoma doradcami ubezpieczeniowymi i lekturze tego artykułu:
https://www.autocentrum.pl/publikacje/p ... na-zmiane/
planuję zmianę w moim HEV fabrycznych 19" na 20". I bylbym już zdecydowany gdyby nie to że pasująca opona to 255/45 R20.
Trochę obawiam się tej wysokości 45. Ktoś jest w stanie się wypowiedzieć jak się na czymś takim jeździ?
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia Sorento IV - 20calowe felgi

Post autor: radzique »

Jeździłem na 20" na jeździe próbnej 2.2 diesel.
Dla mnie był wyraźny spadek komfortu na dziurawej drodze w stosunku do 19" w HEV. Zawieszenie generalnie jest bardziej twarde niż miękkie w Sorento. Nie zamieniłbym na 20" pomimo lepszego wyglądu, ale priorytety każdy może mieć inne ;)
HoGo
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2022, 21:35
model samochodu: Ford Kuga

Re: Kia Sorento IV - 20calowe felgi

Post autor: HoGo »

radzique pisze: 16 maja 2022, 14:40 Jeździłem na 20" na jeździe próbnej 2.2 diesel.
Dla mnie był wyraźny spadek komfortu na dziurawej drodze w stosunku do 19" w HEV. Zawieszenie generalnie jest bardziej twarde niż miękkie w Sorento. Nie zamieniłbym na 20" pomimo lepszego wyglądu, ale priorytety każdy może mieć inne ;)
Dzięki, cenne doświadczenie :)
HoGo
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2022, 21:35
model samochodu: Ford Kuga

Re: Kia Sorento IV - 20calowe felgi

Post autor: HoGo »

Po wielu przemyśleniach zdecydowałem się zalożyć felgi 20" do HEVa. W moim przypadku wybór padł na Dezent TA Dark. Różnica w komforcie jazdy jest, ale jak dla mnie niewielka. Jeśli kiedykolwiek napotkam na jakikolwiek problem związany z posiadaniem felg 20" na HEV to postaram się tutaj napisać.

Pozdrawiam
HoGo

Obrazek
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia Sorento IV - 20calowe felgi

Post autor: radzique »

Bardzo dobrze wygląda ;)
TomekW
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2022, 07:56
model samochodu: Kia Sorento

Re: Kia Sorento IV - 20calowe felgi

Post autor: TomekW »

HoGo pisze: 16 maja 2022, 14:58
radzique pisze: 16 maja 2022, 14:40 Jeździłem na 20" na jeździe próbnej 2.2 diesel.
Dla mnie był wyraźny spadek komfortu na dziurawej drodze w stosunku do 19" w HEV. Zawieszenie generalnie jest bardziej twarde niż miękkie w Sorento. Nie zamieniłbym na 20" pomimo lepszego wyglądu, ale priorytety każdy może mieć inne ;)
Dzięki, cenne doświadczenie :)
Gdybyś miał fabryczne koła 19" na zbyciu to byłbym zainteresowany...
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Kia Sorento IV - 20calowe felgi

Post autor: raku »

Te szlifowane 20-tki wyglądają naprawdę super :)

Akurat mam podobne felgi i podobne zdjęcie to wrzucę dla kontrastu. Tu moje 19-tki bez szlifowania (na sezon zimowy):
IMG_20211126_212426.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”