Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Tojaartek
Posty: 122
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Tojaartek »

Dla zainteresowanych oponami całorocznymi. Polecam się przyjrzeć najnowszym oponom pirelli. Dobra cena i bdb w testach. Była najcichsza w teście.Z Końcowym wynikiem na podium.
Krzysztof 60
Posty: 12
Rejestracja: 12 lis 2021, 18:47
model samochodu: KIA X-CEED XL 1.6 T-GDI 150KW 7 DTC 2021

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Krzysztof 60 »

Co sądzę?
Mam Nokiany Seasonproof 235/45 R18 98 W XL, założone w październiku 2021. Ciche. Poza tym bez uwag.
To już trzeci samochód na całorocznych. Był Goodyear, Fulda z teraz te.
Już zapomniałem jak to jest zmieniać opony przy zmianie sezonu ale przyznaję jeżdżę głównie po mieście (szybciej też bo mam S8 niedaleko), dłuższe wyjazdy sporadycznie.
Z praktycznych wskazówek to wyważenie wielosezonów co najmniej raz w roku niezależnie od przebiegu i ciśnienie o 0,1 bara wyższe ponad zalecane
(z 2,3 na 2,4 w tym przypadku). Tak robię od lat.
Cracus
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:46
model samochodu: kia xceed

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Cracus »

Panowie polećcie jakieś całoroczne oponki z bardzo dużym rantem chroniącym felgę. Mam yokohame, nie dość, że głośna, to i rant jakby go nie było. Ewentualnie zimówki...
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Niko123 »

Ranty ochronne sa przy oponach niskoprofilowych takie nam w innym w aucie z oponami 265/30r20 , jak masz opony balony to poprostu kup szersza opone np za miast 205 to 215 i opona bedzie chronic felge.
Jak masz przykladowo felge o szerokosci 7,5" to mozesz zalozyc opone 205-235.
Jesli szersza opona nie jest standardowo dedykowana to zapytaj czy szersza opona nie bedzie kolidowac z gwarancją, ja zawsze zmieniam i nie bylo problemu , tak samo z ubezpieczeniem AC. -
pegazx
Posty: 44
Rejestracja: 18 cze 2021, 06:59
model samochodu: Kia xceed

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: pegazx »

Rant ochronny nie jest tylko przy oponach nisko profilowych.
Muszę przyznać że takiej teorii to jeszcze nie słyszałem żeby zakładać szerszy balon w celu ochrony felgi.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Niko123 »

Zobacz np. mialem fabrycznego mercedesa z fabryki na 19 calach z opona 255 i opona byla zbyt szeroka jak dla mnie w porownaniu z felga i dziwnie to wygladalo , gdzie odwrotnie mam w fabrycznym juke na 19" opona jest na rowni z felga i ta waska opona 225 w porównaniu z felga wcale nie chroni felgi.
Jak najbardziej szerokoscia opony mozna wpływać na ochrone felgi.
Mazdy fabrycznie maja 19cali felga 7,5 cala opona 225 i szeroka opona chroni felge bez wzgledu na rany opony.
W focusie mialem felge 8,5 cala na takiej opinie i opona byla naciagnieta i to felga wystawala, za szeroka felga ba opone 225 ale to nie byla fabryka tylko sam tak kupilem bo mi sie tak kiedys podobalo.
Nissan ma chyba felge 8 cali na oponie 225 dlatego opona nie chroni tak felgi dobrze jak np mazda na feldze 7,5cala na tej samej szerokosci opony .
Nie wiem jak kia podchodzi do tego ale producenci maja pole manewru i nie ma reguły.
Jak masz przykladowo felge o szerokosci 7,5" to mozesz zalozyc opone 205-235.
Cracus
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:46
model samochodu: kia xceed

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Cracus »

Z rantem chroniącym felgę problem jet innego typu, niż kolega pisze. Otóż w moim przypadku 235 45 18 w zależności od firmy produkującej oponę, te ranty są różne. Np w letnim continentalu premium contact 6 rant wystaje około 1cm chroniąc dość solidnie, w zimowym, dość drogim, bridgestone jest jeszcze większy, wręcz ogromny, zapewne w "skoligaconym" firestone będzie podobnie. Oglądałem też nexeny i kormorany zimowe i tam jest taki sobie. W yokohamach całorocznych, pomimo opisu, że jest, guma wystaje może na 1-2 mm, nic nie chroniąc. Wygląda na to, że ten parametr nie jest w żaden sposób znormalizowany i każdy producent robi po swojemu, raz solidnie zabezpieczając felgę, a innym razem tylko na potrzeby marketingowego opisu.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Niko123 »

Masz racje
kotlet
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2023, 00:42

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: kotlet »

Pytanie do tych, co zmienili opony na wielosezonowe: czy opony letnie, które były na wyposażeniu fabrycznym, da się sprzedać za rozsądną cenę?
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Tolinek »

1400 PLN za komplet Myszelinów w rozmiarze 205. Wincyj się nie dało. Jak by nie miały kolorowych pasków to pewnie jeszcze ze 2 stówy mniej...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”