Przegląd gwarancyjny 15 tys. Czy są widełki ile można przekroczyć ten limit?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
pegazx
Posty: 44
Rejestracja: 18 cze 2021, 06:59
model samochodu: Kia xceed

Re: Przegląd gwarancyjny 15 tys. Czy są widełki ile można przekroczyć ten limit?

Post autor: pegazx »

Cześć.
Co do wymiany oleju to tak jest.
Wymieniałem olej po "docieraniu" przy 2tys km. to serwisant wyraźnie podkreślił że mam przyjechać przy 15 a nie 17 tysiącach kilometrów. Nad programowe wymiany nie liczą się do licznika wymian.
nazget
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2021, 12:42
model samochodu: XCeed 1.5

Re: Przegląd gwarancyjny 15 tys. Czy są widełki ile można przekroczyć ten limit?

Post autor: nazget »

Od strony formalnej trzeba powiedzieć, że wymiana oleju "na dotarciu" nie jest konieczna - gwarant nie stawia takiego wymogu.
Więc wykonanie takiej wymiany po 1000-2000km jest indywidualną sprawą użytkownika.
I tutaj można zacząć się spierać na ile dokładne są procedury i stosowane technologie producenta, że silnik pozostaje po produkcji wolny od zabrudzeń (opiłki, itp).
Dlatego powielam zdanie xuser. Auto służbowe/w leasingu - nawet o tym nie myśl. Auto prywatne - rozsądek nakazuje wymienić. Nie zrobisz tego, nieważne z jakiego powodu, zapewne nic się nie wydarzy. Ale uważam, że z uwagi na dość duże wysilenie silnika warto to zrobić.
Sam również wymieniłem po ok 1500km. Na wymianę dostarczyłem olej 0w20. Wymiana, filtr oleju i uszczelka korka po stronie Serwisu - koszt 190zł.
To raczej drogo nie jest przy cenie zakupu auta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”