Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: nagdob »

Magdalenna pisze: 10 maja 2023, 21:25 ...

No właśnie.... ja w poniedziałek słyszałam o kilku sztukach AWD , szklany dach , kolor nie moj , 7os. Ale XL.. chyba zostanę przy złudzie , jak mi rozwiążą umowę zamowię nową , droższa i ewentualnie wtedy wytoczę sprawę cywilną . Wtedy poniosę rzeczywiste koszty związane z niewywiązaniem sie KII z umowy..
Pod warunkiem, że zaproponują Ci nową, droższą. Bo jak nie zaproponują, tylko anulują zamówienie i zwrócą zaliczkę to nic nie ugrasz.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1132
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 11 maja 2023, 07:43 Pod warunkiem, że zaproponują Ci nową, droższą. Bo jak nie zaproponują, tylko anulują zamówienie i zwrócą zaliczkę to nic nie ugrasz.
Zamawiasz wtedy kolejny raz a różnica w cenie jest stratą plus dodatkowe koszty jakie wymyślisz na tę okoliczność.
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kamilpdk »

Lunar GT pisze: 11 maja 2023, 09:53
nagdob pisze: 11 maja 2023, 07:43 Pod warunkiem, że zaproponują Ci nową, droższą. Bo jak nie zaproponują, tylko anulują zamówienie i zwrócą zaliczkę to nic nie ugrasz.
Zamawiasz wtedy kolejny raz a różnica w cenie jest stratą plus dodatkowe koszty jakie wymyślisz na tę okoliczność.
np czwarta naprawa starego auta w tym czasie co czekałem na sorento :D a tak to bym dawno się audi pozbył :lol:
Mich
Posty: 22
Rejestracja: 17 lut 2023, 12:25

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Mich »

O czym mowa? Nie widzę żadnych szans na wygranie takiej sprawy.
Trzeba pamiętać, że będą się powoływać na siłę wyższa i inne okoliczności których nie dało się przewidzieć. Covid, wojna w Ukrainie a co za tym idzie przerwane łańcuchy dostaw itd...
Można sobie pogadać w necie i wkurzać się, ale zrobić niewiele.
Fakt czekać 2 lata na auto to jest porażka i potem kolejne 2 na nowy model to już nie ma o czym gadać.
inquis
Posty: 1249
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

A takie pytanko - czeka ktoś dłużej na Sorkę niż od sierpnia 2021? Znany mi (i lubiany:) rekordzista czeka bodajże od 21 sierpnia tego roku :o
Markw3
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2022, 18:57

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Markw3 »

Ciekawe, nawet nie pamiętam, że od 21 sierpnia. Ale od sierpnia to prawda. Czekam właściwie dla jaj, bo po roku czekania zamówiłem Volvo, którym już jeżdżę. I właśnie nie zgodziłem się na zamianę PL na XL :D
Magdalenna
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2023, 13:49
model samochodu: KIA SORENTO

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Magdalenna »

Markw3 pisze: 11 maja 2023, 12:47 Ciekawe, nawet nie pamiętam, że od 21 sierpnia. Ale od sierpnia to prawda. Czekam właściwie dla jaj, bo po roku czekania zamówiłem Volvo, którym już jeżdżę. I właśnie nie zgodziłem się na zamianę PL na XL :D
To się nie dziwię, że nawet przez chwilę sie nie zastanowiłeś :P
Dziś miałam mieć telefon z Salonu odnośnie decyzji - chyba już nie mają mi co zaoferować nawet :lol:
Mich
Posty: 22
Rejestracja: 17 lut 2023, 12:25

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Mich »

A te zamiany które wam proponowano to z terminem odbioru na czerwiec?
Magdalenna
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2023, 13:49
model samochodu: KIA SORENTO

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Magdalenna »

Mich pisze: 11 maja 2023, 17:18 A te zamiany które wam proponowano to z terminem odbioru na czerwiec?
Tak. Powiedziałam dealerowi czy jest w ogole pewny tego czerwcowego terminu ,bo czytalam też tutaj o przypadkach zmian na 5os wersje i ludzie nadal czekają to nie umiał odpowiedzieć mi na to pytanie, powiedział że juz niczego nie jest pewien 🤨
Markw3
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2022, 18:57

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Markw3 »

Ciekawy jestem jak długo jeszcze będzie się ta marka tak kompromitować. Nie byłem przekonany do KIA, ale teraz już chociaż wiem na pewno, że nigdy żadnej KII mieć nie będę, a i odradzać też zamierzam komu się tylko da.
Bardzo współczuję wszystkim, którzy tak długo muszą czekać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”