Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
LowMan
Posty: 39
Rejestracja: 21 sty 2022, 13:20

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: LowMan »

Soplus pisze: 20 cze 2022, 15:56 W Sorce jest dokładnie tak samo. Na małym działa bezprzewodowo, na dużym nie.
Z tego co wyczytałem na innych zagranicznych forach to cały niezbędny sprzęt jest w aucie. Kwestia oprogramowania.
Podobno K5 (którego nie ma w PL) też nie miał bezprzewodowo AA, ale dostał.
Czyli może w Sorento też kiedyś to dopiszą do softu ...
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sorento »

Przypomne ze przejalem zamowienie z marca21 w czerwcu 21, wiec juz mam pelny rok a nadal nie mam VINu i tu ciekawostka. Wlasnie dostalem informacje od sprzedawcy ze dla mojego zamowienia widnieje juz rok modelowy MY23 .. wiec zalapie sie na kolejne zmiany ALE jeszcze niewiadomo jakie one beda :)
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Soplus »

LowMan pisze: 23 cze 2022, 11:15
Soplus pisze: 20 cze 2022, 15:56 W Sorce jest dokładnie tak samo. Na małym działa bezprzewodowo, na dużym nie.
Z tego co wyczytałem na innych zagranicznych forach to cały niezbędny sprzęt jest w aucie. Kwestia oprogramowania.
Podobno K5 (którego nie ma w PL) też nie miał bezprzewodowo AA, ale dostał.
Czyli może w Sorento też kiedyś to dopiszą do softu ...
Dopiszą i to będzie największa zmiana dla MY23 :)
msk_1
Posty: 36
Rejestracja: 17 gru 2021, 08:58
model samochodu: sorento '22 XL AWD

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: msk_1 »

sorento pisze: 23 cze 2022, 12:33 Przypomne ze przejalem zamowienie z marca21 w czerwcu 21, wiec juz mam pelny rok a nadal nie mam VINu i tu ciekawostka. Wlasnie dostalem informacje od sprzedawcy ze dla mojego zamowienia widnieje juz rok modelowy MY23 .. wiec zalapie sie na kolejne zmiany ALE jeszcze niewiadomo jakie one beda :)
a kiedy wchodzi "rok modelowy MY23" od jakiegoś konkretnego miesiąca ?
ja czekam tylko 9 miesiecy od poczatku pazdziernika i tez bez VINu - optymistycznie zakładałem ze jednak październik/listopad przyjedzie auto..
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Soplus »

+/- od wrześniowej produkcji.
adasko
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2021, 00:36
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: adasko »

To chyba bajki handlowca. Według informacji od KIA nie ma możliwości sprawdzenia kiedy wyprodukuja samochód więc tym bardziej na ten moment nie jest wiadome czy to będzie MY22 czy MY23
sorento pisze: 23 cze 2022, 12:33 Przypomne ze przejalem zamowienie z marca21 w czerwcu 21, wiec juz mam pelny rok a nadal nie mam VINu i tu ciekawostka. Wlasnie dostalem informacje od sprzedawcy ze dla mojego zamowienia widnieje juz rok modelowy MY23 .. wiec zalapie sie na kolejne zmiany ALE jeszcze niewiadomo jakie one beda :)
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sorento »

adasko pisze: 23 cze 2022, 19:07 To chyba bajki handlowca. Według informacji od KIA nie ma możliwości sprawdzenia kiedy wyprodukuja samochód więc tym bardziej na ten moment nie jest wiadome czy to będzie MY22 czy MY23
sorento pisze: 23 cze 2022, 12:33 Przypomne ze przejalem zamowienie z marca21 w czerwcu 21, wiec juz mam pelny rok a nadal nie mam VINu i tu ciekawostka. Wlasnie dostalem informacje od sprzedawcy ze dla mojego zamowienia widnieje juz rok modelowy MY23 .. wiec zalapie sie na kolejne zmiany ALE jeszcze niewiadomo jakie one beda :)
Az podjechalem dzis i rzeczywiscie jak byk widnieje w systemie My23. Bez daty i bez vinu. Wiec to nie bajki
msk_1
Posty: 36
Rejestracja: 17 gru 2021, 08:58
model samochodu: sorento '22 XL AWD

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: msk_1 »

czyli łącząc te fakty ze masz MY23 wpisane (a on startuje od ~wrzesnia) + ze na auto po pokazaniu sie VINU to czekasz ~3miesiecy i to ze masz zamowienie z marca '21 to w najlepszym przypadku dostaniesz auto po 21 miesiącach..
nie wiem czy dalej powinienem zaglądać na to forum.. ;-)
Morfeo
Posty: 95
Rejestracja: 13 lip 2021, 10:55
model samochodu: KIA SORENTO IV MY22

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Morfeo »

Na moim przykładzie powiem Ci że jeszcze poczekasz :) Ja mam produkcje 08.2021 ( zamówienie z 12/2020). W czerwcu 21 dostałem info że będzie już MY22 . A odbiór był .......... w 12/2021
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sorento »

msk_1 pisze: 24 cze 2022, 09:21 czyli łącząc te fakty ze masz MY23 wpisane (a on startuje od ~wrzesnia) + ze na auto po pokazaniu sie VINU to czekasz ~3miesiecy i to ze masz zamowienie z marca '21 to w najlepszym przypadku dostaniesz auto po 21 miesiącach..
nie wiem czy dalej powinienem zaglądać na to forum.. ;-)
Pytanie kluczowe czy rzeczywiscie startuje od wrzesnia :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”