Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
QRST
Posty: 103
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: QRST »

Mam Michelin CrossClimate 2 Nośność XL - 750kg. Prędkość Y - 300 km/h Nie zamieniłbym je na żadne inne, czy to letnie czy zimowe. Nie robię więcej niż 12 ty.s rocznie. Za 4-5 lat kupię nowe/świeże.
W ostatnim aucie miałem 2 kpl. i po 10 latach w letnich stan bieżnika dst+ a w zimowych db+. Jednak to już stare gumy, nie ta przyczepność i większe ryzyko pęknięcia.
Nie mam zamiaru się licytować na argumenty, kiedy jakie się lepiej sprawdzają. Przeanalizowałem dokładnie wszystkie argumenty za i przeciw, i zdecydowałem się na całoroczne.

Zdrowego rozsądku żadne opony nie zastąpią, a na lodzie tylko kolce.
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: rabi22 »

Nie licytuję. Jeżdzę na nowych oponach letnich i zimowych rok - dwa, potem samochód zmieniam. Nie wiem co to stare opony i utrata ich właściwości. Na pewno zmieniłbym je wcześniej.
Basti1908
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2022, 09:03
model samochodu: Xceed

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Basti1908 »

_snufkin_ pisze: 10 sty 2022, 09:06 Czy ktoś ma może opony Kleber Quadraxer 2 i może coś o nich napisać? Szukam opon do spokojnej jazdy na eskach i autostradach (90% moich tras) i chciałbym zmieścić się w okolicach 2500 zł za komplet. No i żeby nie były zbyt głośne - Klebery z tego co widzę mają 69dB.
Zdecydowales sie na te opony? Tez je wlasnie rozwazam...
Kleber Quadraxer 2 lub Bridgestone Weather Control A005 EVO LUB Michelin CrossClimate 2, jednak te ostatnie nie sa dostepne aktualnie...
_snufkin_
Posty: 69
Rejestracja: 14 paź 2021, 20:53
model samochodu: Kia XCeed 1.5 T-GDI 160KM 7DCT BL+AEB

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: _snufkin_ »

Tak, jestem zadowolony.
dealer8
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2022, 18:45

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: dealer8 »

Jeden woli matkę, drugi córkę.
W xceed mam wielosezon ze względów czysto praktycznych i jestem zadowolony. Odpada problem z wymianą i trzymaniem kolejnego kompletu opon czy całych kół. Xceed jest wyłącznie do miasta i nie rozwija zawrotnych prędkości. W drugim aucie mam drugi komplet opon dlatego że jeżdzę nim sporo w trasy i ma sporo mocy. Komplet opon i felg z czujnikami to w najlepszym razie około 3 tys złotych przy wymianie sezonowej i przechowywaniu opon około 200-250 zł za sezon to jednak nie jest oszędność nawet jeśli trzymamy całe koła u siebie i sami przekładamy koła i nie wyważamy zestawu.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Fred.X »

dealer8 pisze: 05 kwie 2022, 19:30 Jeden woli matkę, drugi córkę.
W xceed mam wielosezon ze względów czysto praktycznych i jestem zadowolony. Odpada problem z wymianą i trzymaniem kolejnego kompletu opon czy całych kół. Xceed jest wyłącznie do miasta i nie rozwija zawrotnych prędkości. W drugim aucie mam drugi komplet opon dlatego że jeżdzę nim sporo w trasy i ma sporo mocy. Komplet opon i felg z czujnikami to w najlepszym razie około 3 tys złotych przy wymianie sezonowej i przechowywaniu opon około 200-250 zł za sezon to jednak nie jest oszędność nawet jeśli trzymamy całe koła u siebie i sami przekładamy koła i nie wyważamy zestawu.
sorry ale wiekszej bzdury to nie można napisac , max prędkość w polsce to 140 km/h , nawet 1.0Tgdi spokojnie ją osiaga , na moje to pisze to koles nie mający pojęcia , natomiast promujący mocno opony wielosenowe , które są lepsze ni z kiedyś ale mimo wszystko 2 komplety wychodzą lepiej ;)
Tojaartek
Posty: 122
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Tojaartek »

Bardzo szanuje argumenty na temat opon wielosezonowych od osób które nigdy ich nie miały. Mieszkam w dużym mieście. Śnieg widuje okazjonalnie. Od 8 lat na wielosezonowych premium i nigdy już nie wrócę do sezonowych. Argument typu jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego jest dla mnie inwalidą. Przypominam ze kiedyś oleje silnikowe były letnie i zimowe. I jakoś teraz nikomu nie przeszkadza ze jeździ na całorocznym. Ja zawsze mam minimum bezpieczeństwa i się nie martwię śniegiem w maju. Jakbym robił 60 tys rocznie to pewnie bym kupił sezonowe. Ale nie robię. Trzeba tylko dobrze dopasować do swoich potrzeb. Lepsze w lato niż zima. To np michelin cc i bridgestone a005. Pół na pół np good year. Bardziej zima niż lato np Nokian. No i jest jeszcze argument finansowy. Drugie felgi na zimę+opony+czujniki i się robi 5k. No chyba ze przejdzie na stalowe 16 to będzie taniej. Ja wielosezony 17 kupiłem za 2k, letnie spuściłem za 1k. I święty spokój na kilka lat. Ale kazdy zrobi jak będzie chcial.
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Liquid »

Tojaartek pisze: 05 kwie 2022, 23:38 Bardzo szanuje argumenty na temat opon wielosezonowych od osób które nigdy ich nie miały. Mieszkam w dużym mieście. Śnieg widuje okazjonalnie. Od 8 lat na wielosezonowych premium i nigdy już nie wrócę do sezonowych. Argument typu jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego jest dla mnie inwalidą. Przypominam ze kiedyś oleje silnikowe były letnie i zimowe. I jakoś teraz nikomu nie przeszkadza ze jeździ na całorocznym. Ja zawsze mam minimum bezpieczeństwa i się nie martwię śniegiem w maju. Jakbym robił 60 tys rocznie to pewnie bym kupił sezonowe. Ale nie robię. Trzeba tylko dobrze dopasować do swoich potrzeb. Lepsze w lato niż zima. To np michelin cc i bridgestone a005. Pół na pół np good year. Bardziej zima niż lato np Nokian. No i jest jeszcze argument finansowy. Drugie felgi na zimę+opony+czujniki i się robi 5k. No chyba ze przejdzie na stalowe 16 to będzie taniej. Ja wielosezony 17 kupiłem za 2k, letnie spuściłem za 1k. I święty spokój na kilka lat. Ale kazdy zrobi jak będzie chcial.
Mądrze napisane. Ja dopiero rozpocząłem "przygodę" opon wielosezonowych więc się nie wypowiem ale jak na razie sobie chwalę. Zauważam też że większość przeciwników opon wielosezonowych przyjęło mylną politykę iż opony takie mają jednolitą, uniwersalną konstrukcję. I tutaj bym się zgodził z przeciwnikami bo nie ma takiej mieszanki gumy która będzie wystarczająco elastyczna przy -20 stopniach C i wystarczająco twarda przy + 30 stopniach C aby zbyt szybko się nie zużywać i zapewnić maksimum przyczepności. Ale widocznie producenci poszli w innym kierunku i użytkowane przeze mnie uniwersalne Vredesteiny do połowy szerokości opony mają zimowe lamele i zapewne miększą mieszankę gumy a do drugiej połowy letnie lamele z zapewne twardszą mieszanką. Użytkowałem przez 7 lat samochód z felgami aluminiowymi na których zmieniałem co sezon opony zimowe i letnie. Felgi po tylu latach i tylu zmianach (ślady po kleju od ciężarków wewnątrz felgi i rysy) wyglądały koszmarnie.
caketoy564
Posty: 26
Rejestracja: 26 paź 2021, 19:54
model samochodu: Cee'd GT MY22

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: caketoy564 »

Ja już kilka kompletów w życiu przerobiłem. Teraz jeżdżę na Cross Climate 2 w swoim GT i większych problemów i różnic względem letnich nie widzę. Nadal występuje wheel hop :)
dealer8
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2022, 18:45

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: dealer8 »

Fred.X pisze: 05 kwie 2022, 22:52
sorry ale wiekszej bzdury to nie można napisac , max prędkość w polsce to 140 km/h , nawet 1.0Tgdi spokojnie ją osiaga , na moje to pisze to koles nie mający pojęcia , natomiast promujący mocno opony wielosenowe , które są lepsze ni z kiedyś ale mimo wszystko 2 komplety wychodzą lepiej ;)
[/quote]

Ok wyraziłem się mało jasno. Xceedem jeżdżę w większości w obszarze zabudowanym. Co z tego, że można się we wsi rozpędzić, to w zabudowanym po prostu staram się nie przekraczać prędkości, a że większość w tym miejscu jeździ 80+ to ich sprawa. Raz jadąc innym samochodem trafiłem psa który wybiegł zza ogrodzenia. Straty to pies, nadkole i masa czasu na tłumaczeniu policji że z przyczepką nie jeżdżę jak wariat. Chcę się pościgać to drugim autem jadę na tor. Swoją drogą na jakimś kursie doszkalającym na torze, koleś w renault kadjar na mokrym asfalcie objechał wszystkich w tym focusa rs tylko dlatego, że przy 4 stopniach celsjusza i mokrym asfalcie miał opony wielosezonowe a reszta była na letnich (pierwsza połowa października w centralnej Polsce). Gdyby xceed był jedynym samochodem w domu wtedy miałbym dwa komplety opon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”