Kia Stinger - Ile udało się Wam wynegocjować % rabatu?

forum użytkowników Kia Stinger
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Kia Stinger - Ile udało się Wam wynegocjować % rabatu?

Post autor: ACextreme »

Paaaaniee - ja zamawiałem końcem czerwca, a jak na razie ani śladu informacji 😆
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Kia Stinger - Ile udało się Wam wynegocjować % rabatu?

Post autor: GeRRaD »

...a ponoć półprzewodniki są dostępne w Azji ;) IMO firmy olewają klienta East Europe (nie mówię o autach superluksusowych) - wolą sprzedać do US, Niemca itp., a ten sprzeda starego szrota do PL i biznes się kręci :lol:
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: Kia Stinger - Ile udało się Wam wynegocjować % rabatu?

Post autor: Genocider »

ACextreme pisze: 15 lis 2021, 19:05 Paaaaniee - ja zamawiałem końcem czerwca, a jak na razie ani śladu informacji 😆
O kur.... :shock:

No to słabo, a próbowałeś jakoś się z nimi skontaktować?
JACKG
Posty: 26
Rejestracja: 20 wrz 2021, 20:32
model samochodu: FOCUS RS MK3

Re: Kia Stinger - Ile udało się Wam wynegocjować % rabatu?

Post autor: JACKG »

Ja zamawiałem 1 czerwca. Miał być do końca października. W zeszłym tygodniu dostałem informację że jest w planie produkcyjnym do końca listopada. Potem transport, koniec stycznia realny termin ...
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Kia Stinger - Ile udało się Wam wynegocjować % rabatu?

Post autor: ACextreme »

O! Jakies konkretne info przynajmniej.
Mi miesiąc temu mówili ze już jest w produkcji i jak zejdzie z taśmy do końca miesiąca to powinien dotrzeć w grudniu… ale przecież Kia to nie RR co by na taśmie siedział tygodniami 😂
Od tego czasu cisza, a ja nie poganiam bo co - przyspieszę produkcje czy transport? Chyba nie.
Poczekam do połowy grudnia gdy swojego oddaje, skocze do salonu i powiem ze chciałbym Stingera odebrać, niekoniecznie swojego - mogą mi dać jednego ze swoich na czas dalszego oczekiwania 😀
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Kia Stinger - Ile udało się Wam wynegocjować % rabatu?

Post autor: GeRRaD »

Możecie co najwyżej liczyć na jakiś gest handlowy, a nie realne roszczenia z tytułu opóźnienia - to tzw nieprzewidzane okoliczności - sytuacja niezależna od importera i co najwyżej można zrezygnować z zamówienia lub żądać podwójnego zadatku (o ile ktoś wpłacił sumkę jako zadatek). Na auto zastępcze też bym nie liczył, bo są nawet problemy z demówkami - tak, że lipa po całości i nie tylko w KIA.
Awatar użytkownika
Kaczy
Posty: 57
Rejestracja: 14 sie 2021, 17:55
model samochodu: Kia Stinger 2021 3.3

Re: Kia Stinger - Ile udało się Wam wynegocjować % rabatu?

Post autor: Kaczy »

Ja swojego zamawiałem z początkiem maja a odberbalem z końcem września, tyle, że auto nie było do produkcji a już w planie produkcyjnym (dealer zamówił z początkiem roku dokładnie taki jak chciałem na stok). I tak fart, bo z 9 sztuk które zamówili, przyjechały tylko 4. Pozostałe zostały przekazane do innych dealerow w EU. O rabacie nie wspomnę, bo i tak nikt nie uwierzy - po prostu chcieli wejść do Nas do firmy z autami flotowymi (potencjał 250 aut), stąd na zachętę gruuby rabat. :) W skrócie, jak masz przebicie to i dwucyfrowy rabat jest możliwy. Dla detalisty, jak rozmawiałem ze sprzedawcą, to max 6-7% i to jeszcze była rozmowa marzec/kwiecień.
Pozdrawiam
Michał K.
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Kia Stinger - Ile udało się Wam wynegocjować % rabatu?

Post autor: Grunthor »

Kaczy pisze: 16 lis 2021, 22:01 Ja swojego zamawiałem z początkiem maja a odberbalem z końcem września, tyle, że auto nie było do produkcji a już w planie produkcyjnym (dealer zamówił z początkiem roku dokładnie taki jak chciałem na stok). I tak fart, bo z 9 sztuk które zamówili, przyjechały tylko 4. Pozostałe zostały przekazane do innych dealerow w EU. O rabacie nie wspomnę, bo i tak nikt nie uwierzy - po prostu chcieli wejść do Nas do firmy z autami flotowymi (potencjał 250 aut), stąd na zachętę gruuby rabat. :) W skrócie, jak masz przebicie to i dwucyfrowy rabat jest możliwy. Dla detalisty, jak rozmawiałem ze sprzedawcą, to max 6-7% i to jeszcze była rozmowa marzec/kwiecień.
Rabat 6,5%, JDG, auto zamawiane pod koniec maja 2021, odebrane na początku września. Chyba też mialem farta i moja sztuka była jedną z tych 4 co piszesz bo mega szybko auto było do odbioru(już w maju były czasy oczekiwania 6 msc jak przekazał mi dealer).
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Kia Stinger - Ile udało się Wam wynegocjować % rabatu?

Post autor: ACextreme »

ACextreme pisze: 16 lis 2021, 05:54 O! Jakies konkretne info przynajmniej.
Mi miesiąc temu mówili ze już jest w produkcji i jak zejdzie z taśmy do końca miesiąca to powinien dotrzeć w grudniu… ale przecież Kia to nie RR co by na taśmie siedział tygodniami 😂
Od tego czasu cisza, a ja nie poganiam bo co - przyspieszę produkcje czy transport? Chyba nie.
Poczekam do połowy grudnia gdy swojego oddaje, skocze do salonu i powiem ze chciałbym Stingera odebrać, niekoniecznie swojego - mogą mi dać jednego ze swoich na czas dalszego oczekiwania 😀
Nie jest dobrze. Zamawiałem końcem czerwca…. Dalej jest niby na produkcji i termin ciagle przeskakuje, a wiec nie maja jednak części. Na chwile obecna realny odbiór koniec stycznia, ale to wróżenie z fusów bo równie dobrze może z tej produkcji zejść dopiero w lutym. Poza tym nikt nic nie wie. Dziś muszę podjąć decyzje czy czekać do nieświadomo kiedy na nowego czy wykupywać swojego obecnego 2.0 😶
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Kia Stinger - Ile udało się Wam wynegocjować % rabatu?

Post autor: Niko123 »

Kupilem dla zony nissan juke
Nissan zamyka produkcje do marca i od marca 6 miesiecy czekania , czyli razem minimalnie 9 miesiecy ale realnie do roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”