Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: traceur »

Teoretycznie tak...tyle, że tu już coraz mniej ma sens :roll: Ja już jestem "stracony" bo za tydzień odbieram 5ke. Oby to były tylko plotki bo jak komuś bardzo zależy na 7ce to trochę lipa...
Artur_Toruń
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2023, 20:41
model samochodu: Sorento HEV

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Artur_Toruń »

HEV 7os. Prestige Line AWD + dach zamówiona 02/2022 w salonie mówią, że ma się "wkrótce" wyprodukować czyli żadnych konkretów. Mam pytanie - czy na forum jest ktoś kto czeka więcej niż 16 miesięcy? Są tu jacyś rekordziści? Odnoszę wrażenie że na Prestige line czeka się zdecydowanie najdłużej...
S2023
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2023, 22:36
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: S2023 »

Witam ja czekam na phev pl 14 miesięcy, nawet nie miałem propozycji zamiany na 5 miejscowe, bo były tylko do wyboru hev 5 miejscowe. Więc oferta chyba skierowana była dla osób które zamówiły hev-y.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: BrzydkiWacek »

Gdy byłem w serwisie kilka dni temu - w sprawie niedziałającego Auto PDW - to powiedziano mi, że auta, które nie zdążą się wyprodukować do maja(może czerwca) będą anulowane z uwagi na wejście liftu w wersji 2024. Zastanówcie się jakie są realne szanse, że wasze auto się do tego czasu wyprodukuje. Jeśli ktoś nie potrzebuje 7 osobowego(tak jak ja - zamawiałem 7os. bo nie było wtedy innej opcji) to niech przemyśli sprawę i może jednak 5 osobowe też będzie ok. (jeśli jeszcze jest taka opcja)
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Lunar GT »

BrzydkiWacek pisze: 17 lut 2023, 21:23 Gdy byłem w serwisie kilka dni temu - w sprawie niedziałającego Auto PDW - to powiedziano mi, że auta, które nie zdążą się wyprodukować do maja(może czerwca) będą anulowane z uwagi na wejście liftu w wersji 2024.
Tak na marginesie, tłumaczenie anulowania liftem to nic innego jak pieprzenie głupot i chęć zrobienia klienta w wała, co kogo obchodzi że KIA nie potrafi dać sobie z rady z produkcją, a poza tym Sorento po lifcie to dalej to samo Sorento. W przypadku Ceeda też mieli mgliste wytłumaczenie, choć ono miało jakieś drobne podstawy prawdopodobieństwa ale w przypadku Sorento ich nie widać.
Mich
Posty: 22
Rejestracja: 17 lut 2023, 12:25

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Mich »

A może to taka gadka sprzedawcy w salonie? Żeby brać to co jest. Jeśli rzeczywiście w lipcu będzie wersjaloft to w tym tępie dojdzie do nas 2025.
Nie wiem o co tu chodzi. Ludzie czekają na auta 12 miesięcy albo u dłużej tym czasem na otomoto są oferty dilerów z odbiorem od ręki. Fakt zwykle to wersję m, l, XL. Nawet jeden 7 osobowy.
Markw3
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2022, 18:57

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Markw3 »

Artur_Toruń pisze: 17 lut 2023, 20:47 HEV 7os. Prestige Line AWD + dach zamówiona 02/2022 w salonie mówią, że ma się "wkrótce" wyprodukować czyli żadnych konkretów. Mam pytanie - czy na forum jest ktoś kto czeka więcej niż 16 miesięcy? Są tu jacyś rekordziści? Odnoszę wrażenie że na Prestige line czeka się zdecydowanie najdłużej...

18 miesięcy HEV PL 4x4 bez dachu
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: BrzydkiWacek »

No cóż możecie myśleć co chcecie, ale ja to już przerabiałem… w 2018 roku w październiku zamówiłem Skodę Superb 2.0 Tdi 200KM 4x4 L&K - słowem zaznaczone w cenniku wszystko co było mozliwe - nawet kolor specjalny Agava Green. I co? Ano to, ze auto miało byc w marcu 2019, potem w maju, następnie w czerwcu, a pod koniec czerwca otrzymałem informacje, ze z uwagi na to, ze superb przechodzi lifting, to anulowane zostają wszystkie rabaty(miałem cos koło 40k rabatu) i dodatkowo cena auta(cennikowa) idzie w górę o 20k… Auto będzie wyprodukowane na październik 2019. Przez te zmiany auto by mnie kosztowało nieco ponad 200k a pierwotnie 140k… zrezygnowałem sam;) To się nazywa anulowanie zamówienia:) Ale odczytać to możecie jak chcecie;) Przecież to samo może KIA odwalić… i co zrobicie? Do sądu pójdziecie? To nie USA.. focha strzeliście? A zwisa im to, nie wy to kto inny auto kupi… Ja zamiast Superba wziąłem wtedy(prawie z półki) C5 Aircross w wersji full na maxa i nie żałuje bo autem jeździłem fantastycznie przez trzy lata i gdyby nie potrzeba większego bagażnika i wywalenia z oferty silników 2.0hdi to znów bym wziął C5 Aircross albo C5x bo komfort jazdy jest o klasę przynajmniej lepszy niż w Sorento:)
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: tomekjulia »

Gwarancja ceny obowiązuje na zamówienia do 16 pazdziernika 2022 ;) Po tym terminie płacisz tyle ile kosztuje przy odbiorze :cry:
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: BrzydkiWacek »

tomekjulia pisze: 18 lut 2023, 07:25 Gwarancja ceny obowiązuje na zamówienia do 16 pazdziernika 2022 ;) Po tym terminie płacisz tyle ile kosztuje przy odbiorze :cry:
No i się wyjaśniło… Faktycznie było cis takiego mówione kiedy mi 5os zamiast 7 zaproponowali…
KIA nie anuluje Wam zamówień - sami to zrobicie ze względu na wyższa cenę…
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”