Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
Magdalenna
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2023, 13:49
model samochodu: KIA SORENTO

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Magdalenna »

Ja to nawet usłyszałam, że jak dziś się zdecyduję to będę jeździć już pod koniec czerwca 🤣🤣 tylko to nadal nie to co zamawiałam..
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Elektronika zwiazana z Bose rozumiem, ale dlaczego zabrali czarną podsufitkę :?: :o
rafaza
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2023, 11:10
model samochodu: KIA Sorento PHEV Prestige Line AWD White Pearl (bez panoramy)

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: rafaza »

Po długich godzinach namysłu, rozważań wszystkich ZA i PRZECIW (bo wybór był iście trudny) zdecydowałem się na wersję Bieda Edition. Zobaczymy jak będzie z realizacją? Dam znać. Choć już podejrzewam, że dostanę telefon typu: Jest auto, które Pan chciał.....tylko czerwone zamiast białego.

Niedługo dojdzie do tego, że podwykonawca KIA nie będzie produkował dywaników gumowych, a w związku z tym z oferty wypadnie nawigacja, a może wspomaganie kierownicy, a może elektroniczne zegary.....

Wypadałoby wówczas zadać dealerowi pytanie, czy to auto w ogóle jeździ?
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Cała historia produkcji i realizacji zamówień na Sorento MQ4 w PL to tragifarsa. Oby z poliftem było lepiej...
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Zmianę koloru bym zrozumiał ale branie mocno innego auta niż zamówione, jest dla mnie abstrakcją. Niech się sprawuje przynajmniej, dla mnie osobiście KIA jest całkowicie skreślona.
rafaza
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2023, 11:10
model samochodu: KIA Sorento PHEV Prestige Line AWD White Pearl (bez panoramy)

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: rafaza »

Sprawdzałem inne opcje. Auta z podobnym wyposażeniem oscylują w kwotach 280-300 tyś. Zatem wydaje się, że nawet po wypadnięciu kilku systemów nadal cena nie jest rażąco wygórowana w stosunku do innych aut z tego segmentu. W sumie u mnie będzie obniżka o 10.000 zł (za zmianę z 7os. na 5os. i za zmianę na Prestige Line New) i ostatecznie kwota wyniesie ok 230 tyś. Nadal pozostaje wiele bajerów, choć przyznaję, że mnie najbardziej zabraknie systemu kamer 360 i widoku z kamer bocznych przy włączeniu kierunkowskazu :(

Ale za wielu innych opcji nie ma. Chyba że ma się do wydania kolejne 50.000 zł na inne auto z tymi samymi systemami co PL w pierwotnej konfiguracji.
Na polskim rynku mamy raczej niewielki wybór większych SUVów.

Jakby się nie obrócić...d..a zawsze z tyłu.
kawosz
Posty: 34
Rejestracja: 06 paź 2022, 17:16
model samochodu: SportageNQ5 HEV GTline Sorento PHEV Prestige L bez panoramy

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kawosz »

rafaza pisze: 13 cze 2023, 11:53 Sprawdzałem inne opcje. Auta z podobnym wyposażeniem oscylują w kwotach 280-300 tyś. Zatem wydaje się, że nawet po wypadnięciu kilku systemów nadal cena nie jest rażąco wygórowana w stosunku do innych aut z tego segmentu. W sumie u mnie będzie obniżka o 10.000 zł (za zmianę z 7os. na 5os. i za zmianę na Prestige Line New) i ostatecznie kwota wyniesie ok 230 tyś. Nadal pozostaje wiele bajerów, choć przyznaję, że mnie najbardziej zabraknie systemu kamer 360 i widoku z kamer bocznych przy włączeniu kierunkowskazu :(

Ale za wielu innych opcji nie ma. Chyba że ma się do wydania kolejne 50.000 zł na inne auto z tymi samymi systemami co PL w pierwotnej konfiguracji.
Na polskim rynku mamy raczej niewielki wybór większych SUVów.

Jakby się nie obrócić...d..a zawsze z tyłu.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/h ... FA7tj.html
Frutii
Posty: 15
Rejestracja: 05 wrz 2022, 14:31
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Frutii »

Pytanie dla tych, którzy zgodzili się na " prestige line new"- na kiedy macie obiecaną dostawę? Mówili wam, gdzie te auta obecnie się znajdują?
Minerals
Posty: 10
Rejestracja: 12 cze 2023, 20:44

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Minerals »

Niby za 40-50 dni
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kamilpdk »

Frutii pisze: 13 cze 2023, 13:32 Pytanie dla tych, którzy zgodzili się na " prestige line new"- na kiedy macie obiecaną dostawę? Mówili wam, gdzie te auta obecnie się znajdują?
u mnie powiedzieli koniec sierpnia/ wrzesień.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”