Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
Frutii
Posty: 15
Rejestracja: 05 wrz 2022, 14:31
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Frutii »

Artur_Toruń pisze: 17 lut 2023, 20:47 HEV 7os. Prestige Line AWD + dach zamówiona 02/2022 w salonie mówią, że ma się "wkrótce" wyprodukować czyli żadnych konkretów. Mam pytanie - czy na forum jest ktoś kto czeka więcej niż 16 miesięcy? Są tu jacyś rekordziści? Odnoszę wrażenie że na Prestige line czeka się zdecydowanie najdłużej...
.. Ja zamówiłem 06.2021, do chwili obecnej cisza, a więc już 20 miesięcy czekam. W grudniu zgodziłem się na wersję 5 osobowa - nic to nie dało.
Hev, prestige +dach
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: galloper »

:shock: :shock:
No to mamy lidera tylko nie ma czego gratulować. Ja zamawiałem 2 miesiące wcześniej i jezdze od 15 miesięcy.
W sumie to podziwiam. Osobiście nawet jakbym nie miał przymusu wymiany to nie dałbym sobie tak pogrywać. Choćby dla zasady. Masz jakiś limit czekania?
jokey
Posty: 8
Rejestracja: 17 lis 2022, 23:18

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: jokey »

Frutii pisze: 19 lut 2023, 09:35
Artur_Toruń pisze: 17 lut 2023, 20:47 HEV 7os. Prestige Line AWD + dach zamówiona 02/2022 w salonie mówią, że ma się "wkrótce" wyprodukować czyli żadnych konkretów. Mam pytanie - czy na forum jest ktoś kto czeka więcej niż 16 miesięcy? Są tu jacyś rekordziści? Odnoszę wrażenie że na Prestige line czeka się zdecydowanie najdłużej...
.. Ja zamówiłem 06.2021, do chwili obecnej cisza, a więc już 20 miesięcy czekam. W grudniu zgodziłem się na wersję 5 osobowa - nic to nie dało.
Hev, prestige +dach
Czy otrzymałeś jakieś potwierdzenie tej zamiany na piśmie ? od dealera albo kia ?
Lub samą propozycję, którą potwierdziłeś pisemnie np. e-mail ?
Bo coś mi się wydaje, że te obietnice zamiany to jakiś wałek między kia a dealerami.
W sumie jak nie masz potwierdzenia zamiany, to na jakie auto czekasz ? (5 czy 7 ?). Komedia.
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sorento05/09/2021 »

jokey pisze: 20 lut 2023, 21:14
Frutii pisze: 19 lut 2023, 09:35
Artur_Toruń pisze: 17 lut 2023, 20:47 HEV 7os. Prestige Line AWD + dach zamówiona 02/2022 w salonie mówią, że ma się "wkrótce" wyprodukować czyli żadnych konkretów. Mam pytanie - czy na forum jest ktoś kto czeka więcej niż 16 miesięcy? Są tu jacyś rekordziści? Odnoszę wrażenie że na Prestige line czeka się zdecydowanie najdłużej...
.. Ja zamówiłem 06.2021, do chwili obecnej cisza, a więc już 20 miesięcy czekam. W grudniu zgodziłem się na wersję 5 osobowa - nic to nie dało.
Hev, prestige +dach
Czy otrzymałeś jakieś potwierdzenie tej zamiany na piśmie ? od dealera albo kia ?
Lub samą propozycję, którą potwierdziłeś pisemnie np. e-mail ?
Bo coś mi się wydaje, że te obietnice zamiany to jakiś wałek między kia a dealerami.
W sumie jak nie masz potwierdzenia zamiany, to na jakie auto czekasz ? (5 czy 7 ?). Komedia.
Ja tak ja pisałem gdzieś tam wcześniej na kilka dni przed odbiorem 5os. dostałem emaila z Kia polska że moja zamówiona 7os.(HEV XL AWD bez dachu) właśnie została wyprodukowana(pytałem nawet u dilera czy to prawda i dostałem potwierdzenie ze tak) :lol: Ale w moim przypadku była zmiana na PL wiec już nie chciałem czekać na XL bez PL...
Michał 42
Posty: 42
Rejestracja: 29 kwie 2022, 21:25
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Michał 42 »

Frutii pisze: 19 lut 2023, 09:35
Artur_Toruń pisze: 17 lut 2023, 20:47 HEV 7os. Prestige Line AWD + dach zamówiona 02/2022 w salonie mówią, że ma się "wkrótce" wyprodukować czyli żadnych konkretów. Mam pytanie - czy na forum jest ktoś kto czeka więcej niż 16 miesięcy? Są tu jacyś rekordziści? Odnoszę wrażenie że na Prestige line czeka się zdecydowanie najdłużej...
.. Ja zamówiłem 06.2021, do chwili obecnej cisza, a więc już 20 miesięcy czekam. W grudniu zgodziłem się na wersję 5 osobowa - nic to nie dało.
Hev, prestige +dach
Ja zamówiłem we wrześniu 21 hewa 4 x 4 bez dachu pod koniec grudnia zamieniłem na pięcioosobowy już nim jeżdżę
jokey
Posty: 8
Rejestracja: 17 lis 2022, 23:18

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: jokey »

sorento pisze: 10 sty 2023, 22:45
jokey pisze: 10 sty 2023, 21:20
Frutii pisze: 10 sty 2023, 20:50 Pytanko do osób, które zgodziły się na wersję 5os- znacie już jakieś konkrety?
Ja zamówiłem w czerwcu 21 hev, prestige line+dach, w grudniu zgodziłem się na wersję 5 osobowa, ale żadnych konkretów... Znając moje szczęście w lipcu dostanę pismo o zamówienia 🤷‍♂️🤷‍♂️
Mi w zeszłym tygodniu powiedzieli (dealer), że dotarła 5-go stycznia (się domyślam, że do Koper).
Jutro mam dostać dokładniejsze informacje odnośnie realnego terminu odbioru oraz numer VIN do przygotowania umowy leasingu.
Daj znac :)
trochę się zeszło, ale daje znać :) pij ze mną kompot :) kolor od zamówienia 01/22 zmienił się 3x, podobnie jak handlowiec w ASO ;) ponoć za miesiąc odbiór...oczywiście zamiana na 5os., vin mam!
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sorento »

jokey pisze: 27 lut 2023, 20:53
sorento pisze: 10 sty 2023, 22:45
jokey pisze: 10 sty 2023, 21:20

Mi w zeszłym tygodniu powiedzieli (dealer), że dotarła 5-go stycznia (się domyślam, że do Koper).
Jutro mam dostać dokładniejsze informacje odnośnie realnego terminu odbioru oraz numer VIN do przygotowania umowy leasingu.
Daj znac :)
trochę się zeszło, ale daje znać :) pij ze mną kompot :) kolor od zamówienia 01/22 zmienił się 3x, podobnie jak handlowiec w ASO ;) ponoć za miesiąc odbiór...oczywiście zamiana na 5os., vin mam!
Ja juz jezdze od 3 tygodni :P
Gonzales_Pereira
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2023, 10:01
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Gonzales_Pereira »

Dobra, powoli moja cierpliwość się kończy! Czy ma ktoś wiedzę/informację czy ten cyrk z produkcją 7 osobowych modeli się kiedyś skończy? Powiem szczerze że jestem zdziwiony że w XXI wieku są aż takie problemy z produkcją (nie przemawia do mnie teoria że są problemy z komponentami aż tak długi czas - inne marki sobie radzą) oraz że dealer w dobie tak zaawansowanej komunikacji elektronicznej, nie jest w stanie jednoznacznie ustalić u producenta kiedy konkretne zamówienie będzie realizowane (oczywiście w przybliżeniu). Takie podejście, że mówią ci żeby czekać (nie wiadomo ile i czy w czerwcu ci nie anulują zamówienia) jest dla mnie kuriozalne i wręcz śmieszne. Marka która ma aspiracje do marki "klasy Premium" nie może sobie na coś takiego pozwalać. A i jeszcze fakt że sami zniechęcają do siebie w ten sposób klientów, jednocześnie pozbawiając się tym samym zysku jest dla mnie niezrozumiały. Wypuścić na rynek fajny model (co generowało zapewne duże koszty) i go nie produkować to jest mistrzostwo :D
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Gonzales_Pereira pisze: 28 lut 2023, 10:15 Dobra, powoli moja cierpliwość się kończy! Czy ma ktoś wiedzę/informację czy ten cyrk z produkcją 7 osobowych modeli się kiedyś skończy? Powiem szczerze że jestem zdziwiony że w XXI wieku są aż takie problemy z produkcją (nie przemawia do mnie teoria że są problemy z komponentami aż tak długi czas - inne marki sobie radzą) oraz że dealer w dobie tak zaawansowanej komunikacji elektronicznej, nie jest w stanie jednoznacznie ustalić u producenta kiedy konkretne zamówienie będzie realizowane (oczywiście w przybliżeniu). Takie podejście, że mówią ci żeby czekać (nie wiadomo ile i czy w czerwcu ci nie anulują zamówienia) jest dla mnie kuriozalne i wręcz śmieszne. Marka która ma aspiracje do marki "klasy Premium" nie może sobie na coś takiego pozwalać. A i jeszcze fakt że sami zniechęcają do siebie w ten sposób klientów, jednocześnie pozbawiając się tym samym zysku jest dla mnie niezrozumiały. Wypuścić na rynek fajny model (co generowało zapewne duże koszty) i go nie produkować to jest mistrzostwo :D
Rozumiem irytację. Kiedy złożyłeś zamówienie i na jaką konfigurację?
Gonzales_Pereira
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2023, 10:01
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Gonzales_Pereira »

inquis pisze: 28 lut 2023, 10:33
Gonzales_Pereira pisze: 28 lut 2023, 10:15 Dobra, powoli moja cierpliwość się kończy! Czy ma ktoś wiedzę/informację czy ten cyrk z produkcją 7 osobowych modeli się kiedyś skończy? Powiem szczerze że jestem zdziwiony że w XXI wieku są aż takie problemy z produkcją (nie przemawia do mnie teoria że są problemy z komponentami aż tak długi czas - inne marki sobie radzą) oraz że dealer w dobie tak zaawansowanej komunikacji elektronicznej, nie jest w stanie jednoznacznie ustalić u producenta kiedy konkretne zamówienie będzie realizowane (oczywiście w przybliżeniu). Takie podejście, że mówią ci żeby czekać (nie wiadomo ile i czy w czerwcu ci nie anulują zamówienia) jest dla mnie kuriozalne i wręcz śmieszne. Marka która ma aspiracje do marki "klasy Premium" nie może sobie na coś takiego pozwalać. A i jeszcze fakt że sami zniechęcają do siebie w ten sposób klientów, jednocześnie pozbawiając się tym samym zysku jest dla mnie niezrozumiały. Wypuścić na rynek fajny model (co generowało zapewne duże koszty) i go nie produkować to jest mistrzostwo :D
Rozumiem irytację. Kiedy złożyłeś zamówienie i na jaką konfigurację?
Wiem, że zaraz pojawią się głosy że moja konfiguracja jest najbardziej problematyczna (HEV 4X4, Prestige Line, Panorama, 7 os.), ale chciałbym przynajmniej wiedzieć czy jest szansa na produkcję czy mam już zamawiać samochód u konkurencji. Jest to w moim odczuciu po prostu nie fair wobec klienta, żeby nie nazwać tego nawet brakiem szacunku ;) Zamówienie 2.01.2022 r. - więc niby rekordzistą nie jestem, ale nie mogę sobie pozwolić na kolejny rok czekania (a jak mi w czerwcu dopiero anulują to nawet 1,5 roku).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”