Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sorento05/09/2021 »

krzysztof.szwed pisze: 26 lis 2022, 14:22
Sadpotato pisze: 23 lis 2022, 19:21
michal2409 pisze: 23 lis 2022, 14:30 z ciekawości jesli moge zapytac za ile poszla? byla możliwość jakiejs negocjacji?
Cena katalogowa (227k), brak możliwości negocjacji, dywaniki gratis :D Zdażało mi się trafić 2 podobne oferty w ciagu tych miesiecy polowania, ale przy telefonie godzine od wystawienia, samochody już miały kupców. Pocieszam się tym, że roczne poleasingowe drożej wystawiają i, że jak wejdzie nowy cennik to juz tak "tanio" nie będzie.
Chyba zrobiłem deal życia kupując moja za 180 K w tej samej wersji i kolorze.
Fajnie ja też mam na umowie 188k PLN za taką konfigurację tylko co z tego jak zaraz minie 1.5roku i dalej cisza powoli mama dość a samochód mi się odwiduje🤪
Sadpotato
Posty: 16
Rejestracja: 18 lis 2022, 10:12
model samochodu: Kia Sorento IV XL MY23 AWD

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sadpotato »

Sorento05/09/2021 pisze: 26 lis 2022, 14:40
krzysztof.szwed pisze: 26 lis 2022, 14:22
Sadpotato pisze: 23 lis 2022, 19:21

Cena katalogowa (227k), brak możliwości negocjacji, dywaniki gratis :D Zdażało mi się trafić 2 podobne oferty w ciagu tych miesiecy polowania, ale przy telefonie godzine od wystawienia, samochody już miały kupców. Pocieszam się tym, że roczne poleasingowe drożej wystawiają i, że jak wejdzie nowy cennik to juz tak "tanio" nie będzie.
Chyba zrobiłem deal życia kupując moja za 180 K w tej samej wersji i kolorze.
Fajnie ja też mam na umowie 188k PLN za taką konfigurację tylko co z tego jak zaraz minie 1.5roku i dalej cisza powoli mama dość a samochód mi się odwiduje🤪
Takie czasy, że minął rok/dwa i człowiek sie cieszy, że dostał
Samochód w ogóle dostał, a ze 20-25% drożej to już schodzi na drugi plan, patrząc na to, że mogło być i prawdopodobnie będzie jeszcze gorzej jak wyjdzie nowy cennik.
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sorento »

Wg tego co udalo mi sie znalezc dla tych ktorzy oczekuja na auta (a maja juz VINy lub zgodzili sie na propozycje np.5 osobowych ze strony KIA)

Jeden statek z Korei przez wspolpracuja z KIA firma EUKOR wplywa jutro do Koper -> https://www.vesselfinder.com/vessels/details/9311854

Drugi plynie i bedzie miedzy 5 a 10 grudnia -> https://www.vesselfinder.com/vessels/details/9782089
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: BrzydkiWacek »

Taką tez dostałem informacje od dealera. Sorka miała byc w ostatni piątek w koper a jakiś miesiąc później w salonie. Potem kolejny miesiąc oczekiwania na Arval i może pod koniec stycznia auto będzie do odbioru… MOŻE;)
Ciekawe czy te 5 miejscowe modele to już MY23 czy stare leżaki parkingowe:P
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Jest nowy cennik - na rok produkcji 2023. Ceny bez zmian. PHEVA brak.
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kamilpdk »

inquis pisze: 29 lis 2022, 09:04 Jest nowy cennik - na rok produkcji 2023. Ceny bez zmian. PHEVA brak.
no pheva brak w cenniku . a kabel do pheva dalej widnieje :D skoro problem jest z panoramą czy co mocno dziwi z wersjami 7 miejscowymi czemu nie wyrzuca tego z opcji.. nie ogarniam . już z tej panoramy bym zrezygnował gdyby zadzwonili ale 7 miejsc musi dla mnie byc . jakbym szukal 5 miejsc to bym pewnie patrzyl na inny model bądź marke
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Pheva oferuje ciągle Hyundai w SantaFe. Od kilku dni też nowy cennik, gdzie plug-in jest za 272 tys. Tu podwyżka ok. 15 tys. wobec cennika z lipca. Najbardziej zdrożał HEV AWD Platinum - o 18 tys!!!. Tym bardziej dziwne, że cena Sorento pozostała niezmieniona.
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: MHZ »

inquis pisze: 29 lis 2022, 16:08 Pheva oferuje ciągle Hyundai w SantaFe. Od kilku dni też nowy cennik, gdzie plug-in jest za 272 tys. Tu podwyżka ok. 15 tys. wobec cennika z lipca. Najbardziej zdrożał HEV AWD Platinum - o 18 tys!!!. Tym bardziej dziwne, że cena Sorento pozostała niezmieniona.
Co za różnica jak auta i tak nie ma 🙃
Pawel_W
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2022, 15:27

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Pawel_W »

A dostał ktoś propozycje zmiany konfiguracji?
Mi zależy na phev, 7m i panoramie... niby to wszystko tylko dodatki ale jak bym chciał bez to bym kupił rok temu volvo ;)
adasko
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2021, 00:36
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: adasko »

Jeśli chodzi o zmianę konfiguracja to napisałem do Kia że mogę wziąć wersję 5 osobową ale tylko w bogatszej konfiguracji ( XL lub PL) niż pierwotnie zamawiałem ( wersja L). Otrzymałem odpowiedź "...Uprzejmie informujemy, że Pański pojazd w dalszym ciągu nie trafił na linię produkcyjną.

Informujemy również, że nie ma możliwości zmiany specyfikacji już zamówionego pojazdu. Istnieje wyłącznie możliwość złożenia nowego zamówienia.)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”