Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
Mich
Posty: 22
Rejestracja: 17 lut 2023, 12:25

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Mich »

Na Otomoto macie w tym momencie aż 8 nowych Sorento. Jeden nawet w wersji 7 osobowej - jakim cudem się wyprodukował? Nie wiem.
Rzeczywiście przewaga jest tych 5 osobowych. Nawet są 2 disle :)
Moj egz. miał się wyprodukować w lutym, oczywiście się nie wyprodukował. Gdyby nie to, że musze i tak czekać zakończenie bieżącego leasingu to brałbym to co jest dostępne.
Dziwne jest to ze nikt nic nie wie. Ani dealer ani Kia Polska. Przecież 3 rząd siedzeń to nie jest żadna kosmiczna technologia żeby trzeba było czekać 2 lata.
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: tomekjulia »

Kiedyś to już napisałem ale ku przypomnieniu. Każdy sprzedawca ma opiekuna w centrali który w systemie widzi więcej aniżeli sprzedawca w salonie . Widzi nawet czy jest w planie produkcyjnym . Trzeba zobowiązać sprzedawcę do wysłania zapytania o alokację swojego zamówienia do opiekuna w centrali. Ja tak zrobiłem i miałem odpowiedz o planowanym terminie produkcji . Sugeruję żeby raz na dwa tygodnie słać zapytanie do KIA Polska na formularzu KIA o status swojego zamówienia . Odebrałem swój samochód po 15 miesiącach i jestem bardzo zadowolony . Warto było czekać i cenowo w stosunku do zamówienia jestem na plus ponad 17 tysięcy ;)
Gonzales_Pereira
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2023, 10:01
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Gonzales_Pereira »

tomekjulia pisze: 01 mar 2023, 19:26 Kiedyś to już napisałem ale ku przypomnieniu. Każdy sprzedawca ma opiekuna w centrali który w systemie widzi więcej aniżeli sprzedawca w salonie . Widzi nawet czy jest w planie produkcyjnym . Trzeba zobowiązać sprzedawcę do wysłania zapytania o alokację swojego zamówienia do opiekuna w centrali. Ja tak zrobiłem i miałem odpowiedz o planowanym terminie produkcji . Sugeruję żeby raz na dwa tygodnie słać zapytanie do KIA Polska na formularzu KIA o status swojego zamówienia . Odebrałem swój samochód po 15 miesiącach i jestem bardzo zadowolony . Warto było czekać i cenowo w stosunku do zamówienia jestem na plus ponad 17 tysięcy ;)
Tak, mój sprzedawca co miesiąc wysyła zapytanie do centrali i przekazuje mi info w tym zakresie. Ale niestety na "horyzoncie" nie było jeszcze widać w planie produkcji mojego zamówienia, a ostatnie info mam z końca lutego :(
Jae
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2023, 00:14

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Jae »

Witam, wczoraj dostałem informację że moje Sorento zeszło z produkcji 21 lutego, wersja L, 7os. HEV. Czy ktoś wie jakim statkiem może płynąć i gdzie można to śledzić. W salonie powiedzieli że transport do salonu może zająć do 2 miesięcy, czyli jest szansa że na długi weekend majowy będę mógł odebrać i wybrać się całą rodziną na wycieczkę. Dla zainteresowanych zamówienie składałem pod koniec października 2021.
Mich
Posty: 22
Rejestracja: 17 lut 2023, 12:25

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Mich »

Gratulacje. Trochę czekałeś. Ja też czekam na taką samą konfigurację. Widzie że jest nadzieja na te 7 foteli.
Kotaro15
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2023, 14:34
model samochodu: Sorento, Stinger

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Kotaro15 »

To jest szansa, ze mój tez już płynie :) Zamówienie 09.2021. Muszę zadzwonić do sprzedawcy i zapytać.
dudkins16
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2022, 15:47

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: dudkins16 »

Wczoraj jeden statek odpłynął z powrotem z Koper - wiec za jakieś 2-3 tygodnie powinna się zwiększyć ilość Sorent w okolicy ;) i to 7-miejscowych
Awatar użytkownika
TheKerimek
Posty: 18
Rejestracja: 26 wrz 2019, 11:00
model samochodu: Proceed GT 7DCT MY20

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: TheKerimek »

Jae pisze: 04 mar 2023, 00:19 Witam, wczoraj dostałem informację że moje Sorento zeszło z produkcji 21 lutego, wersja L, 7os. HEV. Czy ktoś wie jakim statkiem może płynąć i gdzie można to śledzić. W salonie powiedzieli że transport do salonu może zająć do 2 miesięcy, czyli jest szansa że na długi weekend majowy będę mógł odebrać i wybrać się całą rodziną na wycieczkę. Dla zainteresowanych zamówienie składałem pod koniec października 2021.
Obecnie plan mówi ze 21 lutego wypływał z Korei Don Quijote a kolejnego nie ma w planach. Przynajmniej na liście. Przewaznie statki odbijały z Pyongteak co 3 tygodnie.
Proceed GT 7DCT MY20 (TEC+PRE+AEB+PNS)
Jae
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2023, 00:14

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Jae »

TheKerimek pisze: 04 mar 2023, 23:32
Jae pisze: 04 mar 2023, 00:19 Witam, wczoraj dostałem informację że moje Sorento zeszło z produkcji 21 lutego, wersja L, 7os. HEV. Czy ktoś wie jakim statkiem może płynąć i gdzie można to śledzić. W salonie powiedzieli że transport do salonu może zająć do 2 miesięcy, czyli jest szansa że na długi weekend majowy będę mógł odebrać i wybrać się całą rodziną na wycieczkę. Dla zainteresowanych zamówienie składałem pod koniec października 2021.
Obecnie plan mówi ze 21 lutego wypływał z Korei Don Quijote a kolejnego nie ma w planach. Przynajmniej na liście. Przewaznie statki odbijały z Pyongteak co 3 tygodnie.
A gdzie można takie informacje znaleźć?
login_PL
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2023, 09:06

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: login_PL »

Dzis mija 15 miesiecy od zamowienia (PL, 4x4, HEV, szyberdach, 7os).
VINu niet, terminu niet.
Biorąc pod uwagę info od reszty forumowiczow, powoli zbliżam się do czoła stawki "najdłużej oczekujacych".
Pytanie-ile wynosi dotychczasowy rekord ?
18 mcy? Dluzej ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”