Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: raku »

Sadpotato pisze: 18 lis 2022, 11:18
można spytać w jakiej cenie?
Cena katalogowa, według tegorocznego cennika: 227 900 zł. dywaniki gratis, na upust nie było szans, ale to i tak przy aktualnej sytuacji okazja - roczne poleasingowe lub odsprzedawane cesje chodzą drożej.
Wole nie denerwować i nie wspomnę za ile kupiłem XL (+dach, +lakier) rok temu (z całkiem sporym jeszcze upustem oczywiście).
Co za czasy :/

Ponadto, po roku użytkowania i przebiegu ponad 20 000 km, wycena auta na kolejny rok do polisy w PZU, wzrosła o 12k w porównaniu z nowym autem z salonu. Szaleństwo :)
Michał 42
Posty: 42
Rejestracja: 29 kwie 2022, 21:25
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Michał 42 »

Markw3 pisze: 18 lis 2022, 10:29 Ja nie bardzo rozumiem jaki jest problem z tymi dwoma fotelami w bagażniku.

Przy okazji pytanie: Kto w ostatnim czasie odbierał HEV AWD Prestige Line 7os i z kiedy miał zamówienie? Będę wdzięczny.
Ja czekam na ten model od września 21. Już mi proponowano 5 os. Ale nie byłem zainteresowany
Markw3
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2022, 18:57

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Markw3 »

Dzięki.

Bardziej mnie interesowało z jakiego miesiąca były ostatnie dostawy. I kiedy one były. Chciałbym wiedzieć od kiedy ich też zwyczajnie nie dostarczają.
MHZ
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: MHZ »

Sadpotato pisze: 18 lis 2022, 11:18
Ponadto, po roku użytkowania i przebiegu ponad 20 000 km, wycena auta na kolejny rok do polisy w PZU, wzrosła o 12k w porównaniu z nowym autem z salonu. Szaleństwo :)
A to ciekawe, bo u mnie w żadnej z polis od Generali/PZU/Hestia i Allianz wartość pojazdu a co za tym idzie suma ubezpieczenia nie wzrosła w stosunku do poprzedniej polisy. Spadła mniej lub bardziej, ale spadła.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2022, 02:42 przez MHZ, łącznie zmieniany 1 raz.
MHZ
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: MHZ »

inquis pisze: 17 lis 2022, 12:37 A znalazłeś sposób jak dziada wylaczyc na stałe? Mi aktywuje sie asystent pasa przy kazdym uruchomieniu.
Szukałem w internetach, pytałem w ASO - podobno nie da się. Podobno unijne wymogi. Ale może tak tylko gadają, żeby coś gadać. Rok wcześniej tj. w 2020 kupiliśmy nową Toyote i tam też to jest, ale da się wyłączyć na stałe.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: galloper »

MHZ pisze: 20 lis 2022, 02:37
Sadpotato pisze: 18 lis 2022, 11:18
Ponadto, po roku użytkowania i przebiegu ponad 20 000 km, wycena auta na kolejny rok do polisy w PZU, wzrosła o 12k w porównaniu z nowym autem z salonu. Szaleństwo :)
A to ciekawe, bo u mnie w żadnej z polis od Generali/PZU/Hestia i Allianz wartość pojazdu a co za tym idzie suma ubezpieczenia nie wzrosła w stosunku do poprzedniej polisy. Spadła mniej lub bardziej, ale spadła.
U mnie w PZU było 3k mniej niż wartość zakupu a w Link4, gdzie ubezpieczyłem, 23k mniej. Wartość ubezpieczenia w Link4 3.6k do 5K w PZU. Warunki tożsame.
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: raku »

Gdyby nie rabat przy zakupie to faktycznie wartość auta spadłaby u mnie też o ok 3k.

Chwalmy rabaty bo tak szybko odchodzą 😬
MHZ
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: MHZ »

Ale czy to nie jest tak że pierwsza polisa jest na kwotę z faktury czyli tę po rabacie, a później spadki jakoś procentowo liczą od tej kwoty? Firmy ubezpieczeniowe są na tyle cwane, że jakoś trudno jest mi sobie wyobrazić sytuację, że np. po 1.5 roku kradną Ci samochód a TU płaci więcej niż na fakturze zakupu… Od tego jest GAP (a nawet nie od tego bo piszesz o wartosci wyzszej niz fakturowa) i oni pewnie wiedzą, że go masz (lub nie) i w ich interesie jest byś z niego skorzystał i by zapłacił ktoś inny.

Też kupowałem jeszcze w dobrych czasach i dostałem ogromny rabat na samochod ktory wlasciwie wchodzil wtedy do sprzedazy. Na dodatek produkcja na tyle sie opoznila ze mialo byc wyprodukowane w 2020, a zjechalo z tasmy w 2021 w ktorym ceny juz wzrosly a mi utrzymano cene z 2020. Otworzyłem stronę KIA polska, spis dealerow i rozesłałem zapytanie ofertowe do wszystkich salonów w Polsce. :) I kupiłem tam gdzie było najtaniej, jak się okazało w moim mieście. Co ciekawe nie chcieli mi dac na pismie tej oferty, nie wiem dlaczego, ale jak sie umowilismy ‚na gebe’ tak bylo i taka cene dostalem + jeszcze dywaniki w gratisie. Mam uzasadnione podejrzenie ze mi…doplacili do zakupu liczac na 7 lat przyjazni z ASO oraz by utrzymac obrot i wykazac sie przed dystrybutorem, bo potem kilka najnizszych ofert z roznych miast mialem na identyczna kwote, co do grosza. Juz po zrobieniu zamowienia dotarlem tez do kogos kto pracuje w salonie KIA i dla znajomych robi oferty na tzw. 0 gdzie salon nic nie zarabia i to byla ta cena co do grosza z tych kilku najnizszych ofert wyzsza niz ta, ktora zaplacilem. A roznica miedzy najwyzsza a najnizsza oferta siegala 9000 zl (a wszystkie ceny i tak byly zrabatowane jako oferta dla firmy + grupa zawodowa). Jako ciekawostka jakies 20% salonow zamiast odeslac mi oferte odpisalo mi identyczną formułką ze polityka cenowa marki KIA jest taka sama w calym kraju i ze zapraszaja mnie do najblizszego mi salonu KIA. :) Moze takie maja wytyczne od dystrybutora i mysleli ze ktos ich sprawdza? :)
Zamowienie na Nasze drugie auto, Toyote, skladalismy 2.06.2020 wtedy to sie kupowalo tuz po pierwszym lockdownie i tam auto z biezacego wowczas roku sprzedali nam ponizej ceny jaka placa dystrybutorowi tutaj jestesmy na 100% pewni.
Takie historie to juz sie chyba nie powtorza.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

raku pisze: 20 lis 2022, 19:30 Gdyby nie rabat przy zakupie to faktycznie wartość auta spadłaby u mnie też o ok 3k.

Chwalmy rabaty bo tak szybko odchodzą 😬
Ja przy wartości cennikowej auta 250 tys. dostałem oszacowanie wartości w PZU na 244 tys. Zapłaciłem 20 tys. mniej, ale to ubezpieczyciela przecież nie interesuje. Cena polisy 4 tys.
MHZ
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: MHZ »

To wszystko to i tak jest jakas fikcja. Znajoma wlasnie ma szkode calkowita Toyoty CHR po…miesiacu od odbioru z salonu. Auto w leasingu polisa OC/AC + GAP i jak na razie jest 20 000 zl stratna w stosunku do tego co wplacila ‚bo cos’. Bo OWU, bo to, bo tamto… Jest poszkodowana tzn. nie ona byla sprawca wypadku.


A to ladny rabat dostałeś mimo ‚ciekawych czasow’. U mnie wartosc katalogowa byla 207 500 zl, a kupilem za 189 000 zl. A te kilka najnizszych ofert mailowych plus oferta od ‚kolegi na zero’ to bylo 190 500 zl. Najwyzsza ‚po rabatach’ jaka mi zaproponowali to 198 000 zl.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”