Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Na Pani miejscu poważnie zastanowilbym się nad wersją XL jeśli jest taka możliwość. Sam zdecydowalem się na tę wersję w miejsce PrestigeL i nie pluję sobie w brode z tego powodu. Co do nagłośnienia, to w mojej opinii fabryczne nie odbiega od Bose, do tego w XL jest jasna podsufitka i ciut bardziej komfortowe zawieszenie bez nivomatu oraz aktywne przednie czujniki parkowania. Największą niedogodnoscią może byc brak wentylacji i pamięci foteli, jednak ja jestem jedynym kierowcą, więc w moim przypadku ten drugi brak nie gra roli. Bo bez takich wodotryskow jak headup, wyswietlanie obrazu martwej strefy czy kamery 360 stopni spokojnie mozna się obejść.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: nagdob »

inquis pisze: 10 maja 2023, 07:15 Na Pani miejscu poważnie zastanowilbym się nad wersją XL jeśli jest taka możliwość. Sam zdecydowalem się na tę wersję w miejsce PrestigeL i nie pluję sobie w brode z tego powodu. Co do nagłośnienia, to w mojej opinii fabryczne nie odbiega od Bose, do tego w XL jest jasna podsufitka i ciut bardziej komfortowe zawieszenie bez nivomatu oraz aktywne przednie czujniki parkowania. Największą niedogodnoscią może byc brak wentylacji i pamięci foteli, jednak ja jestem jedynym kierowcą, więc w moim przypadku ten drugi brak nie gra roli. Bo bez takich wodotryskow jak headup, wyswietlanie obrazu martwej strefy czy kamery 360 stopni spokojnie mozna się obejść.
No widzisz. Ty akurat obchodzisz się bez tych dodatków, ale dla niektórych, w tym np. dla mnie, byłoby to nie do przyjęcia.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

nagdob pisze: 10 maja 2023, 07:43
inquis pisze: 10 maja 2023, 07:15 Na Pani miejscu poważnie zastanowilbym się nad wersją XL jeśli jest taka możliwość. Sam zdecydowalem się na tę wersję w miejsce PrestigeL i nie pluję sobie w brode z tego powodu. Co do nagłośnienia, to w mojej opinii fabryczne nie odbiega od Bose, do tego w XL jest jasna podsufitka i ciut bardziej komfortowe zawieszenie bez nivomatu oraz aktywne przednie czujniki parkowania. Największą niedogodnoscią może byc brak wentylacji i pamięci foteli, jednak ja jestem jedynym kierowcą, więc w moim przypadku ten drugi brak nie gra roli. Bo bez takich wodotryskow jak headup, wyswietlanie obrazu martwej strefy czy kamery 360 stopni spokojnie mozna się obejść.
No widzisz. Ty akurat obchodzisz się bez tych dodatków, ale dla niektórych, w tym np. dla mnie, byłoby to nie do przyjęcia.
Wiadomo :D
Magdalenna
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2023, 13:49
model samochodu: KIA SORENTO

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Magdalenna »

Powiem Wam szczerze , że biorąc na jazdę testową PL urzekło mnie w nim kilka rzeczy - niestety własnie wszystkie są tylko w tej wersji .
Osobiście jężdzę A7 bez wyntylowanych foteli - katastrofa. Chyba jednak zaczekam , jutro będę miała wieści od prawnika odnośnie umowy.. Jednak nie po to traciłam dwa lata czekania żeby kupić samochód, którego nie chcę - sprzedać i czekać znów na kolejny.. Obstawiam , że to zagrywka KII ze względu na poniesione straty , samochód zamówiony w cenie 213tys brutto.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: nagdob »

Magdalenna pisze: 10 maja 2023, 14:17 Powiem Wam szczerze , że biorąc na jazdę testową PL urzekło mnie w nim kilka rzeczy - niestety własnie wszystkie są tylko w tej wersji .
Osobiście jężdzę A7 bez wyntylowanych foteli - katastrofa. Chyba jednak zaczekam , jutro będę miała wieści od prawnika odnośnie umowy.. Jednak nie po to traciłam dwa lata czekania żeby kupić samochód, którego nie chcę - sprzedać i czekać znów na kolejny.. Obstawiam , że to zagrywka KII ze względu na poniesione straty , samochód zamówiony w cenie 213tys brutto.
Popieram koleżankę. Wentylowane fotele to majątek. Nawet żona ma takie w ... Niro. I też jest mega zadowolona.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
kawosz
Posty: 34
Rejestracja: 06 paź 2022, 17:16
model samochodu: SportageNQ5 HEV GTline Sorento PHEV Prestige L bez panoramy

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kawosz »

Ciekaw jestem opinii prawnej po zapoznaniu się z umową. Moim zdaniem nie jesteśmy na przegranej pozycji.
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Prawda jest taka, że do niczego sprzedawcy nie zmusisz. Jeśli Sorka po lifcie będzie kosztować 260-280 tys., to nie sprzedadzą auta za 213 tys., bo sami będą stratni. Można iść do sądu - wyrok prawomocny zapadnie zapewne za 3-4 lata, kiedy MQ4 już nie będzie produkowany... Ale powodzenia.
Magdalenna
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2023, 13:49
model samochodu: KIA SORENTO

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Magdalenna »

kawosz pisze: 10 maja 2023, 17:39 Ciekaw jestem opinii prawnej po zapoznaniu się z umową. Moim zdaniem nie jesteśmy na przegranej pozycji.
Niestety wieści nie mam dobrych. Umowa jest tak skonstruowana , że odpowiedzialności żadnej salon nie ponosi. Opcje dostalam 4 , albo wziac zaliczkę i zapomniec o temacie , albo przystać na warunki sprzedającego odnośnie wyboru innej opcji, trzecia opcja to sprawa cywilna- jeżeli anulują mi zamówienie, ale muszę udowodnić poniesioną stratę w związku z zaistniałą sytuacją a czwarta opcja to liczyć na cud , że nie anulują zamówienia i samochód jakimś cudem mi wydadzą....
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kamilpdk »

Magdalenna pisze: 10 maja 2023, 14:17 Powiem Wam szczerze , że biorąc na jazdę testową PL urzekło mnie w nim kilka rzeczy - niestety własnie wszystkie są tylko w tej wersji .
Osobiście jężdzę A7 bez wyntylowanych foteli - katastrofa. Chyba jednak zaczekam , jutro będę miała wieści od prawnika odnośnie umowy.. Jednak nie po to traciłam dwa lata czekania żeby kupić samochód, którego nie chcę - sprzedać i czekać znów na kolejny.. Obstawiam , że to zagrywka KII ze względu na poniesione straty , samochód zamówiony w cenie 213tys brutto.
o widzę podobnie co u mnie . 219 brutto . w zeszły pt miałem ofertę zamiany mojego zamówienia na inny. ale oferowano mi pl + dach tylko ze 2wd . oraz kolor biały a nie steel grey. ale niestety jak się do poniedziałku namyśliłem że jednak ten biały może być to się okazało że już go nie ma ..I czekam dalej. a odnośnie tematu zamiany prestige line na słabsza wersję. nie po to zamawiałem pl żeby brać XL.badz jeszcze niższa . to samo tyczy się 7 siedzeń. ewentualnie z dachu mogę zrezygnować bądź z napędu na 4 ..
Magdalenna
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2023, 13:49
model samochodu: KIA SORENTO

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Magdalenna »

kamilpdk pisze: 10 maja 2023, 21:02
Magdalenna pisze: 10 maja 2023, 14:17 Powiem Wam szczerze , że biorąc na jazdę testową PL urzekło mnie w nim kilka rzeczy - niestety własnie wszystkie są tylko w tej wersji .
Osobiście jężdzę A7 bez wyntylowanych foteli - katastrofa. Chyba jednak zaczekam , jutro będę miała wieści od prawnika odnośnie umowy.. Jednak nie po to traciłam dwa lata czekania żeby kupić samochód, którego nie chcę - sprzedać i czekać znów na kolejny.. Obstawiam , że to zagrywka KII ze względu na poniesione straty , samochód zamówiony w cenie 213tys brutto.
o widzę podobnie co u mnie . 219 brutto . w zeszły pt miałem ofertę zamiany mojego zamówienia na inny. ale oferowano mi pl + dach tylko ze 2wd . oraz kolor biały a nie steel grey. ale niestety jak się do poniedziałku namyśliłem że jednak ten biały może być to się okazało że już go nie ma ..I czekam dalej. a odnośnie tematu zamiany prestige line na słabsza wersję. nie po to zamawiałem pl żeby brać XL.badz jeszcze niższa . to samo tyczy się 7 siedzeń. ewentualnie z dachu mogę zrezygnować bądź z napędu na 4 ..
No właśnie.... ja w poniedziałek słyszałam o kilku sztukach AWD , szklany dach , kolor nie moj , 7os. Ale XL.. chyba zostanę przy złudzie , jak mi rozwiążą umowę zamowię nową , droższa i ewentualnie wtedy wytoczę sprawę cywilną . Wtedy poniosę rzeczywiste koszty związane z niewywiązaniem sie KII z umowy..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”